Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2006, 18:53   #11
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

U mnie też tak jest :fcp1 . To dla tego, że tak jak pisałem, świece grzeją jeszcze trochę czasu po zgaśnięciu kontrolki i powietrze jest lepiej nagrzane, natomiast jak byś za długo czekał po zgaśnięciu kontrolki to efekt był by taki, że auto odpaliło by znacznie gorzej niż normalnie, dlatego trzeba wyczuć jak długo można czekać po zgaśnięciu tej kontrolki.

Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2006, 19:07   #12
kzarczyn
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2005
Skąd: Lubelskie
Model: Passat
Silnik: 1.9TDI AFN
Rocznik: 1994
Postów: 211
Domyślnie

Ja czekam do czasu aż pyknie przekażnik, czyli do momentu aż świece przestaną grzać.
pozdro
__________________
60 koni + 1
kzarczyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 10:21   #13
mismis
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-10-2005
Skąd: łódzkie
Postów: 57
Domyślnie

ja czekam tak ze 2-3 sekundki po zgaśnięciu lampki i krece i odpala super. Przkaznik od swiec pyka (wyłącza swiece) po dłuzszej chwili i chyba bym sie wsciekl jak bym tyle czekał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Czas swiecenia jak pisza koledzy zalezy od temperatury. Ciepły odpala od razu. NIe wiem jak u was ale u mnie jak swiece grzeja to swiatelka troche jakby ciemniejsze i silnikowi ciezej - wniosek nasuwa sie że musza sporo prądu pożerać.Zresztą w końcu to są grzejniczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mismis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 11:29   #14
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

Ja zazwyczaj czekam ok. 3-4 sek. :fcp4
Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 11:39   #15
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

ja tez mam fieste 1.4 tdci 2005 i jak odbieralem autko to mi koles opowiadal m in o kontrolkach w aucie
Mowil ze gdy jest cieplo to kontrolka swiec zarowych nie bedzie sie swiecic. Ona mi sie zapalila po raz pierwszy jak spadla temp do chyba ok 2 st
To ze jak jest cieplo na dworze i ta kontrolka sie nie swieci to jest zupelnie normalne

Ja odpalam w ten sposob ze jak przekrece kluczyk i zapalaja sie kontrolki - olej, aku, silnik, poduszka, abs, to zanim wlacze zaplon to czekam az pomaranczowe zgasna <tzn poza kontrolka silnika bo ona chyba gasnie po odpaleniu>

a gdzies przeczytalem ze swiece zarowe sa po to by podgrzac wnetrze cylindra bo technika diesla polega na tym ze mieszanka wybucha pod wplywem cisnienia w tloku i temperatury, wiec swieca jak jest za zimno podgrzewa temperature cylindra i zwieksza cisnienie w cylindrze, a jak na dworze jest 20 st to nie musi tego robic bo w cylindrze jest dobra temperaturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2006, 18:51   #16
farules
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 15-03-2006
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5EB AT Titanium
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pavlis83
ja tez mam fieste 1.4 tdci 2005 i jak odbieralem autko to mi koles opowiadal m in o kontrolkach w aucie
Mowil ze gdy jest cieplo to kontrolka swiec zarowych nie bedzie sie swiecic. Ona mi sie zapalila po raz pierwszy jak spadla temp do chyba ok 2 st
To ze jak jest cieplo na dworze i ta kontrolka sie nie swieci to jest zupelnie normalne

Ja odpalam w ten sposob ze jak przekrece kluczyk i zapalaja sie kontrolki - olej, aku, silnik, poduszka, abs, to zanim wlacze zaplon to czekam az pomaranczowe zgasna <tzn poza kontrolka silnika bo ona chyba gasnie po odpaleniu>

a gdzies przeczytalem ze swiece zarowe sa po to by podgrzac wnetrze cylindra bo technika diesla polega na tym ze mieszanka wybucha pod wplywem cisnienia w tloku i temperatury, wiec swieca jak jest za zimno podgrzewa temperature cylindra i zwieksza cisnienie w cylindrze, a jak na dworze jest 20 st to nie musi tego robic bo w cylindrze jest dobra temperaturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam


Dzieki

Wreszcie ktoś z takim samym silnikiem jak mój
O taką odpowiedź mi właśnie chodziło.
Pozdrawiam
__________________
Lukasz
farules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2006, 08:18   #17
Pavlis83
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Model: Ford Fiesta
Silnik: TDCi
Rocznik: 05
Postów: 181
Domyślnie

Ciesze sie ze moglem pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. dzieki za klikniecie "pomógł" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 794#194794
Zapraszam do oglądania i komentowania tych dwoch filmów o wyścigach
Pavlis83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2006, 17:53   #18
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anubis
Gdy jest silnik ciepły to nie trzeba czekać aż kontrolka zgaśnie, bo i tak nie ma grzania świec, można od razu kręcić.

Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Powiedz po czym to wnioskujesz.
Jeśli to prawda to mam coś zepsute :fcp12
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2006, 18:54   #19
Anubis
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2006
Skąd: Śląsk
Postów: 135
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewenement39
Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Powiedz po czym to wnioskujesz.
Jeśli to prawda to mam coś zepsute :fcp12
To podłącz sobie koleszko żarówkę jak będziesz mieć ciepły silnik i zobacz czy się zaświeci.

[ Dodano: 2006-06-09, 20:00 ]
Cytat:
Napisał Pavlis83
a gdzies przeczytalem ze swiece zarowe sa po to by podgrzac wnetrze cylindra bo technika diesla polega na tym ze mieszanka wybucha pod wplywem cisnienia w tloku i temperatury, wiec swieca jak jest za zimno podgrzewa temperature cylindra i zwieksza cisnienie w cylindrze, a jak na dworze jest 20 st to nie musi tego robic bo w cylindrze jest dobra temperaturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
]

1) od kiedy w tłoku jest ciśnienie :fcp15 :fcp9 chyba nad tłokiem
2) od kiedy świece żarowe podgrzewają cylindry :fcp9 chyba powetrze w cylindrach
3) do kiedy świece żarowe zwiększają ciśnienie w cylindrze :fcp12 :fcp9 chyba zwiększają temperaturę powietrza, przez co łatwiej jest osiągnąć odpowiedznie temperaturę zapłonu sprężonego powietrza
4) od kiedy jak na dworze jest 20 st. C się nie grzeje świec na zimnym silniku?? świece zawsze grzeją jak jest zimny silnik, chyba, że masz je przepalone.
5) JUŻ DAWNO TAKICH BREDNI NIE CZYTAŁEM !!!!!!!
Anubis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2006, 10:19   #20
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anubis
To podłącz sobie koleszko żarówkę jak będziesz mieć ciepły silnik i zobacz czy się zaświeci.
]
Sprawdzałem już kilkakrotnie i grzeją. Tylko lampka od świec po przekręceniu kluczyka mignie na chwilę. Więc dlatego napisałem, że chyba mam coś nie tak. A może problem polega na tym, że mam auto z 91r. Bo jak tak to gdzie znajduje się czujnik, który reguluję czasem podgrzewania świec. Bo u mnie nie ma to różnicy czy zima czy lato grzeją tak samo długo.
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.