Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2015, 15:56   #1811
odini
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

I jak to wygląda ? Ja pamiętam że jak pierwsze auta z elektrycznym wychodziły to przy skręcaniu przygasały światła w nocy

 
Stary 15-01-2015, 16:11   #1812
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Nie odczułem różnicy w stosunku do prowadzenia MK4 więc jest dobrze. Układ kierowniczy pracował poprawnie, czułem kontakt z samochodem i nawierzchnią. W nocy nie jeździłem więc o światłach nic nie napiszę.
kruger jest offline  
Stary 15-01-2015, 16:19   #1813
odini
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Czyli nie było za lekko. To jest zawsze problem przy elektrycznym. Za lekko chodzi kierownica.

Ostatnio edytowane przez odini ; 15-01-2015 o 16:21
 
Stary 15-01-2015, 16:33   #1814
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Zawsze? No raczej nie.
Atlis jest offline  
Stary 15-01-2015, 17:00   #1815
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Chciałem napisać o mojej obserwacji wcześniej, ale zgubiłem ten wątek.

Jakiś miesiąc temu przez 30 minut ślimaczyłem się korku mając po lewej stronie Mondeo Mk V. Przez pierwsze 15 minut w ogóle nie zaskoczyłem, że to Mondeo. Rzuciłem na niego okiem od tyłu jak dojeżdżałem, bo na moim pasie ruch był szybszy. Potem przez kolejne minuty jechaliśmy bok w bok i w tym czasie myślałem, że to Focus po lifcie. Dopiero jak byłem z przodu zobaczyłem w lusterku, że to mk V. Potem nieco zwalniałem aby się dokładniej przyjrzeć.
Generalnie mk V od tyłu i z boku wygląda na mniejszy. Małe brzydkie alufelgi. Całość jeśli chodzi o linię boku i tył niewiele się zmieniła w porównaniu do mk IV, co oczywiście uważam za plus. Natomiast przód ze światłami LED i grillem a'la Aston Martin - 10/10.


Już później obejrzałem auto w salonie. Niestety środek dla mnie to porażka. Nie chodzi o jakość materiałów, kolory, itp. Po prostu nie podoba mi się kształt deski rozdzielczej, środkowej konsoli, kierownicy, kratki nawiewów, wyświetlaczy, zegarów i wszystkich tych przełączników, guzików, zagłówków o dziwnym kształcie. Nie podoba mi się też słupek dzielący szybę w przednich drzwiach.

Podsumowując od zewnątrz auto 9/10.
Od środka tylko 5/10.
Nie jeździłem jeszcze, ale czytam od kolegów którzy jeździli, że prowadzi się jak zawsze, tj. bardzo dobrze.
Niemniej jednak nie wiem czy przesiądę się do mk V z mk IV, w końcu najwięcej czasu spędza się patrząc na auto od środka a z tej perspektywy średnio mi się podoba. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline  
Stary 15-01-2015, 18:53   #1816
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

No, dzisiaj wycieczka do salonu VW z dwoma kumplami i dokładne wymacanie co i jak.

Z zewnątrz - mała różnica, wygląda jak po liftingu czyli lekki minus ale nie wygląda źle.
W środku - siedzenia super wygodne, szerokie, a boki mocno trzymające.

I najważniejsze - porównując Titanium z prezentacji do Highline to ten drugi to klasa premium, nawet klamki w drzwiach zewnętrzne - mimo że plastik to jednak czuć że jest to masywny plastik - w MK5 bałem się że je ułamie.
Stała wersja z Navi ale z tradycyjnymi zegarami - jest opcja na cyfrowe też ale analogi jakoś do mnie bardziej przemawiają.

Ogólnie wrażenie na plus, no i mimo że sedan to bagażnik naprawdę spory - mały prześwit wiadomo, muszę jeszcze kombi obczaić.


Nie wiem jak cenowo ale jakość materiałów na pewno lepiej i można to udowodnić w wielu miejscach w aucie.


Po drodze zaglądnęliśmy do Skody. Tutaj wielkie rozczarowanie - Suberb faktycznie przestronny w każdym calu, ale cała masa ordynarnych plastików - a to była najwyższa wersja. Tutaj minus.

Aaa, nie pamiętam kto to pisał ale napisał nieprawdę - bo w Suberbie ciągle można zamówić funkiel nówkę 3.6 - Passat go wycofał ale gość mówi że nie jest wykluczone że go zmodyfikują pod euro 5/6 i wsadzą z powrotem.
kocur jest offline  
Stary 15-01-2015, 20:22   #1817
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Przewiozłem się tym nowym paskiem w wersji Highline (kombi) i cyfrowymi zegarami, dsg, skórą, navi, itp powiem, że jak nigdy nie przepadałem za tą marką to ta wersja zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale to nie znaczy, że skreślam forda
peter79 jest offline  
Stary 15-01-2015, 20:32   #1818
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Jak Ci się spodobały cyfrowe zegary? Niezły bajer ale nie jestem przekonany czy bym to chciał. Ciekaw jestem czy na na nierównościach słyszałeś stuki z tylnego zawieszenia, ja w sedanie zdecydowanie tak. Poza tym też mam bardzo pozytywne odczucia co do nowego Passata. Niby rewolucji nie zrobili ale wrażenia zdecydowanie lepsze niż u poprzednika.
kruger jest offline  
Stary 15-01-2015, 20:37   #1819
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Wizualnie są świetne natomiast nie pobawiłem się manu bo bardziej skupiłem się na skrzyni dsg, a sprzedawca też gonił bo była kolejka do jazdy, a autko na salonie miało odpięty aku
Jestem przekonany że Mk5 jeszcze nas pozytywnie zaskoczy wersją VIGNALE, być może trzymają asa w rękawie, bo nie chcę mi się wierzyć, że pozwolili by tak odjechać Pasatowi

Ostatnio edytowane przez peter79 ; 15-01-2015 o 21:06
peter79 jest offline  
Stary 15-01-2015, 21:13   #1820
odini
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Wieśwagen trendy
  Otrzymano Naruszenie Regulaminu
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.