Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2010, 21:07   #11
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał rufik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest zimno (poniżej zera), to rzeczywiście klekocze niemiłosiernie - taki urok. Ale sprawdzić luz nie zaszkodzi na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no właśnie on tak klekocze nawet teraz jak jest ciepło.

Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 09:35   #12
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

To coś nie tak ... na ciepło chodzi już bardziej miekko, kulturą pracy do 2,0 TDCi to brakuje mu strasznie ale jest znośnie.
Jak chcesz to z kolegą będziemy w v-techu 6.04, możemy obadać autko!
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 10:09   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Masz 60 tys km, podobno sprawdzone wiec nie panikowalbym ani zaworami ani tym bardziej dwumasa. "Glosno" to pojecie wzgledne. Wg mnie moi sasiedzi glosno sie kloca bo ich slysze. Im to nie przeszkadza. Jedyna forma sprawdzenia jest wg mnie porownanie do identycznego silnika a nie ufanie koledze ktory porownuje np do 2.0 TDCI.
W przeciwnym przypadku za 2 strony dyskusji ludzie Cie przekonaja, ze to na pewno dwumasa, zawory, wtryski i pompa bo kilka osob tak mialo.
Nie wiem co rozumiesz przez "normalny" sposob regulacji. W 1.8 sa plytki i praktycznie do 200 tys km nie dzieje sie nic dziwnego i nie ma co szukac problemu (mozna oczywiscie sprawdzic).
A jezeli rzeczywiscie chodzi glosniej to nalezy zdiagnozowac co. Mialem np ostatnio takiego i jak sie okazalo w fabryce przykrecono na sile kolektor wydechowy, ktory mial jeden otwor przesuniety. Po kilku latach uszczelka sie wydmuchala i ktos tak jezdzil dluuuugi czas. Silnik okopcony, mocy mniej, wszystko w silniku czarne. A mechanicy chcieli robic wszystko, poza sprawdzeniem skad halas.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:27   #14
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To coś nie tak ... na ciepło chodzi już bardziej miekko, kulturą pracy do 2,0 TDCi to brakuje mu strasznie ale jest znośnie.
Jak chcesz to z kolegą będziemy w v-techu 6.04, możemy obadać autko!
wczoraj byłem u p. Sławka, wszystko posprawdzali i w sumie wyszło że się czepiam. Powiedzieli ze się dotarł i tak ma chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja po prostu chcialbym zeby chodzil jak 2.0...


BTW - hamować jedziesz?

Ostatnio edytowane przez Vadero ; 30-03-2010 o 14:30
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:30   #15
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz 60 tys km, podobno sprawdzone wiec nie panikowalbym ani zaworami ani tym bardziej dwumasa. "Glosno" to pojecie wzgledne. Wg mnie moi sasiedzi glosno sie kloca bo ich slysze. Im to nie przeszkadza. Jedyna forma sprawdzenia jest wg mnie porownanie do identycznego silnika a nie ufanie koledze ktory porownuje np do 2.0 TDCI.
W przeciwnym przypadku za 2 strony dyskusji ludzie Cie przekonaja, ze to na pewno dwumasa, zawory, wtryski i pompa bo kilka osob tak mialo.
Nie wiem co rozumiesz przez "normalny" sposob regulacji. W 1.8 sa plytki i praktycznie do 200 tys km nie dzieje sie nic dziwnego i nie ma co szukac problemu (mozna oczywiscie sprawdzic).
A jezeli rzeczywiscie chodzi glosniej to nalezy zdiagnozowac co. Mialem np ostatnio takiego i jak sie okazalo w fabryce przykrecono na sile kolektor wydechowy, ktory mial jeden otwor przesuniety. Po kilku latach uszczelka sie wydmuchala i ktos tak jezdzil dluuuugi czas. Silnik okopcony, mocy mniej, wszystko w silniku czarne. A mechanicy chcieli robic wszystko, poza sprawdzeniem skad halas.
moc jest taka jak była, silnik chodzi równo, wszystkie podzespoły sprawne. tylko po prostuklekocze inaczej niż jak wtedy gdy go kupiłem. Hm... jakby to był benzyniak to bym powiedział że ma zawory do regulacji - ale to mój pierwszy diesel, więc jestem zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w każdym razie wczoraj w serwisie nasłuchałem się kilku o wiele gorzej pracujących diesli i pozostaje mi uznać ze nie jest źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:53   #16
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Dokładnie - posłuchaj jakiegoś Golfa TDI i będziesz się cieszył, że aż taki traktor to jednak nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Ale FF II z silnikiem 1.6 109KM jednak chodzi bardziej kulturalnie...
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 15:03   #17
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Vadero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczoraj byłem u p. Sławka, wszystko posprawdzali i w sumie wyszło że się czepiam. Powiedzieli ze się dotarł i tak ma chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja po prostu chcialbym zeby chodzil jak 2.0...


BTW - hamować jedziesz?
Chodzic tak nie bedzie, szans 0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mówiłem już że ten 1,8 strasznie słabo się zbiera... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 15:05   #18
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna forma sprawdzenia jest wg mnie porownanie do identycznego silnika a nie ufanie koledze ktory porownuje np do 2.0 TDCI.
A co Ty myślisz, że ja mu powiem że ma wtryski do wymiany? Myślisz że o co chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe, zluzuj troche kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 15:45   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Regulacja zaworów 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co Ty myślisz, że ja mu powiem że ma wtryski do wymiany? Myślisz że o co chodziło hehe, zluzuj troche kolego
Moze wyszlo male zamieszanie. Myslisz, ze ta wypowiedzia
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jedyna forma sprawdzenia jest wg mnie porownanie do identycznego silnika a nie ufanie koledze ktory porownuje np do 2.0 TDCI....
odnioslem sie do Twojej?:
Cytat:
Napisał Komor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...kulturą pracy do 2,0 TDCi to brakuje mu strasznie ale jest znośnie.
Jezeli tak uwazasz, to Pisalem o osobie ktora podpowiedziala, ze 1.8 TDCI chodzi glosno, bo moze wlasnie ma porownanie tylko do 2.0 TDCI i uwaza, ze tak chodzi diesel.
Nic nie bylo do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.