Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2017, 22:58   #1721
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Hrdcr_real Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz 100% racji

Auto=wydatki, i nie da sie tego oszukac. Dużo Polaków jeszcze tego nie ogarnia...

Uwazam ze na elementach które wpływają bezpośrednio nie można oszczędzać. możesz wlać tanszy płyn do sprysiwaczy, ale nie oszczedzaj na oponach, gdzie 1 krótsze o to 5 m hamowanie może uratować komuś życie
zeby bylo to 5 metrów to z Bogiem sprawa.
kormorany na legalu okreslaja hamowanie na E. przypominam ze roznica jednej literki to od 3 do 6 metrów [1 do 2 dlugosci auta]. E to 12 metrow dalej niz A [D sie nie używa]




Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 23:03   #1722
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał skans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Patrzyłem na te chińskie Imperial Snowdragony, ale wybrałem 2 razy droższe [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Firma mało znana, ale działa w kooperacji z Bridgestone, myślę że 320 zł za sztukę to dobry stosunek jakości do ceny. Jazda głównie po mieście, okazjonalnie 200 km w kiedunku podnóża Karkonoszy.
tez zes poszalal. to ze firma jest w kooperacji a właściwie jest firma córka lub wykupiana przed duzy koncern nic nie znaczy..

najwiekszy shit tj kormorany ma Michelin. debice a Goodyear


w taniej oponie badziewna jest mieszanka. pojedzie to jakos na sniegu bo trakcja na sniegu zalezy głównie od bieżnika. pojedzie to na suchym ale na mokrym czyli to co mamy czesto w Polsce będzie tragedia


za 3 stowki było brac chocby barum polaris, za ok 330 sava eskimo hp3 z indeksem B a nie jak te chinczyki E.
Ewentualnie nawet kupil bys uniroyrale ms77 , badz Yoko w drive czy blizzaki bridgestone.

naprawde nie wiem czym kierowales sie wydajac 320 zl na takie opony (bo za takie pieniadze kupisz wyzej wymienione w rozmiarze ktory linkowales 215/55 16)
Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xtremesystems ; 25-11-2017 o 18:36
xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 16:31   #1723
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Masz rację, śpieszyło mi się i to była najszybsza opcja od ręki, bez kolejki. W sumie przyczepność na mokrej nawierzchni "E" to słabo... Jak się wkurzę, i zejdą już te wszystkie kolejki u wulkanizatorów, to może kupię któreś z wymienionych przez Ciebie a te sprzedam za pół ceny na szybko, trudno.
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 17:21   #1724
titmon
ford::beginner
 
Avatar titmon
 
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał xtremesystems Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...najwiekszy sit tj kormorany na Michelin. debice a Goodyear...
Tak informacyjnie, Dębica Frigo HP2 (bieżnik z 2016 roku) ma wysoki indeks B.

Cytat:
Napisał xtremesystems Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...za 3 stowki było brac chocby barum polaris, za ok 330 sava eskimo hp3 z indeksem B a nie jak te chinczyki E.
....
sava eskimo hp3 - taka opona jest na rynku? - w 2016 wyszła sava eskimo hp2 - ale to praktycznie ten sam bieżnik co Dębica Frigo HP2.
titmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 18:34   #1725
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał titmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak informacyjnie, Dębica Frigo HP2 (bieżnik z 2016 roku) ma wysoki indeks B.


sava eskimo hp3 - taka opona jest na rynku? - w 2016 wyszła sava eskimo hp2 - ale to praktycznie ten sam bieżnik co Dębica Frigo HP2.

Debicy Frigo Hp2 specjalnie nie wymieniam. opinie ma dobre ale swoja wiedze nie czerpię z tylko opinii bo kazdy swoje chwali. musi mi sie pare czynnikow poskladac zebym mogl komus polecic jakas opone.

HP2 ma opinie ludzi (ktorzy wg mnie moga mniej wiecej obiektywnie ocenic opone) jako dosc dobre . z tym B bym uwazał z trzech powodów.

Po pierwsze indeks wg prawa europejskiego nadaje sam producent. (wiec mozna sobie tam wspisac co sie chce)
Druga sprawa koncern GY ma tendencje wlasnie do zawyzania sobie indeksow ( to akurat moja obserwacja testy vs indeksy oraz akustyka vs indeksy)
Po trzecie tak jak pisalem sama roznica miedzy indeksami moze miescic sie miedzy 3-6 metrami . daje to juz pole do manewru.

Testy + opinie + wyniki hamowań + mniej wiecej znajomosc mieszanki pozwala mi wypowiedziec sie o oponie. o HP2 mam za mało info a w dodatku jest to opona bardzo obiecujaca (na papierze ) wiec tym bardziej chce ją dogłebnie poznac

Mogę powiedziec ze tak mnie zaintrygowała ze rozważałem ją zamiast Conti ts860. jednak po dlugiej analizie wzialem opone 2x drozsza czyli conti ktora rok wczesniej osobiscie testowałem/mialem na innym aucie
xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 20:05   #1726
titmon
ford::beginner
 
Avatar titmon
 
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał xtremesystems Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę powiedziec ze tak mnie zaintrygowała ze rozważałem ją zamiast Conti ts860. jednak po dlugiej analizie wzialem opone 2x drozsza czyli conti ktora rok wczesniej osobiscie testowałem/mialem na innym aucie
Ja nad frigo hp2 też myślałem, ale mój wybór padł na Kleber Krisalp HP3 - ten sam bieżnik co BFGoodrich g-Force Winter 2
titmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 20:14   #1727
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Nie porównywał bym frigo hp2 do conti. Nie ta liga, poza tym ile mamy parametrów opon na etykietach? Trzy, z których tak naprawdę opory toczenia są mało ważne a db to hałas zewnętrzny. Na wodzie niby ok, ale to zawyżone parametry raczej tak jak kolega wyżej napisał. Do testów są spore widełki jeśli chodzi o temperaturę pomiarów więc można trochę pokombinować przy tym. Co do Klebera hp 3 to jest to mniej więcej to samo co Michelin alpin 4. Opinie zbiera całkiem dobre i póki co nikt na nie nie narzekał. Sam nawet żonie założyłem do samochodu bo poprzednie uniroyal ms 77+ poleciały po 20 tys km.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 20:52   #1728
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

A za dobrą cenę Pirelli SottoZero Serie 3 (215/55 R16 97 H XL) to chyba warto, bo to już premium, co?
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 21:34   #1729
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Przedwczoraj założyłem Michelin Crossclimate+ 235.45.18. Na suchym i mokrym świetne. Zobaczymy na śniegu, a później w upały. Długo się wahalem ale jazda 99% miasto i opinie w necie wygrały. Mam już dosyć zmian kolGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z Tapatalk
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 22:56   #1730
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

pirelli sotto zero 3 sa dobre. mialy tam male minusy w niektórych testach ale to czołówka.
crosclimate znajomy ma pare sezonow i po mieście daje rade. cc+ to ulepszona mieszanka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.