Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2011, 18:25   #11
maciej2710
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Swarzędz
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

wiem jak śnieżynka wyglądaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podpiąłem pod kompa i wyskoczył błąd "paliwowy" tzn. albo wlałem słabe paliwo i coś mu nie "styka" i się buntuje (paliwko z Wrocławia Shell na wylotówce w stronę Poznania) albo któraś z sond jest walnięta....

jakieś pomysły koledzy/koleżanki?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

maciej2710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 16:53   #12
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

podaj numer błędu... skasowałeś go? błąd czy kontrolkę? bo to nie to samo...

trochę mieszasz bo wcześniej piszesz że nie ma błędu a teraz że "paliwowy"...

każdy błąd ma numer... jeżeli to sprawdziłeś to podaj go...

jeżeli wciąż świeci się kontrolka to na pewno możesz go odczytać...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 19:08   #13
maciej2710
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Swarzędz
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

Zaświeciła się kontrolka silnika pomarańczowa; podpiąłem auto pod komputer i pojawił się błąd - nie pamiętam teraz dokładnie czy P0104 czy P1004. Diagnosta skasował ten błąd i powiedział że mam wyjezdzić paliwo do końca i zatankować raz jeszcze ponieważ może być to spowodowane słabą jakością paliwa. Jeżeli po ponownym tankowaniu ponownie zapali sie kontrolka i pojawi się ten sam błąd to zacznie szukać dalej.. albo walnięta jest któraś z sond.

A zanim pojechałem do diagnosty, domowym sposobem wyczytanym w necie na sprawdzenie błędów w aucie "z zegarów", spróbowałem wyczytać numer błędu ale nic nie wykazało... dlatego napisałem że "nic nie ma a jednak jest".

A po skasowaniu błędu po przejechaniu 20 km ponownie zapaliła sie kontrolka silnika.....

Ostatnio edytowane przez maciej2710 ; 13-12-2011 o 19:16
maciej2710 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 19:29   #14
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

a więc wyjaśniam...

numer błędu to sprawa kluczowa... określa on miejsce w którym wystąpiła anomalia a nie przyczynę...

błąd można wykasować lub można wykasować wyświetlanie się kontrolki tej pomarańczowej... wykasowanie samej kontrolki nie powoduje "zapomnienia" błędu i jest bardzo możliwe że wystąpi on ponownie...

najlepszym domowym sposobem jest interfejs OBD2... w skrócie to sprowadza się do kabelka który możesz kupić i przy pomocy darmowego oprogramowania sam czytać błędy i kasować kontrolki...

tu masz wyjaśnienia P0104 po angielsku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

p0104 dotyczy przepływomierza powietrza więc raczej nas nie dotyczy
udało mi się wyczytać że p1004 może dotyczyć nieszczelności w układzie dolotowym...

więc gdzie tu paliwo???

polecam zmienić diagnostę, lub sprawdzić dokładnie błąd...

nie sądzę żeby jakość paliwa z shella miała tu coś do rzeczy...

edit:// jeżeli to coś z dolotem to masz bardzo małe pole poszukiwać ponieważ dolot w 1.8 jest wyjątkowo krótki... powodzenia
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 13:21   #15
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

Witam, dzisiaj w trakcie jazdy po przejechaniu 1 km, z rana komputer pokazał komunikat, "Usterka Układu silnika" zaświeciła się czerwona dioda oraz kontrolka silnika. Obroty zaczęły lekko falować. Zjechałem wyłączyłem silnik, po ponownym zapaleniu silnika kontrolka silnika została, dojechałem do domu i jestem zaskoczony co może być powodem. Muszę odwiedzić kompa w celu odczytania kodu błędu. W drodze powrotnej jechałem tylko 60km/h. Dodam że po komunikacie Usterka układu silnika, był jeszcze komunikat prędkość ograniczona. Mam 1,8 benzynę 120 KM. Miał ktoś taki przypadek z takim silnikiem.

Ostatnio edytowane przez robencjo ; 16-12-2011 o 13:24
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 09:14   #16
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

niestety kolego... musisz posiłkować się diagnostyką komputerową... to może być wszystko, ale jeżeli auto jechało dalej zapewne to któryś z czujników... lub alternator... daj znać co to było żebyśmy wiedzieli na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pzdr
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 13:49   #17
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

witam, po szybkiej diagnostyce na kompie, wyszło - Układ sterowania siłownikami przepustnicy- wymuszone ograniczenie obrotów silnika- błąd nr P 2110. Kontrola przepustnicy i kasowania kontrolki silnika. Teraz wszystko jest ok. ;-) pzdr.
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 13:58   #18
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Wyświetla się komunikat "Usterka układu silnika"

w wolnej chwili poczytaj o przepustnicach w naszych silnikach 1,8Pb... lubią się brudzić...

groźnie brzmiało ale skończyło się bez problemu...

pzdr
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.