Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2011, 20:48   #11
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

wtrące sie do waszej rozmowy bo i moim zdaniem lepiej jest wydać kilka stówek na wymiane oleju w asb niż później pakować sie w naprawe nawet jak miał bym sam to zrobić to koszta są nie małe w zależności co poleci w skrzyni
w mondku jest filtr który powinno sie wymienić wraz z wymianą oleju co prawda wymiana oleju jest to tylko cześciowa ale zawsze po zdjeciu miski wszystkie brudu i syfy pozostają w niej
tutaj filtr a uszczelką do mondeo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale każdy zawsze może robić jak uważa i nie wymieniać oleju z tym tylko że jak zacznie coś sie dziać ze skrzynią to już jest to za późno na wymianę oleju i to wtedy pogarsza sie
a co do ASO to prawie w każdym jednym mówią żę oleju sie nie wymienia nawet w niektórych serwisach tacy pracują że nie potrafią powiedzieć (lub nie chcą) jaki jest lub powinien być olej

motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 09:16   #12
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Motorek piszesz chyba o Mondeo MK3. W MK4 (automaty Aisin) filtr jest chyba niewymienialny. Co do wymiany oleju zdania są podzielone...
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2014, 10:36   #13
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wymiany oleju zdania są podzielone...
Nie do końca. Jeżeli producent zaleca wymianę oleju to sięwymienia, jeżeli nie zaleca to nie trzeba wymieniać ale można.

Np w moim powershiscie producent zaleca więc się wymiania ( na gwarancji obowiązkowo )
Czy się wymienia czy nie można się dowiedzieć w ASO po Vinie lub na internecie na stronie fordetis również po vinie co się robi przy jakim przebiegu
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 12:52   #14
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

miałem mk4 automat przebieg 214000 i nie wymieniałem oleju , skrzynia do samego końca pracowała wzorowo do skasowania fury . teraz mam s max 130000 i nie będę wymieniał
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 06:51   #15
Hudy_Edd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2015
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Jak nie wymienia się oleju ???!!!??? W Mercedesie tez mi powiedzieli, że producent nie przewidział wymiany oleju dla Tiptronica, i co ??? W ostatnim momencie, skrzynia zmieniała biegi z precyzją kamaza. Nie chcecie nie wymieniajcie, ja wiem swoje, wymienia się i tyle, w każdej skrzyni, i nie tylko olej ale również filtr oleju.
Problemy występują jedynie jak mechanik traktuje wymianę oleju w skrzyni tak samo jak w silniku. A tam sa określone procedury, zimna skrzynia, ciepła, odpowiednia ilość oleju musi być !!!
Mój znajomy zajechał DSG w VW bo tak samo mu mówili, że nie się nie wymienia i zamiasta >1000zł wydał 2500 na reanimacje skrzyni.
W mojej gwieździe skończyło się na płukaniu ~14 litrów oleju, filtrze i zaworze lock-up i teraz wiem że mam Mercedesa. Ja robiłem skrzynie w Tczewie
Hudy_Edd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 19:36   #16
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał Jerry292 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem mk4 automat przebieg 214000 i nie wymieniałem oleju , skrzynia do samego końca pracowała wzorowo do skasowania fury . teraz mam s max 130000 i nie będę wymieniał
Oczywiście że wymienia się olej w skrzyni którą posiadasz. Np w tych samych skrzyniach Citroen przewiduje wymianę, podobne zalecenia są dla tych skrzyń dla rynku amerykańskiego.

Problem moim zdaniem polega na tym że niezależne warsztaty dobierają olej (ATF) do tych skrzyń na bazie wyszukiwarek/dobierarek oleju. Tak więc jeżeli masz w oryginale wlany taki AW-1 Bóg wie jakiego producenta (o pewnych właściwościach fizykochemicznych) i zrobisz taką wymianę statyczną jaką zrobiłem ja - czyli warsztat spuścił 4 L oleju oryginalnego i dolał 4L Mobila (odpowiednika tego AW-1, ale jak się okazuje o innych parametrach fizykochemicznych typu lepkość, temperatura płynięcia itp, ale z drugiej strony oleju który teoretycznie posiada odpowiednie dopuszczenia do naszej skrzyni AWF21), to tam w środku zrobiła się mieszanina z którą skrzynia pracowała fatalnie. Teoretycznie skrzynia chodziła poprawnie, natomiast wydawała jakieś dziwne odgłosy i czasami wpadała w rezonanse, było też dość mocno słychać pracę skrzyni na biegach 1-3.

Po tym wszystkim zakupiłem chyba z 10L oleju AW-1 (markowanego przez GM) i zleciłem wymianę dynamiczną (czyli taką gdzie prawie cały olej w skrzyni został wymieniony). Po wymianie była pierwsza poprawa bo skrzynia pracowała ciszej, nie było już słychać pracy na poszczególnych biegach, nie było rezonansu na 1 biegu.
Nadal nie byłem zadowolony z jakości zmiany biegów - i chciałem przeprowadzić adaptacje skrzyni biegów. Z braku czasu odkładałem cały czas ten temat i co ciekawe - po przejechaniu 2000 może 3000 km - skrzynia chyba sama się zaadoptowała i obecnie pracuje idealnie.

Także jak zwykle w naszym kraju okazuje się że dobrze jest się znać na prawie wszystkim, bo inaczej umarł w butach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Pewnie przewidując problemy takie jakie miałem ja, Ford wolał oszczędzić nerwów swoim klientom i zalecić niewymienianie oleju, i jak widać na moim przykładzie nie jest to działanie bezpodstawne.

Ostatnio edytowane przez gopiotrek ; 04-02-2015 o 20:02
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.