Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2017, 19:36   #2971
wawaholic
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: Zielonka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja niecałe 3 tygodnie temu założyłem Hankooki VentusPrime 3 235/45/17. Przeleciałem 3k km. Póki co bez zarzutu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wawaholic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 09:41   #2972
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał paw3l1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja mam takie pytanie, jakie ciśnienie macie w przednim kole 235/40/18 ?
2.6->2.8

Cytat:
Napisał wawaholic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyłem Hankooki VentusPrime 3 235/45/17. Przeleciałem 3k km. Póki co bez zarzutu.
Też planowałem zakupić Hankook VP3, ale mam jeszcze 4,5-5mm bieżnika w miśkach PS3, dlatego letnie opony będę zmieniał dopiero w przyszłym roku. Podobno te Hankooki są bardzo komfortowe, możesz to potwierdzić?
__________________
FORD MONDEO Mk4

Ostatnio edytowane przez ethernal ; 13-04-2017 o 09:44
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 14:29   #2973
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Conti jest dobre , tylko leci w oczach ,szczególnie na przodzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No widzisz, właśnie nie. W niemieckich testach Conti 6 wypadł ponadprzeciętnie w kategorii przebieg.
Oczywiście nie wiem jak to się będzie miało do rzeczywistości. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę, że to na razie trudno ocenić bo to stosunkowo nowa opona.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 14:55   #2974
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja po 13 tyś. km miałem połowę bieżnika na przodzie
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 20:13   #2975
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno te Hankooki są bardzo komfortowe, możesz to potwierdzić?
Dzisiaj zamontowałem 2 takie na przód (235/45 R17), komfort super, opony ciche, padał deszcz jak wracałem i opony się super zachowywały. To takie pierwsze wrażenia, ciekaw jestem jak będzie dalej. W przyszłym roku dołożę 2 kolejne na tył, teraz mam jeszcze Tajwańskie Nankang noble sport II zamontowane przez poprzedniego właściciela, niby ciche itd. ale Hankook o 3 poziomy lepiej. A te nankangi jakoś mojego zaufania nie wzbudzają ale że stan bieżnika i gumy jest OK to zostawiam je jeszcze na sezon.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 11:28   #2976
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Eej no weź mnie nie załamuj... dwa tygodnie temu też kupiłem Presto UHP2 ale 205/50R17. Nie założyłem ich jeszcze na auto bo zawieche robie. A na etykiecie było ze niby taka cicha..... A dej pan spokój, idę popłakać do konta.
Po niewielkim przebiegu mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony. Tak cichych opon jeszcze nie miałem. Pogoda u mnie ostatnio różna i mialem możliwość sprawdzenia opon na mokrej nawierzchni. Jak na moje potrzeby i styl jazdy są extra. Hamowanie, ostre ruszanie, trzymanie w zakretach bardzo dobre.
__________________
Im wolniej jedziesz tym dłużej na Ciebie patrzą
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 11:36   #2977
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja od tygodnia sie kulam na GY Eagle F1 Assymetric 3 (235/45/18 )
Calkowitej ciszy nie ma (troszke glosniej niz zimowe GY UG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale duzo ciszej niz Dunlopy Sportmaxx ST. Duuuzo ciszej. Przede wszystkim nie rezonuja tak jak te drugie na chropowatym asfalcie. Nierownosci wybieraja przyjemniej, bardziej miekko, nie slychac tez dzwieku balonu przy uderzeniu w nierownosci. Istniejacy szum jest tez przyjemniejszy dla ucha, bardziej "miekki", mniej wysokich czestotlisoci.
Na minus, troche bardziej sprezynuja przy transferze masy, co daje wrazenie bardziej miekkiego zawieszenia. Sportmaxxy szly jak po szynach. No ale albo komfort albo prowadzenie.

Ogolnie jestem zadowolony, przede wszystkim z braku halasu. Przy wyzszych predkosciach zaczyna byc slychac silnik ew wiatr. Przy srednich, slychac opony, ale to wina ogolnego wyciszenia auta (drzwi, bagaznik, przednia szyba). CO jest wlasciwie paradoksem, bo im bardziej wyciszymy auto tym bardziej uwydatniaja sie rzeczy niewyciszone ew te, ktorych nie da sie dobrze wyciszyc.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 19-04-2017 o 11:39
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 13:26   #2978
arturo201
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 08-11-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 tdci 163 km
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam,
Jestem nowy na tym forum, ale przewaliłem cały ten wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo kombi mk4 Titanium 2013 rok, 17 cali felgi. Od 3 miesięcy.

Mam teraz dojechane zimówki 225/50 R17. Szczerze mówiąc to strasznie ściąga na koleinach, komfort słabiutki... A zależy mi na komforcie bardziej niż na przyklejeniu auta. Nie pędzę nigdy i nigdzie. I teraz mam dylemat na letnią gumę:

GY F1 ASYMETRIC3 225/45 R17 94 Y XL, FP (dobre opinie dot komfortu, cichości no i dobra cena w tym rozmiarze)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nexen N'Blue HD Plus 215/50 R17 95 V XL (dobra cena, pewnie podobne do SU1)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nexen N'Fera SU1 215/50 R17 95 W XL (mają trochę dobrych opinii od was)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pytanie czy rzeczywiście nie mogę założyć innych niż 215/50 lub 235/45? Czy ktoś miał z tego powodu problemy? znacie jakieś prawne zapisy nt temat? kusi mnie ta GY w tej cenie. Doradźcie proszę! Z góry dzieki
arturo201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 14:11   #2979
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał arturo201 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczerze mówiąc to strasznie ściąga na koleinach, komfort słabiutki... A zależy mi na komforcie bardziej niż na przyklejeniu auta. Nie pędzę nigdy i nigdzie

Nexen N'Blue HD Plus 215/50 R17 95 V XL (dobra cena, pewnie podobne do SU1)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pytanie czy rzeczywiście nie mogę założyć innych niż 215/50 lub 235/45?
Zważywszy na to co wytłuściłem w twojej wypowiedzi, nie kombinowałbym tylko wybrałby Nexen N'Blue HD Plus 215/50 R17 95 V XL. Odpowiedni homologowany rozmiar. Dodatkowo jeśli chodzi o tego konkretnego Nexen`a jest to najnowszy model letniej opony tego koncernu, chyba Slawek-Kali je założył i jest zadowolony. Cena b. dobra, jakość dobra, do takiej jazdy jak opisałem wystarczy. Powinny być też dość komfortowe (95 V), a w koleinach lepiej się sprawować niż opony o szer. 225.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 14:53   #2980
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał arturo201 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy rzeczywiście nie mogę założyć innych niż 215/50 lub 235/45? Czy ktoś miał z tego powodu problemy? znacie jakieś prawne zapisy nt temat?
Może (nie musi) się przyczepić policja/ubezpieczyciel, jeśli będziesz miał niehomologowane rozmiary.
Znam policjanta, który w razie "W" sprawdza sobie takie rzeczy...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.