Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2016, 18:42   #2911
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż się stało ??? sprzedałeś,rozbi

Bump: wróciłeś do mk4 ???? 240 PS dobrzę widzę ????
Z samochodem wszystko w porządku, sprzedałem go (cesja leasingu). Nad powodami nie chcę się publicznie rozwodzić i robić off top. Kupiłem MK4 w benzynie 240 PS z pewnego źródła. I muszę powiedzieć, że jakoś wcale gorzej mi się nie jeździ, jedyne co doskwiera to brak błogiej ciszy z MK5. I mam wrażenie, że MK4 jest jednak lepiej i solidniej wykonany, stara europejska szkoła.

kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:12   #2912
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No to pierwszy, który podziękował za MK5. Coś musi być z tymi autami, jak ludzie przesiadają się na poprzedni model (chyba, że powód zmiany był innej natury). Ja myślę czytając ten wątek i patrząc na swoje przygody, że MK5 chyba nie do końca się udał Fordowi.
Ja to bym wrócił do mojego MK4 2,5 T. To była maszyna. Cichy zabójca różnej maści BMW i Audi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 08-11-2016 o 19:15
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:14   #2913
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cholera jeszcze nie dawno zastanawialiśmy się co wybrać i dobrać a tu takie klocki.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:19   #2914
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to pierwszy, który podziękował za MK5. Coś musi być z tymi autami,
Przecież napisał że z samochodem wszystko w porządku ,więc zapewne sprzedał cesję leasingu (zapewne ze stratą) pewnie nie z tego powodu.
Pierwszym będziesz Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja w mk4 na gwarancji tez maiłem kilka "pierdołek" w porównaniu z Twoim problemami, jak urwana śruba od kelektora ( chyba tak to się nazywa), wymiana łożyska koła, wymiana szyby czołowej ( połowa pasków nie grzała) a teraz się rozwarstwia a o wiecznie bijących tarczach nie wspomnę.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 08-11-2016 o 19:24
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:23   #2915
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie no, panowie (i panie, jeśli takowe są), nie popadajmy na siłę w listopadowy nastrój. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jak wynika z jego wypowiedzi, sprzedał auto z powodów, nazwijmy to - osobistych, a nie ze względu na problemy z nim. Tak naprawdę z powodu paru osób, którym trafiły się poniedziałkowe egzemplarze, nie skreślałbym jeszcze MK5... Tym bardziej, że jeśli go skreślimy, to wracamy do prastarego pytania - co wybrać w zamian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A na to nikt tu jeszcze nie udzielił sensownej odpowiedzi...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:25   #2916
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Przecież napisał że z samochodem wszystko w porządku ,więc zapewne sprzedał cesję leasingu (zapewne ze stratą) pewnie nie z tego powodu.
Pierwszym będziesz Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja w mk4 na gwarancji tez maiłem kilka "pierdołek" w porównaniu z Twoim problemami, jak urwana śruba od kelektora ( chyba tak to się nazywa), wymiana łożyska koła, o wiecznie bijących tarczach nie wspomnę.
Na razie to prostuję to auto po serwisie. Nawet jak będę sprzedawał, to zadbam, aby na moment sprzedaży auto było ok. Jutro zrobię zbieżność i...będę liczył na dalszą bezawaryjną eksplotację.
Tak jak pisałem wcześniej. Zaczęło się od sprzęgła i na sprzęgle powinno się skończyć. Pozostałe "przygody" to efekt wytężonej pracy serwisu.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 08-11-2016 o 19:35
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:31   #2917
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Panowie,
Żeby nie było niepotrzebnych projekcji mojej decyzji, samochód został sprzedany sprawny, to co się z nim działo, można przeczytać w moich postach w tym wątku. Ale faktem jest, że pewne mankamenty auta o których wszyscy wiemy (jedni je akceptują inni próbują z nimi jakoś żyć) ułatwiły mi decyzję o jego sprzedaży. Ale drugi raz mając do wydania 140 k PLN chyba bym dokładniej przyjrzał się konkurencji (co nie znaczy, że znalazłbym coś lepszego).
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:40   #2918
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Może warto iść np. w rocznego merca.
Najważniejsze, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , że znów masz... mk4. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:49   #2919
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

a te merce to lepsze ???? Słuchajcie nikt dobrego auta rocznego nie sprzedaje. Uważajcie na igły z niemiec bo turasy wożą auta do polski ,naprawiaja i na mobile, widzialem na własne oczy SIII rozwaloną i zrobioną wystawioną na mobile było to auto 6 miesięczne.

Bump: wożą 6 samochodów w miesiącu non stop i przez tych debili majster nie chce robić nić innego bo ma super układ z nimi
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2016, 19:51   #2920
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.... Dodatkowo, to co się dzieje przy rozsprzęglaniu w sensie jakiegoś mielenia, chrobotania pod sprzęgłem, to jeży mi włosy na plecach i trochę niżej. ...
Może nie koniecznie na temat ale chciałbym aby ktoś to z Forda przeczytał. Dzisiaj podczas wymiany kół w serwisie Hyundai zasugerowałem, że gdy mam zimny silnik to jakby mi 2-gi bieg trochę gorzej wchodził choć nie zawsze. Po rozgrzaniu jest dobrze. Przy odbiorze pan powiedział "....poprawiliśmy działanie skrzyni ale na wszelki wypadek wymienimy panu jakiś (nie pamiętam dokładnie) chyba regulator wybierak i może jeszcze docisk tak docisk tak na wszelki wypadek. Zamówię i gdy przyjedzie do nas to pana zaproszę...." SZOK Ja tylko zasugerowałem, że czasami coś tam lekko gorzej... Niestety jak przybędzie mój nowy Mondeo to od razu sprzedaję swoje i40 (już mam kupca) z przyczyn tylko i wyłącznie końca leasingu. Oby mój serwis Forda na którego jeszcze czekam był na takim poziomie.

Ostatnio edytowane przez bartulko ; 08-11-2016 o 20:02
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.