Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2012, 15:27   #141
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Zależy za co? Bo gdybyś przeczytał choćby ten temat od początku to są dwa sposoby.
1. dociąć grot klucza i sklonować kod pastylki z działającego klucza - złe rozwiązanie
2. dociąć grot klucza i dopisać IDSem do komputera nowy klucz - najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam

__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 15:29   #142
rafaldrozdz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Mielec
Model: był Focus MK1 jest Audi 80b4
Silnik: był 1.8L Zetec-E EFI (115PS) jest 2.0 ABK (115PS)
Rocznik: 26.10.1999
Postów: 26
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Ta zapłata za docięcie klucza i zakodowanie go
rafaldrozdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 16:01   #143
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

No to jeśli faktycznie dopisze Ci taki klucz jako nowy do komputera to wydaje się cena chyba dobra. Uzyskujesz dwa klucze oryginalne i następne możesz wtedy już sam kodować. Tylko to ma być naprawdę dopisane do komputera. Pamiętaj że do IDSa mało kto ma poza ASO dostęp, dlatego radziłbym się dokładnie dopytać.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2012, 17:11   #144
rafaldrozdz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 09-11-2012
Skąd: Mielec
Model: był Focus MK1 jest Audi 80b4
Silnik: był 1.8L Zetec-E EFI (115PS) jest 2.0 ABK (115PS)
Rocznik: 26.10.1999
Postów: 26
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Rozumiem dzięki za wyjaśnienie na wszelki wypadek skontaktuje się jeszcze z serwisem forda w tarnobrzegu z zapytaniem ile by u nich to kosztowało. Dzięki za pomoc także pozdrawiam
rafaldrozdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 10:27   #145
nazgulec1
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: noskowo
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Witam,

może ktoś wie co dolega mojej foce....albo kluczykowi.
chodzi o focusa 2001 rok, mam tylko jeden kluczyk z pilotem z 3 przyciskami (jajko)
Otóż pewnego dnia przestał działać centralny zamek z pilota. Nie zastanawiając się dużo poszedłem do sklepu i wymieniłem baterię w pilocie na nową. Wymiana baterii nie pomogła, wymiana bezpiecznika tego z tyłu puszki również nie przyniosła rezultatu. centralny zamek działa normalnie z kluczyka, klapa bagażnika otwiera się zarówno z przycisku wewnątrz kabiny jak i z kluczyka.
Myślałem że może kluczyk się rozprogramował więc postanowiłem go zaprogramować.
postępowałem wg instrukcji programowania tj. 4 razy zapłon i zero, pojawiał się akustyczny dźwięk, wciskałem dowolny guzik na pilocie i .........nie było akustycznego potwierdzenia - tak jakby pilot nie wysyłał sygnału.

nie wiem co mam teraz zrobić -
czy można jakoś sprawdzić że kluczyk nie wysyła sygnału?
czy może od razu kupić jakiś działający na allegro za 40 zł, przełożyć płytkę zaprogramować i będzie po kłopocie?

W sumie nie wyciągałem jeszcze płytki z mojego pilota ale nawet jak coś się odlutowało to chyba sam tego nie naprawię a elektronik za polutowanie albo wymianę jakiegoś rezystorka zawoła pewnie ze 40 - czyli tyle ile zakupienie działającego pilota.

czy to może nie wina pilota tylko czegoś innego

z góry dziękuję za odpowiedzi
nazgulec1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2013, 10:34   #146
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Mojemu bratu odlutował się przycisk od otwierania klapy. W 15 minut przylutowany spowrotem i pilot działa. Może mikrostyk zdechł, albo się odczepił. Warto sprawdzić - nic nie ryzykujesz.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 07:37   #147
nazgulec1
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: noskowo
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Rozebrałem kluczyk, obejrzałem płytkę dokładnie z każdej strony ale żadnej choroby w niej nie zauważyłem. nie było żadnych luzów ani odlutowań. Dzisiaj zamówię na allegro kluczyk przełożę elektronikę i napiszę co z tego wyszło
nazgulec1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 08:05   #148
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Często zdarza się, że blaszki, które znajdują się pod i obok baterii nie stykają się z jej powierzchnią i z powierzchnią płytki pilota. Trzeba wtedy wziąć mały śrubokręt i podgiąć blaszki - to częsta przypadłość, więc może i tutaj to zadziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 06:29   #149
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Czasem zdarza się, że padają same mikrostyki. Małe przyciski na płytce pilota. Często podczas ich pracy wytwarza się trochę pyłku plastiku i jak dostanie odrobinę wilgoci to powstaje maź i bak styku w przycisku.

U mnie tak było, pilot wariował, nie działał. Rozebrałem same przyciski, trzeba uważać żeby metalowe płytki i guma przycisku się nie pogubiły.
Czyścimy alkoholem lub płynem do czyszczenia styków, obie blaszki (są po dwie na przycisk) oraz wnętrze przycisku - punkty styku. Po wszystkim ostrożnie składamy przycisk i doginamy zewnętrzną obudowę, aby trzymała się w zatrzaskach.

U mnie rozwiązało to totalnie problem z kluczykiem. Działa jak nowy - jak nigdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 22:32   #150
nazgulec1
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: noskowo
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: kodowanie kluczyka z immobilaizerem

Witam ponownie wszystkich zainteresowanych tematem.

Rozebrałem kluczyk ponownie, przemyłem styki spirytusem ale dalej nie działał:(
Przy próbie zaprogramowania było tylko pierwsze PIIIIK ale nie było potwierdzającego.
Zrobiłem tak jak mówiłem - zamówiłem na allegro za 39 zł drugi pilot i bez zbytniego kombinowania przełożyłem elektronikę do mojego kluczyka tzn. bez wyciągania płytki złożyłem jeden kluczyk z dwóch - moje immo z baterią i połówka z przyciskami od zakupionego kluczyka.
Pilot zaprogramował się za pierwszym razem -było pierwsze PIIIK a po naciśnięciu guzika na pilocie drugie potwierdzające.
Pilot działa, otwiera wszystkie drzwi i klapę ale.........nie mam zielonego pojęcia co doskwierało oryginalnemu pilotowi, że przestał działać z dnia na dzień?

Na dzień dzisiejszy temat uważam za zamknięty,chociaż jak coś się będzie działo to do niego wrócę i na pewno opiszę:)
Dziękuje wszystkim zainteresowanym za wszystkie posty.
Dobranoc
nazgulec1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.