Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2014, 20:19   #2141
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wydaje mi się że nie da się tak że rozmowa przez Bluetooth a reszta nie

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 20:37   #2142
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,068
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zachowanie zależne od telefonu a nie od modułu BT/VC. Sprawdź w aplikacjach (np. navi w telefonie) czy nie masz pozaznaczane, że ma kierować komunikaty na BT.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 19:16   #2143
rpp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

W samych aplikacjach to nie widzę takiej opcji (np. w Google maps).

Jest wybór przy właściwościach połączenia BT w telefonie.
Są dostępne dwie opcje:
- dźwięk telefonu
- media audio

Mam słuchawki BT i przy odznaczeniu "media audio" słuchawki normalnie parują się z telefonem i wtedy działa to tak jak oczekuję - połączenie telefoniczne idą na słuchawki cała reszta (np. nawigacja czy muza) idzie przez telefon.

W przypadku próby takiego ustawienia dla połączenia z modułem samochodowym - tak jak wcześniej pisałem - telefon co chwila się rozłącza i próbuje połączyć ponownie.
Tu jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie kwestia tego zaznaczenia w Elmconfigu, że ma być próba streamingu BT.
Niestety nie mam dostępu do Elmconfiga żeby zrobić test - dlatego pytam czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy jest na to rozwiązanie.
rpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 19:33   #2144
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,163
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Możemy spróbować ale wątpię.
Jaki masz w ogóle modul by?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 20:07   #2145
rpp
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

nie mam pojęcia - ale powinieneś mieć gdzieś moje odczyty z kompa :-) bo tempomat i tą kwestię odblokowania streamingu robiłem u Ciebie :-) (poszło PW z detalami)
rpp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 20:46   #2146
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
W samych aplikacjach to nie widzę takiej opcji (np. w Google maps).

Jest wybór przy właściwościach połączenia BT w telefonie.
Są dostępne dwie opcje:
- dźwięk telefonu
- media audio

Mam słuchawki BT i przy odznaczeniu "media audio" słuchawki normalnie parują się z telefonem i wtedy działa to tak jak oczekuję - połączenie telefoniczne idą na słuchawki cała reszta (np. nawigacja czy muza) idzie przez telefon.

W przypadku próby takiego ustawienia dla połączenia z modułem samochodowym - tak jak wcześniej pisałem - telefon co chwila się rozłącza i próbuje połączyć ponownie.
Tu jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie kwestia tego zaznaczenia w Elmconfigu, że ma być próba streamingu BT.
Niestety nie mam dostępu do Elmconfiga żeby zrobić test - dlatego pytam czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy jest na to rozwiązanie.
Ja używam do tego aplikacji typu audiobt do pobrania z marketu Google. Są też inne podobne, ale nie testowałem. Niestety nie działa za dobrze i do tego jest płatna.
blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 14:06   #2147
arek444
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Kielce
Model: focus I, s-max, galaxy
Silnik: 1.6 benzyna, 2,0 TDCi, 2,0 TDCi
Rocznik: 2004, 2008, 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam
Chcę założyć do Galaxy z 2013 roku moduł VC/BT. W Galaxy nie ma teraz modułu, jest radio Sony 1 CD wersja softu 06.xx, z wejściem AUX (jack w podłokietniku). Zakupiłem już moduł z VC w jęz. polskim, streaming BT, USB (CS7T-14D212-AB).
Sprawdziłem i w samochodzie mam kabel do mikrofonu, złącze do podpięcia modułu (za schowkiem w gąbce było ukryte) oraz pajączek oznaczony jako 8G9T-14N000-CC.
Proszę o informację bo nigdzie nie mogę znaleźć odrutowania pajączka wersji CC, na jaki pajączek muszę zmienić ten który mam w tej chwili żebym nie musiał nic lutować a mógł cieszyć się działaniem modułu.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Arek

Edit:
Popytałem w serwisie i wychodzi na to, że powinienem zmienić pajączek na 8G9T-14N000-AC, zamówiłem i będzie w piątek, poza tym mój pajączek w serwisie aktualnie występuje jako 8G9T-14N000-CD.
W weekend planuje montaż to napiszę czy udało się wszystko bezproblemowo.

Ostatnio edytowane przez arek444 ; 16-12-2014 o 20:34
arek444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 09:13   #2148
kkucz
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ford S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi Manual
Rocznik: 2013
Postów: 2
Smile Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,

Zmieniłem w moim S-MAX'ie 2.0 TDCi Titanium 2013 poprzednio zainstalowany moduł BT/VC 7S7T-19G488-AD na moduł CS7T-14D212-AC z Focusa.

Przy poprzednim module wszystko działo: telefony się parowały (PIN:0000), gadał po angielsku, wyświetlał książkę telefoniczną, obsługiwał rozmowy.

Teraz VOICE i USB działa, ale za chiny nie chce wyświelić na radiu dynamicznego kodu parowania (choć VOICE o nim gada). Próbowałem różnych ustawień za pomocą ELMconfiga, ale nic nie pomaga.

Wygląd na to, że albo radio nie umie wyświetlać kodów parowania, albo moduł ich nie wysyła ze względu na wcześniejszą współpracę z Focus'em.

Ma ktoś pomysł jak zmusić moduł do wyświetlenia kodów na tym Soniaku?

Dane sprzętu:
- radio SONY 1CD: BS7T-14D353-BA, 07-04-12, 02/11/2011
- Convers+ 1412
- moduł CS7T-14D212-AC
- mikrofon kwadratowy pasujący do nowego gniazda w S-MAX, finis: 1752180 (może się komuś przyda - jest 3 razy tańszy niż okrągłe :-)
- pajączek przekrosowany na CA (zgodnie ze schematem na forum) - raczej OK bo słychać gadanie VOICE
kkucz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 13:18   #2149
kkucz
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-04-2013
Skąd: Rybnik
Model: Ford S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi Manual
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał arek444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Proszę o informację bo nigdzie nie mogę znaleźć odrutowania pajączka wersji CC, na jaki pajączek muszę zmienić ten który mam w tej chwili żebym nie musiał nic lutować a mógł cieszyć się działaniem modułu.
Odrutowanie w pajączku CC jest takie same jak w pajączku CB.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pajączek 22 CB.jpg (12.8 KB, 308 wyświetleń)
kkucz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 18:54   #2150
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wymieniłem lewy na prawy:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystko działa idealnie. Nie wiem czy jest sens aktualizować soft, bo chyba niczego nie zyskam.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.