Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2016, 19:45   #251
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Czym to może być spowodowane? Czujnik, podkładka, aktywacja?

elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 07:32   #252
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

U mnie działa poprawnie. Pokrętłem w manetce możesz jeszcze regulować czułość. Bąbelki wyeliminujesz smarując żelka odrobiną płynu do mycia naczyń przed przyłożeniem do szyby.
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:07   #253
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Jasne, tylko jedni piszą o progach zadziałania czujnika zmierzchu a inni o deszczu. Choć to tzw. all-in-one, to jednak realizuje różne funkcje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik zmierzchu działa jak to się mówi "po swojemu" i jego algorytm jest skomplikowany.
Mnie to irytowało, dlatego światła włączam ręcznie, w odpowiednim (wg mojego uznania) momencie. W dzień jeżdżę na led drl.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na potwierdzenie mojego sposobu jest fakt, że automat w jasny ale mglisty poranek nie włączy świateł mijania. W tym tygodniu taki się zdarzył i większość samochodów z auto jeździła na drl-ach, za co należał się mandacik, bo mgła aż gryzła w oczy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:12   #254
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie to irytowało, dlatego światła włączam ręcznie, w odpowiednim (wg mojego uznania) momencie. W dzień jeżdżę na led drl.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świetnie rozumiem kolegę. Z tego czujnika postanowiłem nie korzystać od razu po zakupie auta. Sam wiem lepiej kiedy jakie światła włączać.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:15   #255
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Ale dla odmiany czujnik deszczu bardzo sobie chwalę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:20   #256
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świetnie rozumiem ....
A ja odwrotnie - zupełnie nie rozumiem obu kolegów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od 10 lat praktycznie nie używam włącznika świateł poza potrzebą włączenia przeciwmgłowych...
Jak siedzę w środku to zupełnie mi nie przeszkadza, że czasem światła świecą kilkanaście/kilkadziesiąt sekund dłużej niż "optymalnie-ręcznie"...
Innym użytkownikom drogi też to nie przeszkadza (przecież nie świecą drogowe...).
Dla żywotności akumulatora nie ma to dokładnie żadnego znaczenia...
Tak więc zachowanie Kolegów ja wkładam do szufladki z napisem "czego nie lubi detektyw Monk"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:27   #257
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Rozumieć nie trzeba, ale warto docenić fakt, że jeszcze można nie korzystać z tego dobrodziejstwa, a już nie korzystać ze oświetlenia pojazdu po otwarciu zamków w nowszych fordach się nie da. Zakres tego, co człowiekowi wolno we własnym aucie staje się coraz węższy, więc cieszmy się tym zakresem wolnej woli, jaki jeszcze mamy.

:-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:32   #258
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja odwrotnie - zupełnie nie rozumiem obu kolegów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdarza się, ale masz do tego prawo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak w dzień podczas mgły poza światłami przeciwmgielnymi musisz "pyknąć" przełącznik z auto na mijania. Chyba, że wtedy zostajesz w domku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:35   #259
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak w dzień podczas mgły poza światłami przeciwmgielnymi musisz "pyknąć" przełącznik z auto na mijania.
Bynajmniej! Dlatego jest możliwość włączanie przeciwmgłowych osobno, tzn, tylko z pozycyjnymi. I tak czynię w zamglony dzień. I tak stanowią przepisy. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 10:35   #260
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... w dzień podczas mgły ..
Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, aby przy takiej mgle nie włączyły mi się z automatu światła mijania...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , focus , mk3 , oświetlenie , wyposażenie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.