Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 15:18   #2191
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mógł byś pokrótce wyjaśnić na czym polega przerobienie instalacji, czy wiąże się to z dużym nakładem pracy??
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 16:01   #2192
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czy taka kombinacja działa niezależnie od rodzaju modułu, ponieważ w linku jest schemat do modułu nokia a nie wiem czy wszystkie moduły produkowała nokia? U mnie po zainstalowaniu serii 8*** moduł zachowywał się w ten sposób, że nie dało się podłączyć do niego telefonu a po wciśnięciu VOICE zaraz się rozłączał nie czekając na żadną komendę. Czy to wszystko ma związek z wtyczką AUX??
Dodam, że moduł serii 8*** nie miał funkcji USB, był to zwykły BT/VC

Z tego co udało mi się przeczytać to koledzy mieli problem z głosem ja natomiast miałem problem ogólnie z działaniem samego modułu w focusie działa bez problemu (radio 6000) natomiast po przełożeniu do mondeo (sony cd changer) nie paruje telefonów, nie działa VOICE, można powiedzieć, że moduł w ogóle nie działa. Po zainstalowaniu serii 7*** wszystko ruszyło samo, bez najmniejszego problemu.

Ostatnio edytowane przez Du_poid ; 07-01-2015 o 16:07
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 16:04   #2193
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Du_poid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy taka kombinacja działa niezależnie od rodzaju modułu, ponieważ w linku jest schemat do modułu nokia a nie wiem czy wszystkie moduły produkowała nokia?
Były różne moduły,ale jak to nazwałeś kombinacja działała na wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Czy po zmianie modułu resetowałeś radio(ewentualnie odłączałeś klemę od akumulatora) ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 16:43   #2194
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Szczerze to nie pamiętam ale chyba nie (mój błąd), mam dalej ten moduł więc przełożę i zrobię reset radia (rozumiem, że wystarczy go odpiąć od zasilania lub ewentualnie bezpiecznik).

Dla podsumowania całości bez względu na rodzaj modułu czy jest to nokia czy ford przełożenie AUX wygląda tak samo (dot. serii 8*** z USB lub BEZ)?
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 20:20   #2195
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy posiada może ktoś fotkę wnętrza modułu bluetooth z USB ? Dokładnie chodzi o malutkiego scalaka tuż pod gniazdem USB.
Udało mi się zrobić pare zdjęć z mikroskopu.
Tak jak pisałem wcześniej układ ma obudowę BGA i są to diody zabezpieczające.
Z powodzeniem możesz je usunąć (o ile uda Ci się delikatnie to zrobić i nie pourywać scieżek) i jeśli one były przyczyną problemów USB powinno ruszyć bez problemów.
Musisz tylko bardzo uważać na wyładowania elektrostatyczne. Bo bez zabezpieczeń nawet najmniejsze może ubić procka.

Układ o którym mówimy to SN65220 produkcji Texas Instruments. Ciekawe są jego wymiary 925um x 925um Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W przypadku problemu z dostępnością można go zastąpić dowolnym innym układem dedykowanym do zabezpieczeń linii USB.
Jest ich naprawdę bardzo dużo. Problem może być tylko z taką samą obudową. Ale zawsze można go podkynarowac.

Układy dostępne są np. w RSie od ręki. Trzeba wziąć tylko 5szt. Ale może to i lepiej bo przy montażu połowa i tak pewnie się zgubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg TWTL1003.jpg (41.4 KB, 91 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg TWTL1004.jpg (55.0 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg TWTL1005.jpg (48.9 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg TWTL1008.jpg (21.4 KB, 90 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg TWTL1011.jpg (36.3 KB, 86 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 07-01-2015 o 20:38
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 15:48   #2196
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Podpiąłem wczoraj moduł 8*** do samochodu oraz zrobiłem reset, niestety nic to nie dało. Po naciśnięciu VOICE od razu wyłącza tą funkcję, nie da się również połączyć telefonu z modułem. Co ciekawe kiedy moduł jest w focusie na panelu radia przy próbie parowania pojawia się PIN potrzebny do wpisania w telefonie i wszystko działa. W mondeo natomiast moduł nie wyświetla nic na radiu, natomiast telefon prosi o wpisanie pinu, próby 0000 lub 1234 kończą się brakiem sparowania. Tak samo ikonka telefonu w C+ po zapaleniu samochodu jest po czy po jakimś czasie znika. Oba moduły NOKIA.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 16:45   #2197
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie

Włóż moduł do focusa i sparuj z telefonem. Potem przenieś moduł do mondeo. Będziesz miał już sparowany telefon ponieważ dane sparowanego telefonu są trzymane w module as nie radiu.
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 17:50   #2198
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Tak też próbowałem, telefon się łączy z modułem w mondeo i po ok 3 sek się rozłącza.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 19:04   #2199
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki orion512 za odpowiedź. Mój moduł wygląda, że przeszedł dużo układ zabezpieczający USB nie istnieje - wygląda, że został wyrwany z kawałkami ścieżek, ale ku mojemu zdziwieniu moduł działał.
Zastanawiam się czy dam radę wlutować ten sam układ - jego wymiary są masakracyjne małe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jednak grzebiąc w necie znalazłem taki oto sposób zabezpieczenia USB.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy mostując ścieżki i dorzucając bezpiecznik polimerowy zabezpieczę procka?

Napotkałem też sporo rozwiązań, gdzie nie ma tego zabezpieczenia. Czy naprawdę jest aż tak duże ryzyko, że spalę procka jakimś wyładowaniem elektrostatycznym ? W razie czego poza prockiem w module bluetooth nic dalej nie popalę ?

W ostateczności znalazłem podobny moduł tutaj na schemacie IC2 i 4, który jest odrobinkę większy i może da się kupić 1 szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2015, 07:26   #2200
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam .Szanowni forumowicze od kilku dni czytam wątek poświęcony Doinstalowanie modułu BT/VC. I moja głowa jest już "większa" niż ustawa przewiduje. niewątpliwie chciałbym takie cudeńko w swoim aucie posiadać.
Moje mondeo jest z listopada 2007 roku, posiadam nawigacje blaupunkt NX i z tego co zobaczyłem posiadam również wtyczkę do modułu nad schowkiem pasażera . Nie posiadam natomiast wtyczki do mikrofonu nad lusterkiem (sprawdzałem dokładnie). We wtyczce od radia nie mam kabelków białego i brązowego . w tym miejscu są , ale innego koloru. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaki moduł potrzebuję - z jakim oznaczeniem początku 7 czy 8
2. czy potrzebuję dodatkową wiązkę od radia do modułu
3. jak podłączyć i gdzie mikrofon, w którym miejscu się wpiąć do modułu (mam jakąś wtyczkę za schowkiem)
4. z manetką sobie poradzę
5. Czy moje radio będzie obsługiwało moduł z USB (jesliby taki chciałbym kupić)
Jeśli ktoś byłby łaskawy to bardzo proszę o odpowiedź.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.