Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2019, 13:04   #191
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus MK3 może mieć (alternatywnie) oba systemy - DDS (pomiar na podstawie czujników ABS) oraz TPMS - pomiar na podstawie czujników ciśnienia zintegrowanych z wentylami. I tak już od dawna (praktycznie od początku produkcji). DDS daje się właczyć w każdym FF3, który nie ma TPMS (no i nie ma fabrycznie włączonego DDS).
Mam datę produkcji mojego Focusa na 25 kwietnia 2014 roku. Mam ORYGINALNIE założone czujniki TPMS w każdym kole. Do tej pory nie miałem czasu zająć się tą sprawą, nawet wtedy, gdy po zakupie samochodu wymieniłem opony na nowe, zimowe. Kupiłem również nowe opony letnie (w zimie najlepsza cena :-)).
Jednak teraz chciałem je zaprogramować i z dużym zdziwieniem przyjąłem informację, że pomimo, że w kołach były czujniki, TPMS NIET.
Jesteś zwolennikiem tezy, że Ford rozrzutny nie jest i nie pakuje nic nadmiarowego. Jak jest rozwiązana sprawa kontroli systemu TPMS przez oprzyrządowanie Focusa? Jest jakaś instalacja z anteną? Można dołożyć ją w razie, gdy jej nie ma? Może masz dostęp do schematu takiego rozwiązania w FF3? Szkoda, by się moje czujniki marnowały...
Byłbym wdzięczny za pomoc.

andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 13:17   #192
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

podaj vin to sprawdzę czy w konfiguracji auta jest tpms, dds czy nic

Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus MK3 może mieć (alternatywnie) oba systemy - DDS (pomiar na podstawie czujników ABS) oraz TPMS -
tpms pojawił się od około maja 2014r - wcześniej nie było
więc w starszych nie ma możliwości wyboru tpms lub dds (tylko w nowszych)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 13:25   #193
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podaj vin to sprawdzę czy w konfiguracji auta jest tpms, dds czy nic


tpms pojawił się od około maja 2014r - wcześniej nie było
więc w starszych nie ma możliwości wyboru tpms lub dds (tylko w nowszych)
wf0lxxgcblet57714
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 13:29   #194
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Więc kolega
Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam datę produkcji mojego Focusa na 25 kwietnia 2014 roku. Mam ORYGINALNIE założone czujniki TPMS w każdym kole.
Info z cennika Focusa - System TPMS dostępny od produkcji 5 maja 2014 r. I te daty są zgodne, bo mam B-maxa z 1 dnia montowania TPMS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc nie masz możliwości mieć TPMS, a tym samym fabrycznych czujników w kołach. Możesz mieć co najwyżej DDS.
Jeśli rzeczywiście masz czujniki w kołach, to pewnie ktoś kupił felgi z czujnikami. Ewentualnie mieli już tylko koła z czujnikami i takie wypuszczali.

Info z etis, bo podałeś VIN: Ukł. kontr.ciśn. pow. w oponach-DDS

Ostatnio edytowane przez boncio ; 29-10-2019 o 13:34
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 13:44   #195
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc kolega

Info z cennika Focusa - System TPMS dostępny od produkcji 5 maja 2014 r. I te daty są zgodne, bo mam B-maxa z 1 dnia montowania TPMS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc nie masz możliwości mieć TPMS, a tym samym fabrycznych czujników w kołach. Możesz mieć co najwyżej DDS.
Jeśli rzeczywiście masz czujniki w kołach, to pewnie ktoś kupił felgi z czujnikami. Ewentualnie mieli już tylko koła z czujnikami i takie wypuszczali.

Info z etis, bo podałeś VIN: Ukł. kontr.ciśn. pow. w oponach-DDS
Bardzo Cię proszę, nie mów mi, co mogę a co nie mogę fizycznie mieć w samochodzie, bo to ja widzę te czujniki a nie Ty. Pytanie tylko, dlaczego w tym przypadku, Ford był tak rozrzutny i zamontował koła z czujnikami do pojazdu, który ich nie obsługuje? Nikt nie zmieniał felg, kół ect. Samochód jeździł we flocie, serwisowany był przez salon RenCar, flota miała w salonie "hotel opon" a już zupełnie nikt nie miał interesu wkładać w ten samochód nawet grosza..., tym bardziej czujników TPMS.
Czujniki do kolejnego kompletu kół kupiłem już osobiście, sugerując się tym, że były w zestawie fabrycznym.

Ostatnio edytowane przez andrzej139 ; 29-10-2019 o 13:55
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 14:07   #196
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo Cię proszę, nie mów mi, co mogę a co nie mogę fizycznie mieć w samochodzie, bo to ja widzę te czujniki a nie Ty.
bardzo "miłe" podejście do kolegi, który chce pomóc ...

Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
flota miała w salonie "hotel opon"
i wszystko jasne
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 15:24   #197
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wszystko jasne
Też mi się tak wydaje, zamienili koła i tyle
Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo Cię proszę, nie mów mi, co mogę a co nie mogę fizycznie mieć w samochodzie
.
Więc ja ci mówię ponownie, że fizycznie nie masz systemu TPMS, bo mieć nie możesz. Trochę więcej kultury.
Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
były w zestawie fabrycznym.
Raczej na felgach w samochodzie który masz, bo fabryki to możesz być pewny jakbyś to ty odbierał auto z salonu i był jedynym użytkownikiem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 15:37   #198
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

[QUOTE=boncio;3187884]Też mi się tak wydaje, zamienili koła i tyle
.
Więc ja ci mówię ponownie, że fizycznie nie masz systemu TPMS, bo mieć nie możesz. Trochę więcej kultury.

Proszę cię o to samo. Trochę więcej kultury. Skoro mówię, że mam czujniki i są one na oryginalnych kołach, nie zamienianych podczas całej eksploatacji samochodu, niekulturalnie zarzucać mi nieprawdę. Czy może coś nie tak? Może to teraz forma tęczowej kultury?

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo "miłe" podejście do kolegi, który chce pomóc …

mayak, jeśli kolega chce pomóc, to niech pomaga a nie sieje dywersję. Taką pomoc też lubisz??


i wszystko jasne
Co jest dla ciebie jasne? To może ci się ściemni, gdy dowiesz się, że nie tylko ja kupiłem w tym czasie Forda z tego salonu, rocznik 2014. Było nas trzech, którzy sobie wybrali używki 2 - 3 letnie z Rybnika i wszystkim nam zamieniono koła? Panowie, wiem, że ten kraj jest dziwny, ale nie wymyślajcie takich rzeczy, bo przychodzi mi na myśl to, że wszędzie widzicie jeden wielki bałagan.
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 20:03   #199
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał andrzej139 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Skoro mówię, że mam czujniki i są one na oryginalnych kołach, nie zamienianych podczas całej eksploatacji samochodu, niekulturalnie zarzucać mi nieprawdę. ...
Przepraszam, że się wtrącę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zarzucając nieprawdy, kulturalnie zapytam - a po czym Kolega poznaje, że są to czujniki ciśnienia? Była zdejmowana opona i widać było, że są czujniki?
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 21:36   #200
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, że się wtrącę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zarzucając nieprawdy, kulturalnie zapytam - a po czym Kolega poznaje, że są to czujniki ciśnienia? Była zdejmowana opona i widać było, że są czujniki?

Tak. Były zdejmowane opony i zamieniane na nowe, zimowe, zaraz po zakupie samochodu. Wtedy dokładnie obejrzałem czujniki i nawet fotki porobiłem, by wiedzieć, co kupić do
nowych felg aluminiowych przeznaczonych do opon letnich. Moi koledzy, którzy w tym samym czasie kupili w Rybniku swoje Fordy, też mieli w kołach czujniki. Oni nie kupowali nowych opon, przekładali tylko opony letnie na zimówki, stąd wiem, że też kupili swe samochody z czujnikami. Gdzięś wtedy przeczytałem, że Ford wdrożył produkcję samochodów z czujnikami sporo wcześniej, niż zakładał to obowiązek. Dlatego mnie nie dziwiło, że mam TPMS. Dopiero miesiąc temu, gdy Darek aktywował mi BLIS, spojrzeliśmy w wyposażenie i...qwa mać, nie mam TPMS. Miałem jak na fabryczny Trend, niezłe wyposażenie, sam parkuje, szyba co prawda tylko z Lidarem, lecz miejsce na wszystko pozostałe, wersja Edition, jak powiedział przesympatyczny kierownik działu Samochody Nowe, Pan Robert. Zresztą, jutro będzie dzwonił do mnie, bo w dzisiejszej rozmowie (podczas zakupu twierdził, że pojazd już ma TPMS), poprosiłem o wyjaśnienie. Ustaliliśmy parę szczegółów, odnośnie, co dalej... .
Bym sobie sam dołożył TPMS, lecz zupełnie nie mam wiedzy, czy tylko komputer, jako odbierający sygnał z czujników jest do wymiany, czy coś jeszcze, czy zupełnie inaczej?
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.