Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2011, 12:05   #221
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam,
Wymieniłem u siebie ostatnio łączniki stabilizatora tył (kombi) pojeździłem trochę i tu nagle zaczęło znowu trzaskać w zawieszeniu z tyłu, myślałem że nowy łącznik stabilizatora po ok 4 dniach się uszkodził.
Wskoczyłem dzisiaj pod auto i co się okazało łącznik ok ale górna nakrętka mocująca poluźniła się nie wiem jakim cudem (zastosowałem nakrętki samo kontrujące) także gwint łącznika latał w trzymaniu stabilizatora i stąd te trzaskania po dokręceniu nakrętki cisza ....

__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 14:30   #222
majki.76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: oława
Model: mk3
Silnik: 2 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam.
W tylnym zawieszeniu mojego mondka (hatchback) występują stuki na wysokości górnego mocowania amortyzatora.Jestem po wymianie amortyzatorów wraz z odbojnikiem zawieszenia, osłoną amortyzatora a także poduszką gumową górnego mocowania amortyzatora w której to części występują te stuki.Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

Ostatnio edytowane przez majki.76 ; 05-07-2011 o 14:43
majki.76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 18:03   #223
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

zwroc uwage na to ze dzwiek moze byc przenoszony. tym bardziej jesli wymieniles cala "gore" sprawdz laczniki stabilizatora oraz tuleje stabilizatora
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 22:19   #224
majki.76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: oława
Model: mk3
Silnik: 2 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Dźwięk a w gruncie rzeczy stuk ten na pewno jest na wysokości górnego mocowania amortyzatora,ponieważ rozebrałem w bagażniku całą tapicerkę i bardzo dokładnie się temu przyjrzałem.Dotykając od strony bagażnika kielich gdzie w środku jego znajduje się to mocowanie słychać i bardzo mocno czuć te stuki.Czy powodem tego może być na przykład skręcona lub pęknięta sprężyna?
majki.76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 17:10   #225
artiwie15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał majki.76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięk a w gruncie rzeczy stuk ten na pewno jest na wysokości górnego mocowania amortyzatora,ponieważ rozebrałem w bagażniku całą tapicerkę i bardzo dokładnie się temu przyjrzałem.Dotykając od strony bagażnika kielich gdzie w środku jego znajduje się to mocowanie słychać i bardzo mocno czuć te stuki.Czy powodem tego może być na przykład skręcona lub pęknięta sprężyna?
Witam, panowie, mam dokladnie to samo co kolega napisal, z tym ,że wymienilem amortyzatory, takze sprawdzalem wszystko , caly doł zero stukow, rozebralem boczek i gdy dotkne sruby gornego mocowania z tylu czuc ze wlasnie stamtad dobiega ten dzwiek i sie roznosi, nie na dole tylko do gory, wszystko jest mocno skrecone, czuc jakby sruba pracowala gora dol i wydaje te dzwieki, czy ktos wie co to moze byc? Do wymiany gorne mocowania? Prosze o pomoc bo wyjezdzam za tydzien na wakacje a nie chcialbym nie milej niespodzianki. Pozdrawiam
artiwie15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 20:26   #226
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Cytat:
Napisał majki.76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po wymianie amortyzatorów
może nowy amortyzator stuka jeśli mocowanie górne jest ok? były już takie przypadki nawet przy markowych amorach
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 22:21   #227
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Witam mam podobny problem z mondeo hatchback mk3.

Stuka z tyłu przy hamowaniu, zjeżdżaniu z krawężników i progów zwalniających oraz na zakrętach.
Byłem u dwóch różnych mechaników, jeden mówił ze to stabilizator, bo jest wygięty, a łączniki są ok.

Drugi, że tuleje wahacza wzdłużnego.

Zaglądałem pod auto z drugim mechanikiem, stabilizator jest prosty i sztywno siedzi.
To na pewnie nie jest linka ręcznego, sprawdzałem 2x.
Wahacze wzdłużne wymieniłem całkowicie na nowe.
Stuka nadal tak samo.

Zastanawia mnie czy przyczyna może być w sprężynach albo ich mocowaniach.

Bo dźwięk jak by dochodził właśnie z tamtych okolic.
Podaję do mechanika i sprawdzę te latające odboje, o których pisał Krzys.

A może jakieś instrukcje jak samemu to sprawdzić i naprawić, jak się dobrać do tych odbojów, bo nie mam pojęcia.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 22:40   #228
artiwie15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: stuki z tyłu

Napisalem do majki.76 dał znac ze problemem byla guma wahacza podluznego z tyłu, czy jest mozliwe ze u mnie jest to samo skoro wyraznie czuje jakby uderzenia dobiegaly od mocowania gornego i czuje jak pracuje ta sruba od gory amorka? Prosze o pomoc
artiwie15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 21:53   #229
artiwie15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

witam. Panowie stuki w zawieszeniu. Mk3 hb. Wymiemilem amorki nowe wahacze wzdluzne nowe gumy stabilizatora tuleje tylnej belki. Jutro zamontuje laczniki. Stuki jak byly tak sa. Hamulec reczny ok. Wchodzac w kanal zauwazylem ze jak chwyce belke i ma luzy na tulejach do gory . Jak je montowalem to wchodzily w otwory bez prasy w sumie mozna bylo je wlozyc w otwory i bez problemv wychodzily. Czy to moze byc powod stukow bo te tuleje nie spelniaja swojej funkcji bo poruszaja sie w otworach jutro chce je przyspawac delikatnie zeby sie nie ruszaly w tych otworach.
artiwie15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2011, 12:03   #230
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: stuki w tylnym zawieszeniu

Witam, mam podobny problem z moim Mondeo z 2001r HB.

Mam stuki i skrzypienie w tylnym zawieszeniu przy wjeżdżaniu/zjeżdżaniu z krawężnika czy progów zwalniających, to samo dzieję się przy gwałtownym hamowaniu.
Szukałem pomocy co może być przyczyna w wielu tematach na różnych forach, i u mechaników ale nikt nie był w stanie mi pomóc, podpowiedzieć.

Na testach amorków auto wypadło pozytywnie. Mechanik powiedział, że sprężyny są ok (bo prosiłem żeby sprawdził), a że obija drążek stabilizatora.
Wymieniłem drążek stabilizatora, wraz z tulejami i obejmami, łączniki oraz wahacze wzdłużne, linki przymocowane do wahaczy na zaciski, a nadal stuka.

Jak otworzę bagażnik i bujam tyłem auta to słyszę skrzypienie z okolicy kół/sprężyn, a potem jak dobrze rozbujam to stukot.
Nie wiem czemu mi piszczy jak by z okolicy sprężyny, przynajmniej tak mi się wydaję.

Nawet jak podjeżdżam powoli pod krawężnik przednimi kołami, nie ważne które pierwsze lewe czy prawe, to też te same skrzypnięcie i stuk słyszę z tyłu. Może to będzie jakaś wskazówka.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.