Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 14:02   #1281
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Nawet poniżej 10 stopni na + i mniej niż 75 stop C silnika sie załącza....nie ma sie czego bać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak " buczy" znaczy że (jeszcze) działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 18:35   #1282
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pod przednim siedzeniem pasażera jest chłodnica paliwa.
Po zgaszeniu silnika zawsze będzie słychać pompkę płynu chłodzącego bez względu na temperaturę, jeśli oczywiście jest sprawna, a przy temperaturach poniżej 5 stopni do około 10 stopni zależnie od rocznika uruchamia się dogrzewacz i pracuje jeszcze chwilę po wyłączeniu zapłonu.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 13:58   #1283
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Mam pytanko chciałbym rozbudować dogrzewacz do ogrzewania postojowego a mój model to D3WZ, wiem że muszę kupić pompkę cieczy oraz zegar modułowy i teraz mam pytanko jaki to ma być zegar czy ma to być cokolwiek ze znaczkiem eberspachera czy może to być zegarek oryginalny taki jaki był w galaxy z 4 przyciskami czy jaki? Nie wiem jaki kupić a jest tego trochę do wyboru, na alledrogo widziałem też takie nowe jakieś ładne malutkie ale nie wiem czy to będzie gadało.

A czy może być taki eberspachera ale ma znaczek mercedesa? ma to znaczenie w jakim aucie jeździło? a może webasto też może być? w sumie wyglądają identycznie różnią się tylko znaczkiem producenta.

Ostatnio edytowane przez Marcus171 ; 09-09-2010 o 14:03
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 21:41   #1284
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wszystkie zegary o zasilaniu 12 V będa ci pasowały, aby tylko na którymś pinie wyzwalały napiecie 10-12 V, co potrzebne ci jest do wysterowania sterownika ogrzewania postojowego. Starsze konstrukcje zegarów mają dość dobrze to wyprowadzone, chodzi mi o natężenie wyzwalanego prądu, który musi 'uciągnąć' cewkę przekaźika. Natomiast te nowsze w kształcie jajeczka lub płaskiego prostokącika typu 1530, mają z tym problem, trzeba do nich dorabiać wzmocnienie sygnału, lub ingerować w sam zegar, celem wyprowadzenia mocniejszego sygnału.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 09-09-2010 o 21:44
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 22:55   #1285
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie zegary o zasilaniu 12 V będa ci pasowały, aby tylko na którymś pinie wyzwalały napiecie 10-12 V, co potrzebne ci jest do wysterowania sterownika ogrzewania postojowego. Starsze konstrukcje zegarów mają dość dobrze to wyprowadzone, chodzi mi o natężenie wyzwalanego prądu, który musi 'uciągnąć' cewkę przekaźika. Natomiast te nowsze w kształcie jajeczka lub płaskiego prostokącika typu 1530, mają z tym problem, trzeba do nich dorabiać wzmocnienie sygnału, lub ingerować w sam zegar, celem wyprowadzenia mocniejszego sygnału.
Oki dziękuję Ci bardzo za odpowiedź a mam jeszcze pytanko czy wystarczy kupić oryginalny zegarek z galaxy z 4 przyciskami i on wtedy ma w sobie sterownik?
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 20:31   #1286
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Nie poczytałeś tego tematu!
Zegarek z czterema przyciskami to normalny zegarek podający aktualny czas, ale rozbudowany o opcję wyzwalania na zaprogramowną wczesniej godzinę, sygnału do wysterowania sterownika ogrzewania postojowego.
Nie posiada zatem w sobie sterownika ogrzewania postojowego, trzeba fizycznie go dołozyć i podpiąć w instalację auta i pieca. Chodzi dokładniej o wysterowanie dogrzewacza na postoju, pompki płynu w czasie dzałania piecyka z opóźnieniem około 2-3 minut po jego zgaszeniu, wysterowanie nawiewów w kabinie itd.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 10-09-2010 o 20:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 10:46   #1287
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie poczytałeś tego tematu!
Zegarek z czterema przyciskami to normalny zegarek podający aktualny czas, ale rozbudowany o opcję wyzwalania na zaprogramowną wczesniej godzinę, sygnału do wysterowania sterownika ogrzewania postojowego.
Nie posiada zatem w sobie sterownika ogrzewania postojowego, trzeba fizycznie go dołozyć i podpiąć w instalację auta i pieca. Chodzi dokładniej o wysterowanie dogrzewacza na postoju, pompki płynu w czasie dzałania piecyka z opóźnieniem około 2-3 minut po jego zgaszeniu, wysterowanie nawiewów w kabinie itd.
Marcus171
Dla ułatwienia. Poczytaj od strony 52 i więcej o sterowaniu na stronie 67. Zrobiłem tak jak na schemacie przekaźniki + zwłoczny wyłączający pomkę po casie jaki sobie na nim ustawisz. Tyle, że nie przez programator ani zdalnie sterowane (manualny włącznik). Żaden problem by zrobić jak tylko dusza zapragnie. Do tego zamontowałem pompę obiegu przy dogrzewaczu.
Początkowo połasiłem się na używkę od omegi. Padła po miesiącu. Zakupiłem na allegro nową bez szczotkową smiga jak burza.

Ostatnio edytowane przez radzioradzio ; 11-09-2010 o 10:52
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 17:22   #1288
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ok dziękuję Wam za odpowiedzi, ale zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą mianowicie jeśli w układ rurek dogrzewacza podłącze dodatkową pompkę cieczy to czy nie będzie ona przeszkodą dla pompy cieczy w silniku? nie będzie blokowała pracy dogrzewacza? bo chodzi mi o to że jak dodatkowa pompka cieczy nie będzie pracowała to czy będzie mogła przez nią płynąć ciecz podczas pracy silnika?

PS. przeczytałem cały temat dogrzewacza ale oczywiście trochę tego jest więc mogłem coś pominąć lub zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 22:00   #1289
SHARANISTA
ford::beginner
 
Avatar SHARANISTA
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: POLSKA
Model: VW SHARAN Comforline
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

sorki być może było to opisane wcześniej... wróciłem przed chwilą z demontażu i jestem "delikatnie sponiewierany"... zdemontowałem swoje urz. dogrzewające D5W...obwód płynu chłodzącego (tutaj raczej dogrzewającego) istniejacym przewodem... ma on specyficzny profil wiec jest zgięcie i może nie przepływać płyn...
- czy to może być problemem ?
ponadto:
- zaślepiłem przewód dopływu paliwa;
- wymontowałem bezpiecznik urz.dogrz.

- czy mogę spokojnie jeździć w takiej sytuacji???

POZDRAWIAM... załączam fotkę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1050690.jpg (41.8 KB, 185 wyświetleń)
__________________
FOTO STORY - SHARAN & LED'S
SHARANISTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2010, 22:46   #1290
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok dziękuję Wam za odpowiedzi, ale zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą mianowicie jeśli w układ rurek dogrzewacza podłącze dodatkową pompkę cieczy to czy nie będzie ona przeszkodą dla pompy cieczy w silniku? nie będzie blokowała pracy dogrzewacza? bo chodzi mi o to że jak dodatkowa pompka cieczy nie będzie pracowała to czy będzie mogła przez nią płynąć ciecz podczas pracy silnika?

PS. przeczytałem cały temat dogrzewacza ale oczywiście trochę tego jest więc mogłem coś pominąć lub zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płyn będzie przechodził przez pomkę podczas jej postoju.

Cytat:
Napisał SHARANISTA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czy mogę spokojnie jeździć w takiej sytuacji???

POZDRAWIAM... załączam fotkę
Nie bardzo, układ teraz jest niedrozny, zamęczysz elektryczną pompkę płynu, ona niestety cały czas chodzi w czasie pracy silnika. Albo załóż inny krótszy, prosty wąż, albo wyjmij wtyczkę od pompki na czas remontu piecyka.
Ten istniejacy teraz wąż tez mozna tak ułozyć, aby nie był załamany, jak trzeba mozesz go przekręcić na rurkach i pokombinować.
Trzeba było załozyć w miejsce piecyka 5 cm rurki fi 20 mm i po kłopocie. Jeszcze to zabezpieczyć dla spokoju, aby sie nie wysunęły, czyli zdrutować do siebie obydwie obejmy.

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 11-09-2010 o 23:11
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.