Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2013, 22:13   #2911
Piotrsoleniec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Puławy
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Webasto podłonczone.
Wszystko działa po moim montażu.

Piotrsoleniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2013, 09:38   #2912
Piotrsoleniec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Puławy
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

dziekuje koledze bartixr wpiołem sie w rezystor i wszystko okiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrsoleniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 19:01   #2913
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam może mi ktoś podpowie ile kosztują części do rozbudowy dogrzewacza na webasto. Mój ,model pojazdu to Ford Galaxy 1,9 TDI z roku 2001. Bardzo proszę o informacje ile mogę zapłacić i jakie części będę potrzebował. Pytam bo mam blisko szrot i jest tam dużo samochodów z grupy VW i może coś mi się uda za dobrą cenę kupić.
ps. jaki mogę mieć modele dogrzewacz jeżeli mam furę z 2001 roku
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 15:32   #2914
czescikrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: kralow
Model: galaktyka
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam. Mam problem z moim piecykiem w galaxy 2004 r. mianowicie wymieniłem padnięty d5zf na d5wz i siwy dym ( zimny) oraz kapiąca ropka z wylotu , błąd 1409 Powtórzone przerwanie płomienia . Sugerując się przeczytanymi postami wykręciłem tłumik oraz dolot i dalej to samo, zastanawiam się czy to czasami wina pompki paliwa która została orginalna od D5ZF - moż większa dawka niż w D5WZ. Może ma ktoś pomysł ?
czescikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 16:56   #2915
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

podejrzewam świecę.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 19:11   #2916
czescikrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: kralow
Model: galaktyka
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

orientacyjnie ile może kosztować świeca , sitko ?
czescikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2013, 20:07   #2917
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam może mi ktoś podpowie ile kosztują części do rozbudowy dogrzewacza na webasto. Mój ,model pojazdu to Ford Galaxy 1,9 TDI z roku 2001. Bardzo proszę o informacje ile mogę zapłacić i jakie części będę potrzebował. Pytam bo mam blisko szrot i jest tam dużo samochodów z grupy VW i może coś mi się uda za dobrą cenę kupić.
ps. jaki mogę mieć modele dogrzewacz jeżeli mam furę z 2001 roku
Masz w 2001 r piecyk dogrzewacz - D5Wz.
Do rozbudowy dogrzewacza na ogrzewanie postojowe/ nie webasto, Webasto to firma, swiatowy potentat produkująca piece tak jak Eberspacher/ potrzebny ci sterownik ogrzewania postojowego koszt oryginał Ebera około 700 - 1400 zł, sterowanie - sterownik radiowy z pilotem od 100 - 500 zł, lub zegar modułowy 200 - 400 zł, musisz jeszcze włozyć to wszystko do auta, czyli popodpinać do instalacji.
Można zrobić to za dużo mniejsze pieniadze, pomijając oryginalne podzespoły Eberspachera.


Cytat:
Napisał czescikrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam problem z moim piecykiem w galaxy 2004 r. mianowicie wymieniłem padnięty d5zf na d5wz i siwy dym ( zimny) oraz kapiąca ropka z wylotu , błąd 1409 Powtórzone przerwanie płomienia . Sugerując się przeczytanymi postami wykręciłem tłumik oraz dolot i dalej to samo, zastanawiam się czy to czasami wina pompki paliwa która została orginalna od D5ZF - moż większa dawka niż w D5WZ. Może ma ktoś pomysł ?
Pompka D5ZF i D5Wz jest taka sama. Masz problem ze swiecą, sitkiem, dmuchawą lub jest w tym D5Wz zawalona sadzą komora spalania, ewent. z elektroniką sterownika.


Cytat:
Napisał czescikrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
orientacyjnie ile może kosztować świeca , sitko ?
Świeca około 120 zł, sitko podróbka 25-30 zł, oryginał Ebera około 70 zeta.
pzodr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 22-09-2013 o 20:30
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 21:05   #2918
marekuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115 manual
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czytam od dawna zmagania wielu uzytkownikow z dogrzewaczem. Czy szanowni koledzy moga polecic mi warsztat w okolicach Katowic ktory naprawia to z latwoscia.. Kilka razy juz mialem sie zabrac za ten obszar niesprawnosci w moim samochodzie ale tym razem powiedzialem sobie ze lepiej niech zrobi to ktos kto ma po prostu doswiadczenie niz amator taki jak ja. Czyli gdzie w Katowicach robia to solidnie i uczciwie. Do kolegi Stefano jest mi troche za daleko. A zima sie zbliza.
Dzieki i pozdro.
marekuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 17:14   #2919
Mari@
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-05-2005
Skąd: Tychy
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9TDI, AUI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał marekuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytam od dawna zmagania wielu uzytkownikow z dogrzewaczem. Czy szanowni koledzy moga polecic mi warsztat w okolicach Katowic ktory naprawia to z latwoscia.
Czy Tychy podchodzą pod "okolicę Katowic"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Katowice to pojemny obszar więc powinieneś znaleść, ale jeśli nie to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zeszłego grudnia wymieniali mi sitko i świecę - nie mam uwag. Szczotki na pompce obiegowej wymianiałem sam, na resztę brakło już zapału. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdro Mari@
Sharan '02 1,9TDI, AUY 115KM
Tychy
Mari@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2013, 10:59   #2920
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Kolego Stefany polec mi cos sprawdzonego jako zdalne sterowanie do Ebera AIRTRONIC D2 (suche).Lub jak masz w dobrej cenie to sie zgamy na PW i wyslesz mi.
Dali mi tylko podstawowy sterownik co jest razem z nowym eberkiem.A przydaloby sie cos niezaleznego aby nie chodzi za kazdym razem do auta.Dzieki za info.
Chce miec podlaczone dwa sterowniki,aby zapalac z domu lub jak jestem w aucie.Jest to mozliwe ?

Ostatnio edytowane przez peters ; 26-09-2013 o 11:01
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.