Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2015, 14:42   #211
Mikaa
ford::amateur
 
Imię: Maria
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Kraków
Model: opel tigra
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam:-)Jak sprawa się ma z automatem w Cougarze?Czy faktycznie jest tak jak mnie słuchy dochodzą, że naprawdę warto zakupić taki model z automatem,bo pięknie,równo przyspiesza,a tym samym unika się usterek skrzyni biegów i sprzęgła.Czy to nie jest tak, że Ci co nie mieli nigdy doczynienia z automatem wolą to co jest sprawdzone i wypróbowane przez nich, czy wolą być "Panem" swojej maszyny, coś jak ja;-) i przekładają swój wypróbowany model jazdy nad automat...a Ci co chcieliby mieć automat,a nie mają jednak mieli juz z nim styczność wychwalają go nad niebiosa.

Mikaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 08:53   #212
smshua
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 13-10-2013
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0cdti 130ps
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Też miałem szarpnięcia przy hamowaniu, umówiłem się z orion512 sprawdzić czy są updaty jakiś do skrzyni i IDS znalazł 7G9N-14C337-FJ. Po przejechaniu 3 dni już zdecydowanie mogę powiedzieć że operacja była skuteczna i kompletnie zmieniła zachowanie skrzynie podczas jazdy. Czuje się tak jakby skrzynia była zmieniona na zupełnie nową. Nie ma już tych drgnięć i w ogóle jakoś szybciej reaguje na gaz. Złapałem siebie na odczuciu że już na podświadomości wiedziałem kiedy to pchnięcie będzie przy hamowaniu.
Więc polecam najpierw sprawdzić soft przy jakichś tam objawach w skrzyni.
smshua jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 18:23   #213
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Wciąż nie rozwiązałem mojego problemu.
Doprecyzuję że, często zauważam takie zachowanie skrzyni. Zmieni bieg na wyższy obroty sięgają 2400 i mam wrażenie jakby się ślizgało sprzęgło którego tam notabene nie ma, ale nie wiem jak mam to inaczej opisać i silnik wtedy pracuje tak jakby na za wysokich obrotach. Po paru sekundach obroty spadają do 2000 nawet się to dzieje przy jednostajnej prędkości. Najłatwiej to zaobserwować jak przełączę skrzynie na S. W ogóle to auto mi się zachowuje tak że, choćby 50kM się gdzieś straciło, nie przyśpiesza współmiernie do dodawanego gazu. Oraz pozostałe zachowania które wypisywałem we wcześniejszych postach. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie dziwi. Bo po wymianie oleju w skrzyni wszystko było w idealnym porządku. Przejechałem tak ze 2000km i byłem pod wrażeniem że, moja skrzynia potrafi tak pracować płynnie. Tylko że, po wymianie zanim nastąpiła moja usterka po opróżnieniu baku do zera i odpalaniu auta na kable( czego ponoć się nie robi, ja tego nie wiedziałem) słychać było taki charakterystyczny dzwięk od skrzyni kiedy redukowała biegi, dzwięk podobny do przełykania czegoś, a teraz tego dzwięku skrzynia nie wydaje przy redukcjach. Zaczęło się cieżko przerzucać z P na D. Wcześniej było idealnie. Po ruszeniu auto przchamowywuje parę razy. Robiłem już 3 krotnie adaptację skrzni biegów kiedy to zawsze naprawiało wszelkie moje problemu teraz już nic nie daje. Albo chcę delikatnie przyśpieszać, pedał gazu w połowie auto praktycznie nie przyśpiesza dopóki dopóty nie zrobi redukcji na bieg niżej. Na ogół z 4 na 3 bieg. Oraz zawsze z 6 schodzi na 5. Ids nie wykazuje żadnych błedów. Co gorsze fachowcy twierdzą że, jest wszystko ok. A ja wiem jak było przed. Kasa leci a autem odechciewa się jeździć. Nie dawno kupiony i nie uśmiecha mi się go sprzedawać, wiązałem z nim dłuższą przyszłość.

Dziękuje wszystkim którzy zechcą przeczytać ten post. Być może ktoś wie gdzie szukać problemu. Miałem już jedną sugestię zmienić akumulator ale mój fabryczny zapala jak rakieta. A tani nie jest.
Pozdrawiam wszystkich
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 21:43   #214
Puch_
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk4 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM A/T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

To co opisujesz to objaw ślizgającej się skrzyni - objaw zużycia np. elektrozaworów, tarczek, etc.
Ja bym wrócił do podstaw - czy olej jest prawidłowy i czy jest go dobra ilość?

Ewentualnie polecam kontakt z tym człowiekiem -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Puch_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 20:44   #215
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Wszysko ładnie pięknie ale czy możliwa jest taka awaria z dnia na dzień. Wracam z pracy, 20km skrzynia idzie jak marzenie, zero problemów. Nie dojeżdżam do domu bo brakło mi paliwa. Tankuję auto wsiadam i dojeżdżam do domu( zostało mi raptem 1,5 km). Nazajutrz nie umiem zapalić auta tzn. kręci jak oszalały ale nie chce zapalić. Próbowałem dodawać gazu przy zapalaniu ale, zapomniałem że jak puszczę hamulec to przerywa to procedurę zapalania. Aż całkowicie rozładowywuję akumulator. Po czym kapnąwszy się że, wystarczyło przytrzymać pedał hamulca lewą nogą, a prawą dodać gazu, odpalam bez problemu auto na kable. I już po przejechaniu 200m zauważam problem. Czy rzeczywiście miałbym taki zbieg okoliczności że, w tym samym czasie co zapalałem na kable również uszkodziła się skrzynia. Ciężko w to uwierzyć?
Dodam jeszcze że, nie mogę również płynnie dodać gazu na neutralu bądź P. Mianowicie prędkość obrotowa rośnie nie równomiernie, w ogóle silnik wkręca się na obroty tak nie równo. Albo mam skrzynię na P lub N i chcę dodać delikatnie gazu aż tu nagle skok na 1500 obr/min. Tak jakby nie mogę powoli dodawać gazu. Albo jak chcę utrzymać obroty po dodaniu gazu np. na 2000 obr/min nagle obrotomierz spada do 800 obr/min.
Może jeszcze jakieś sugestie od kolegów. Nie wiem komu powierzyć auto?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 19:53   #216
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Przypomniało mi się jeszcze jedno. Myślę że warto to dopisać. Mianowicie auto jest teraz bardzo ociężałe, ledwo przyspiesza a i dodatkowo zaczął więcej palić. Problem jeszcze obrazuje to, że obroty spadają każdorazowo jak hamuję do ok. 1500. Jak dodaję gazu to wskakują spowrotem gwałtownie na swój właściwy dla prędkości jazdy pułap. I jeszcze jedno zanim wystąpiły wymienione objawy to lewarek zmiany położeń przeskakiwał bez żadnych oporów. Teraz czuję się taki duży opór. Oraz co najdziwniejsze nigdy wcześniej nie wiedziałem na jakim biegu jadę przy przełożeniu lewarka na "S" i zmieniając bieg góra czy dół nie pokazywało mi na jakim biegu jestem obecnie. A teraz tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ajro ; 18-09-2015 o 17:41
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 18:33   #217
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Mnie te wszystkie objawy bardziej pasują do jakiegoś braku ustawień. Bo z dnia na dzień się skrzynia nie sypnie. Raczej elektornika może. Poza tym to wstrzymywanie na obrotach też jest bardzo dziwne. Może jednak ktoś coś jeszcze dołoży od siebie?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 20:17   #218
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Niech mi ktoś napisze co posiada tą skrzynię w 2.3 benzyna ile auto ma obrotów po puszczeniu gazu przy prędkości 40km/h i 80km/h. Tak z ciekawości.
Bo ja jak teraz puszczę gaz przy tych prędkościach to obrotomierz mi pokazuje 1600obr/min. I czy przy ustawieniu skrzyni na sekwencję to wskazuje na którym biegu mu jedzie auto i czy musi zmieniać biegi w górę w miarę przyśpieszania jak już ruszy wajchą.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 20:30   #219
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

przeciez ile ma obrotow zalezy od tego na ktorym jest biegu. I nie bardzo rozumiem czemu musi byc przy puszczeniu gazu. To wtedy pokazuje obroty inaczej?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 20:43   #220
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Sęk w tym, że mi się wydaję jakby moja skrzynia traciła obroty. Bo trzymam gaz jadę 80km/h nie wiem na którym biegu bo mi przecież D się świeci i odpuszczam pedał gazu auto co naturalne nieznacznie zwalnia a po dodaniu znowu gazu obroty mi gwałtownie wskakują z 1600 na 2000. Dziwne to wcześniej tak nie miałem. Teraz dodatkowo zauważam, że auto przspiesza a obroty stoją przez dłuższą chwilę w miejscu. Dopieraz zaczynają rosnąć odnoszę wrażenie jakby silnik szedł na takich samych obrotach po dzwięku to się słyszy. A przecież to nie jest tiptronic bezstopniowy?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.