Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2014, 20:13   #11
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatkia a w środku wykrzyknik

oki. napisz co i jak. ja dopiero jutro będę.

__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 20:46   #12
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatkia a w środku wykrzyknik

po podpięciu aku spr. dwa razy dalej d900
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 07:26   #13
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatkia a w środku wykrzyknik

tym błędem się nie przejmuj ja jeździłem z nim ok 6 m-cy i nic. Po czasie o dziwo sam znikł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z ten trybik świeci się dalej czy już nie?
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 15:23   #14
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatki a w środku wykrzyknik

Świeci się cały czas nawet jak go podłączył elektryk pod kompa i kasował błędy to trybik nie zgasł a błędy były trzy;
błąd świec żarowych chyba P900
błąd magistrali bodajże U0730
oraz błąd układu przyspieszania
szybko zmieniał także kodu świec nie jestem pewny
po każdym kasowaniu te 3 błędy się pojawiały
Jakim programem to robił nie wiem podłączył się i sprawdzał bezprzewodowo na lapku programem w języku Pl i dalej nic nie wiem co to może być jedynie może to że przez popsute świece wszedł w tryb awaryjny i przez to nie ma mocy ale zimom nie było problemu z odpalaniem a elektryk mówi że to napewno nie wina świec bo przeciesz one nie mają wpływu na przyspieszanie

Ostatnio edytowane przez Jasiu1907 ; 09-06-2014 o 15:34
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 16:22   #15
bajarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2013
Model: ff2
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatki a w środku wykrzyknik

U mnie wszedł w tryb awaryjny z powodu spalonych czterech świec. Dopiero wymiana świec pozwoliła na wykasowanie błędu i normalną pracę. Przy spalonych świecach odpali bez problemu.
bajarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 16:23   #16
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatki a w środku wykrzyknik

ten program to coś podobnego do elmconfig'a. Trudno mi powiedzieć teraz co może być nie tak. Mogą to być świece... co do układu przyśpieszania to spróbuj odpiąć pedał gazu od kostki przeczyścić styki i może pomóc. Czasami też bywa że to przez pedał gazu są problemy.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 20:25   #17
Jasiu1907
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-09-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: czerwona kontrolka zębatki a w środku wykrzyknik

ZAMKNIĘTE
Okazały się spalone 4 świece żarowe i w takim przypadku foka też się wł. w tryb awaryjny. Drugi elektryk u którego byłem na szczęście miał już takie przypadki a teraz do sedna.
Po podpięciu kompa zaś pokazał się błąd o świecach i elektry odpioł wtyke od świec z lewej strony silnika patrząc po kablach od świec które znajdują się z tyłu silnika napewno znajdziecie na końcu wtyke którą trzeba odpiąć i zwykłą prubówką podpiąć się pod plus akumulatora i spr. na wtyczce która działa ja się zapali świeca ok jak nie to kaput. U mnie wszystkie nie świeciły.
Wymiana tylko na zimnym silniku a podczas wykręcania strasznie trzeszczały i były duże obawy że się urwą ale elektryk miał dużo cierpliwości i dobra rada to odkręcić ostrożnie ile się da psikać np. WD40 i wkręcić i czekać i tak pare razy przód tył. W moim przypadku trzy od prawej odkręcały się bardzo ciężko ale na szczęście ostatnia czyli pierwsza od lewej koło egr w najgorszym miejscu odkręciła się bez problemu lecz czytałem na forach że ona lubi się urywać. Podczas wymiany trzeba uzbroić się w cierpliwość i być ostrożnym dostęp jest kiepski 2 od prawej dojście ok ale do następnych i przyda się lusterko i trzeba trochę pokręcić aby się dostać jak ktoś potrzebuje wymienić to dam na prywatnym namiary u mnie się udało a w razie w jest mechanik w wałbrzychu który wykręca bez zdejmowania głowicy ale liczy 300zł za sztukę.
KOSZTY
70 diagnostyka komputerowa
70 wymiana która trwała ponad 3 godzin więc naprawdę tanio
200 świece denso ponoć bdb firma pierwszy montaż w japońcach tak mi powiedzieli
100% zadowolenia
Mam nadzieje że komuś się przyda jeśli wyskoczy wam na kompie błąd świec to sprawdźcie tak jak opisałem wymieńcie skasowanie błędu i gitaraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasiu1907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.