Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2013, 20:21   #2691
Vinnie80
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-07-2012
Skąd: Starogard Gd
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 140 km
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

zgadza się,rozmawialiśmy dziś przez telefon,to jest fabryczna instalacja ale ktoś sam przerabiał na postojowe,tak już go kupiłem i niema dodatkowego aku,wszystko chodziło cacy ale się skończyło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. idzie weekend więc będę miał trochę czasu na sprawdzanie raz jeszcze wszystkiego po kolei na ile to możliwe bo bez zegara dużo nie zrobię ale chociaż świecę sprawdzę,kolego Taxidriver masz rację że na odległość to jak z fusów wróżyć ale kolega Stefano mnie dziś trochę naprowadził na temat więc będę działał...jak narazie dziękuję za pomoc,jeśli uda mi się coś zrobić to napiszę,dzięki.

Vinnie80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 10:15   #2692
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Vinnie80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taxidriver masz rację że na odległość to jak z fusów wróżyć ale kolega Stefano mnie dziś trochę naprowadził na temat
bo od tego jest forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2013, 22:32   #2693
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Koledzy niech ktos mi doradzi czy warto to wziasc(mam mozliwosc wrzucenia w koszta jako kierowca)
Mysle o tym pierwszym za 800£.
Czy to pochodzi czy to jest cos warte nawet polowe ceny.?
dzieki za podpowiedzi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 07:58   #2694
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Myśle że w Polsce zapłacisz za to samo, z montażem nie więcej niż 3000zł.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 09:30   #2695
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ok,chodzi mi o jakosc to samo sprzedaja w PL,bo tu pisze ze to jest z Turcji.A moze jakas chińszczyzna.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 18:05   #2696
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam czy ktoś się orientuje ile kosztuje naprawa sterownika D5WZ u kolegi Stefano.Ewentualnie wymiana mój walnięty za jego dobry i dopłata.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 19:40   #2697
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stefano to bardzo uczciwy człowiek i ile może Ci powiedzieć dopeiro po naprawie, bo nei wiadomo, czy świeca, czy wiatrak, czy czujniki temp... a może masz martwą pompkę.
poczytaj watek, złapiesz o co chodzi.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 01:46   #2698
mdz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI (AHU)
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

D3WZ - NAPRAWA STEROWNIKA.

Witam,

Dodam jeszcze parę słów na temat ew. możliwości naprawy sterownika w dogrzewaczu.

Wszystkie dotychczasowe dyskusje skrzętnie omijały temat elektroniki, traktując ją jak czarną, nierozbieralną skrzynkę. Być może z tego powodu, na aukcjach często pojawiają się tanie zwłoki piecyków opatrzone adnotacją "niesprawny sterownik". Zachowanie mojego D3WZ wskazywało właśnie na takie uszkodzenie. Mimo poprawnie podawanego zasilania i sygnałów sterujących zazwyczaj nie dawał znaku życia. Jednak kilka razy zdarzyło mu się wystartować i wykonać poprawnie przynajmniej sekwencję rozruchową.
A to już stwarzało pewne nadzieje ;-)

Kontroler dogrzewacza mieści się pod warstwą czarnej masy zalewowej, w pokrywie obudowy. Na szczęście silikonowa zalewa hermetyzująca jest dosyć elastyczna. Przy pomocy ostrego nożyka, płaskich szczypiec, pęsety i sporej dozy cierpliwości daje się ją wydłubać i wyjąć płytkę z obudowy.

Wymontowana płytka sterownika wygląda następująco:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wycinając masę zalewową zwróćcie uwagę na położenie 3 śrub mocujących oraz rozmieszczenie grubszych elementów (cewka, 2 kond. elektrolityczne, kond. tantalowy, dioda 5A, klucz BTS113 + drugi tranz. w TO-220 przyłożony do obudowy, rezonator ceramiczny) aby nie przejechać po nich nożem, ostatecznie wysyłając cały układ do Krainy Wiecznych Elektronów.

Przyczyny niedziałania sterownika mogą być różnorakie, jednak ze względu na warunki pracy, tzn. szeroki zakres i szybkie zmiany temperatury, dużą wilgotność i drgania, można założyć, że znakomita większość usterek prawdopodobnie będzie miała za przyczynę korozję i pękanie połączeń lutowanych. Słona woda zasysana pod niehermetyczny dekiel atakuje masę zalewową i przez mikroszczeliny powoli migruje w kierunku płytki drukowanej, co z czasem prowadzi do korozji odsłoniętych pól lutowniczych. Na przenikanie wody najbardziej narażone są okolice złącz i przewodów wlutowanych w płytkę.
Produkty korozji mają postać grubej warstwy szarobrązowego nalotu pokrywającego powierzchnię lutowia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po mechanicznym usunięciu nalotu przelutowałem od nowa wszystkie połączenia, nie żałując przyzwoitego topnika (żelowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Na szczęście okazało się, że poza nadwyrężeniem połączeń lutowanych, płytka w moim sterowniku nie doznała poważniejszych uszkodzeń. Po przelutowaniu, dogrzewacz połączony testowo na stole (zasilanie z małego aku żelowego. woda z kranu, paliwo ze słoiczka) ruszył od pierwszego kopa.

Osobny problem stanowi ponowna hermetyzacja płytki.
W odróżnieniu od zalew epoksydowych, elastyczne masy zalewowe do elektroniki mają zbójeckie ceny i zwykle trudno je kupić w niewielkich opakowaniach. Dlatego zrezygnowałem z zalewania całej płytki w obudowie i poprzestałem na wielokrotnym pokryciu lakierem uretanowym ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) .

Przed lakierowaniem należy płytkę dokładnie wymyć w izopropanolu. W przeciwnym razie, pozostawione resztki topnika uniemożliwią związanie lakieru z podłożem i będą stanowić wrota do ponownego przenikania wody. Następnie trzeba osłonić lakierem styki w złączu oraz powierzchnię przylegania radiatora w tranzystorze przyłożonym do metalowej obudowy dogrzewacza. Ja użyłem tego, co miałem pod ręką, czyli żółtej taśmy malarskiej.

Mój dogrzewacz po naprawie zalicza w tej chwili drugi sezon grzewczy i nic nie wskazuje na to, żeby zamierzał odmówić posłuszeństwa.

Pzdr
MDz

Ostatnio edytowane przez mdz ; 10-01-2013 o 03:12
mdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 10:18   #2699
marcin2280
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: ZKA
Model: vw SHARAN
Silnik: 1.9 115KM AUY
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał marcin2280 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do Stefano mam piec d5wz po prześledzeniu kilkudziesięciu stron zabrałem się do pracy. Świeca wymieniona sito też pompka na podszybiu działa po wymianie szczotek. Po odpaleniu auta następuje przedmuch po chwili znów włącza się wentylator wchodzi na obroty słychać pompkę kupa dymu i zaczyna ropa ciec i wszystko staje. Czy to może przyczyna pompki czy coś innego. Vag nie pokazuje żadnych błędów.
Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz uszkodzenie w piecu. Trzeba spowrotem na stól; sodnie wszystko wyczyścić i poprawnie poskaładac. Jak dalej nie działa to naprawię.
Pozdrawiam.
Jak napisał tak zrobił po kuracji u Stefano piec odżył tak więc trzeba o tym pisać i chwalić człowieka który wie o czym mówi. Wielkie dzięki Janusz jestem kolejną osobą cieszącą się ciepłem w aucie po twojej interwencji. Polecam i pozdrawiam
marcin2280 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 08:37   #2700
beno11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: miedzy Toruniem a Wloclawkiem
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

witam
tez mi padl dogrzewaczw szaranku i nie mam warunkow na jego samodzielna naprawe
zna ktos moze jakis godny polecenia warsztat w okolicach Wloclawka lub Torunia ktory by mi to naprawil ?

pozdrawiam
beno11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.