Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2023, 12:01   #1881
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ostatnio też się pytałem czy jak mam wersję poprzednią i zostało mi 10 GB wolnego miejsca, to upgrade (pendrive okrojony ma 14 GB) się zmieści czy jednak czyścić do zera i nie dostałem odpowiedzi.
Bo sobie Kolega tej odpowiedzi nie poszukał, tylko - jak większość "roszczeniowców" - oczekuje, że ktoś KOLEJNY RAZ będzie to "specjalnie dla Kolegi opisywał".

Kilka razy już pisałem, że proces (standardowej - przez autoinstall) aktualizacji Sync3 realizowany jest w sposób "bezpieczny":
- "stary/dotychczasowy" pakiet (jakikolwiek, czy to mapy czy to gracenote czy voice) cały czas jest na swoim miejscu i działa.
- "nowa" wersja tego modułu jest wgrywana na partycję "images" pod nową nazwą;
- jeśli wgrywanie zakończy się poprawnie, to na kolejnym uruchomieniu urządzenia "nowa" wersja zastępuje (kasuje) "stary" pakiet;
- do analizy "czy się zmieści" nie bierze się wielkości "widocznej na pendrive" tylko wielkość danego img "wewnątrz" .tar.gz

Generalnie, to powyżej to "abecadło" i większości ludzi nie chce się tego opisywać, bo komu się chce odpowiadać na pytania "jak się otwiera drzwi w aucie"???

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 13:11   #1882
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega tej odpowiedzi nie poszukał, tylko - jak większość "roszczeniowców"
Jeśli to było do mnie (a tak zakładam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to czuję się obrażony. Niczego sobie nie rościłem - zapytałem, nikt nie odpowiedział, przeszedłem do porządku dziennego. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dużo się udzielasz i chyba zawsze fachowo, nie mniej jednak zrozum - tu piszą też laicy jak ja. Twoja powyższa odpowiedź z całym szacunkiem nie jest dla mnie do końca zrozumiała. Moje pytanie było czy mogę wgrać jedno na drugie przy danych objętościach wolnego miejsca i rozmiaru plików ? - na to pytanie nie otrzymałem odpowiedzi. To tak czy nie? Jeśli będzie Ci się chciało odpisać to wątpliwości z Twojego postu mam następujące:
1. Mam 10 GB wolnego miejsca - "nowa" wersja wgra się na partycję "images" czy nie, jeśli system z gracenote, voice i mapy zgrały się na pendrive w objętości 14 GB niezależnie od nieznanego mi stopnia kompresji img wewnątrz .tar.gz?
2. "jeśli wgrywanie zakończy się poprawnie" - a jeśli pliki będą za duże i nie zakończy się poprawnie, to pozostaje Sync3 będzie uwalony czy tylko dostanę komunikat że się nie udało? Bo to jest różnica oczywiście.
I nie będę miał roszczeń jak nie odpowiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ostatecznie dla własnego bezpieczeństwa wykasuję najpierw to co mam za pomocą modu i wgram nowe, tylko to trochę więcej kombinacji.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 17:12   #1883
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tu piszą też laicy jak ja. ...
Nie do końca rozumiem tę determinację "laików" do wykonywania czynności wymagającej jednak jakiejś niezerowej wiedzy...

Ad 1. Napisałem powyżej - "do analizy NIE BIERZE SIĘ WIELKOŚCI WIDOCZNEJ NA PENDRIVE". Dokładnie nic więcej nie da się tu dodać. Nie ma odpowiedzi innej na pytanie 1 niż po analizie wielkości pakietów img zawartych w plikach tar.gz. Bo to one są wgrywane na partycję 'images'. To co tu napisałem teraz dokładnie mnie zniechęciło do odpowiadania na "tamto z przeszłości" pytanie Kolegi. Z pytania widać, że Kolega jest "laikiem" i na wyjaśnienia trzeba poświęcić dużo czasu...

Ad 2. Odpowiedziałem powyżej: "stary pakiet jest na swoim miejscu i działa"... I tak pozostanie do czasu aż " na kolejnym uruchomieniu (po poprawnym zakończeniu wgrywania) zostanie zastąpiony przez nowy pakiet". Zawsze mi ręce opadają, jak proste zdania wymagają kolejnych, dodatkowych wyjaśnień...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 20:46   #1884
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,351
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , chciałem pomóc, ale ten link nie działa.

[...]
link nie działa, bo wątek został przez moderatora połaczony z innym wątkiem

to chyba było to pytanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Ostatnio też się pytałem czy jak mam wersję poprzednią i zostało mi 10 GB wolnego miejsca, to upgrade (pendrive okrojony ma 14 GB) się zmieści czy jednak czyścić do zera i nie dostałem odpowiedzi.
a sprawdzał kolega opisy / instrukcje na stronie CyanLabs
jest tam wszystko dokładnie opisane z rozbiciem na wersje i roczniki nawigacji

w skrócie:
- aby było bezpiecznie najpierw aktualizujemy system, a dopiero potem mapy
- wersja szybka ale niebezpieczna - z formatowaniem

wszystko tam wyczytałem a potem zrobiłem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 15-06-2023 o 20:55
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 12:42   #1885
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze mi ręce opadają, jak proste zdania wymagają kolejnych, dodatkowych wyjaśnień...
To powinieneś uderzyć się we własną pierś - za to co zrozumie odbiorca, zawsze odpowiedzialny jest ten, który tworzy komunikat. A, i żebyś zrozumiał dobrze: nie odpowiedziałeś jednoznacznie ani na 1 ani na 2 pytanie.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2023, 21:25   #1886
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... za to co zrozumie odbiorca, zawsze odpowiedzialny jest ten, który tworzy komunikat...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczególnie przy "komunikowaniu laikom"...
Współczuję tym gościom od "Modelu Standardowego" w sytuacji, gdy większość "laików" nawet nie rozumie dlaczego spadło jabłko na głowę Newtona...

BTW - jakoś wcale "nie czuję się nieswjo" z tego powodu, że Kolega "tego nie ogarnia"... Powiedział bym nawet, że mnie to nie dziwi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bez urazy - to, że Kolega nie zrozumiał nijak nie implikuje, że ja "nie wyjaśniłem jednoznacznie". Jedyne, co z tego wynika - to to, że "Kolega nie zrozumiał". I tak już pewnie zostanie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-06-2023 o 21:41
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2023, 15:57   #1887
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

laik sie ciebie pyta to odpowiadaj jak laikowi.
Odpowiedz jakkolwiek inaczej a mkrek ma racje.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2023, 16:08   #1888
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
laik sie ciebie pyta to odpowiadaj jak laikowi.
....
Kolega zdaje się ma backgrounf IT?
Co więc Kolegę powstrzymuje przed przetłumaczeniem "na laicki" tego co napisane powyżej?

Bo mnie wrodzona przekora - jak się chce zajmować czymś nieco bardziej złożonym niż dłubanie w nosie - to trzeba poświęcić swój czas na opanowanie podstaw.
EOT dla dyskusji z Kolegami.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 17:56   #1889
Fotek2000
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-07-2023
Skąd: Zbąszyń
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Sync 3 aktualizacja i problem Z youtube music

Hej. Mam taką wersję radia. Nie mam ani kolorowych logotypów różnego rodzaju radia, i generalnie jak to zrobić aby wersja była jak najbardziej aktualna? Czy jak zaktualizuje do najnowszej wersji to kafelki radia będą kolorowe itd? Generalnie chciała bym uzyskać taki efekt jak na zdj nr 2. I ostatnia kwestia podczas korzystania z Android Auto YouTube Music tak jakby sie nie wczytywał. Muzyka normalnie leci ale nic nie widać na kafelku yt Music zarówno na podzielonym ekranie jak i wtedy gdy wybiorę tylko ytm
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230705_215312.jpg (91.2 KB, 59 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230705_230009.jpg (51.6 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230706_001136.jpg (99.4 KB, 56 wyświetleń)
Fotek2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 18:06   #1890
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,569
Domyślnie Odp: Sync 3 aktualizacja i problem Z youtube music

Aktualizacja tylko w zakresie tego co wydał ford
"Ubarwienia" to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.