Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2007, 07:26   #11
abmer
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Opole
Postów: 75
Domyślnie

Dzięki za odpowiedź. Przyznam szczerze że w chwili obecnej jestem zajęty na budowie i nie bardzo mam czas na poszukiwania. Miałem nadzieję że temat jest znany na forum i będzie prościej zapytać.
piotr14758 jesteś z opolskiego i chyba wiesz, że nasz serwis VW jest najdroższym serwisem VW ze względu na specyfikę położenia. Podawałeś numery części skrzyni do VW czy są identyczne jak częsi Forda? Czy do zakupu podzespołów skrzyni nie jest potrzebny numer skrzyni?
Bo jak na razie to bez trójki można jeździć.
Ale tak będę musiał to zrobić. subratri rozpoznałeś temat i widzę że jesteś za wymianą całej skrzyni chyba, że te synchronizatory VW będą dużo tańsze.
Ja mam silnik 2.3 a czy do V2.8 nie były stosowane inne mocniejsze skrzynie?

abmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 11:33   #12
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

skrzynia jest jedna tylko przylgnia do bloku jest inna, ford robi tylko jednqa skrzynie :fcp27
no jezeli sam pierscien bedzie kosztowal kilkadziesiat zl to warto zrobic bo uzywka jest juz uzywana a nie wiem czy zauwazyles, ze chca zawsze zwrot starej i 1500 zeta, w starej robia synchri III i idzie do klienta a jak skrynka jest po 500 kkm to zaraz poleci cos jeszcze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lozyska sa niedrogie bo mozna kupic nie w sklepie z czesciami a w sklepie z lozyskami
boje sie tylko ze jak rozbiore skrzynie to sie okaze ze jeszcze roznicowy polecial albo kolko do wymiany...
ale teraz tak mysle ze nawet w takim wypadku nie bedzie drozej niz te 1500
no i kupie narzedzia bez wyrzutow sumienia :fcp23

[ Dodano: 27-11-2007, 13:48 ]
dopisze moze jeszcze za mam coraz wieksze podejrzenia co do tego ze alej przekladniowy rozwala skrzynke, teraz (po ok 3 tys na tym oleju) slysze coraz wiecej dzwiekow ze skrzyni a staram sie nie luchac i juz mam coraz mniejsze watpliwosci co do tego, ze synchro padlo dlatego ze mialem mix w skrzynce, po zlaniu oleju kolor byl dokladnie taki jak po wymieszaniu lekko przepracowanego ATF i swiezego przekladniowego
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 13:52   #13
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

A więc, ceny w serwisu VW. Pierścień synchronizatora 154 zł, koło 3-go biegu 337 zł, cały synchronizator 874 zł (sic!).
Drogo ale oryginalnie.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 16:17   #14
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr14758
cały synchronizator 874 zł (sic!).
w fordzie (nie w ASO ale w oryginale) 500 zeta okolo
kolo III biegu nie musi sie kwalifikowac do wymiany (oczywiscie nie da sie sprawdzic zmeczenia materialu ale bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
natomiast:
Cytat:
Napisał piotr14758
Pierścień synchronizatora 154 zł,
przy pierwszym pobycie w polsce rozwalam skrzynie na czesci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wie ktos moze jakie narzedzia sa potrzebne??
jakies specjalne sciagacze? prasa? albo cos innego specjalnego??
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 17:58   #15
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Nic specjalnego. Komplet kluczy, szczypce do segerów, trochę świętego spokoju, szczypta cierpliwości i masa trzeźwego umysłu....
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 18:05   #16
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie

tylko zapisuj sobie dokladnie gdzie sa i jakie podkladki regulacyjne aby nie okazalo sie ze skrzynia po remoncie dziala gorzej niz przed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 18:12   #17
piotr14758
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy
Silnik: VR6
Rocznik: 1996
Postów: 304
Domyślnie

Cytat:
Napisał D245
tylko zapisuj sobie dokładnie gdzie są i jakie podkładki regulacyjne aby nie okazało sie ze skrzynia po remoncie działa gorzej niż przed Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sobie zrobiłem stół pokryty blachą ocynkowaną bo skrzynia wymaga czystej przestrzeni inaczej tych puzzli nikt nie poskłada prawidłowo.
Jak chcesz to wrzucę tu zdjęcie elementów z etki.
piotr14758 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 18:18   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

etka jest ale ... niektore te rysunki sa jak za kare Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jak rozbiore to i zloze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba ze to bedzie pierwsze urzadzenie ktore zywe nie wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2007, 20:53   #19
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie

bardziej przydatne do prac remontowych rysunki sa chyba w TIS np:
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2007, 07:35   #20
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie

Może przy jakiś niewielkich przypadłościach skrzyn wystarczy taki regenerator.
Koszt 30 zł myśle że warto spróbować
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.