Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2009, 14:49   #11
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,661
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Jesli cenisz bezawaryjnosc i niskie spalanie to tylko tdDI. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mowie tak mimo ze sam mam tdCI... Fakt ze kultura pracy tdci jest lepsza a i osiagi szczegolnie wersji 115km sa o niebo lepsze. Ale posiada nieszczesna dwumase i CR od Delphi ktory mozemy spokojnie uznac za porazke forda. Gdyby focus ktorego kupilem mial silnik tddi to byloby to najlepsze auto na swiecie a tak na dnaich msuze wymienic dwumase i mam problemy z CR bo jak postoi z 10 godzin to mi gasnie porzy odpalaniu...
Bierz TDDI.

cezarg1410 jest offline  
Stary 05-11-2009, 15:46   #12
Asphyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: Lublin
Model: Focus Kombi
Silnik: TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

zgadzam sie ja mam tdci ale teraz bym kupil na 100% tddi ....
Asphyx jest offline  
Stary 05-11-2009, 16:11   #13
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Najważniejszy jest stan auta. Silnik to sprawa drugorzędna. Różnice między tymi silnikami nie są porażające.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 05-11-2009, 16:46   #14
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najważniejszy jest stan auta. Silnik to sprawa drugorzędna. Różnice między tymi silnikami nie są porażające.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline  
Stary 05-11-2009, 16:51   #15
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

"...Odp: Wasze dotychczasowe auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam..

Moj pierwszy to własnie Foczka MK1 1.8 TDDI (jeżdziłem wiloma autkami ale nigdy nie miałem prywatnego) jestem zadowolony, aczkolwiek teraz wybrał bym wersje TDCi 115 KM

Pozdrawiam Serdecznie ..."

To byłoby tyle na temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KasiaS jest offline  
Stary 08-11-2009, 21:16   #16
mbkiper
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2000 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Osobiście, kiedy szukałem Mondeo MkIII uparcie ganiałem za TDDI.
Moim skromnym zdaniem jest mniej awaryjny, ciszej chodzi jak koledzy podkreślają i więcej zniesie, jeśli chodzi o nasze kochane ON.Mój jest z 2003 właśnie z TDDI 90km
I nie narzekam jak mój kolega, który kupił ten sam rocznik z TDCI i wymieniał już wtryski.
mbkiper jest offline  
Stary 08-11-2009, 21:49   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Zalozeniem dyskusji jest wybranie jednostki, a nie roku lub stanu auta, wiec z zalozenia bierzemy pod uwage auta identyczne z roznymi silnikami.

Ja juz testuje TDCI. Mam oba (TDDI i TDCI) w tych samych nadwoziach, nawet w tym samym kolorze.
TDCI pracuje ciszej to sie zgadza, ale:
- jest duzo mniej kulturalny przy niskich obrotach. Mimo wiekszej mocy ma ta sama "zadyszke" do 1600 obr. Do prawie 2000 obrotow zachowuje sie tak jak TDDI.
- mimo, ze dwumasa pozwala na ruszanie jak benzyna to latwiej niz w TDDI jest go wtedy zgasic. Ruszasz powoli z niskich obtotow a tu nagle uderzenie i silnik staje. Trzeba dawac wiecej gazu, ale w TDDI elastycznosc przy ruszaniu jest wieksza.
- bardziej lubi wysokie obroty i tam czuje sie roznice mocy, ale szczerze to nie powala na kolana. Jest zwawszy, ale nie ma przepasci z TDDI.
- na pewno jest cichszy
- czuje sie w silniku i w kabinie wieksze wibracje na postoju. Silnik pracuje o ok 30-50 obrotow wyzej niz TDDI i pewnie przez inny system wtrysku czuje się to na silniku.
- mniej kopci niz TDDI
- przez cichsza prace oraz szybkie wspinanie sie spalanie na komputerze potrafi przerazic. Chwilowo do 15-17 idzie bez problemu i potraktowany z ciewzsza noga potrafi spalic min 7 w miescie, ale odpowiednio spali tez 6 (przynajmniej wg komputera).

Osobiscie, wg mnie TDDI wydaje sie wyborem tanszym i mniej stresujacym. Moc nie powala w TDCI, ale koszty juz tak...
mkaminski100 jest offline  
Stary 08-11-2009, 23:34   #18
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Też mi się wydaje, że TDDi będzie mniej stresującym wyborem. To trochę starsza technologia i mniej wrażliwa na ewentualne wpadki z paliwem. Dodatkowo plusem jest brak dwumasy i tańsze naprawy układu wtryskowego. Autko ma wystarczająco mocy i momentu obrotowego,ale jak ktoś chce ,to można to w łatwy sposób poprawić przez dodanie np. boxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline  
Stary 09-11-2009, 13:29   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Po kilku dniach jazdy TDCI po TDDI kultura ruszania na niskich obrotach zaczyna byc coraz bardziej irytujaca. Przy dojezdzaniu do skrzyzowania na 2 biegu i wcisnieciu gazu silnik szarpnie i staje chyba ze zredukuje na 1 bieg. TDDI jest duzo lagodniejszy pod tym wzgledem i na 2 biegu sie turla bez gazu. TDCI zgasnie.
Kolega wlasnie przez to ruszanie zwiedzil juz chyba 10 mechanikow, bo nadal uwaza, ze to usterka. Wczesniej mial inne diesle i tam diesel pracowal jak diesel.
mkaminski100 jest offline  
Stary 09-11-2009, 13:56   #20
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Focus 1.8TDCI czy 1.8 TDDI???Proszę o pomoc!

Niestety, tak samo jest w FF II 1.8 TDCI - bardzo łatwo zgasić go przy ruszaniu. Do tego turbodziura. Ale to chyba jedyne wady, jakie znalazłem po pół roku jazdy (abstra***ąc od kosztów napraw) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rufik jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.