Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2013, 09:14   #1231
bynajmniej
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: W-wa
Model: Mondeło
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam.

Już pisałem nt. temat, ale faktycznie trochę dużo się tego narobiło więc tylko wkleję kawałek tego wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

akurat ktoś to robił do C-max jak pamiętam , ale nie ma to większego znaczenia:
Cytat:
Napisał bynajmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Moduł 8M5T-19C112-AM, kod Finis 1583717 (język angielski)
2) Mikrofon 8M5T-19A391-AB, kod Finis 1532666
3) Manetka 6G9T 13335-BD, kod Finis 1507180
4) Wiązka Nokia BT/VC z odgałęzieniem na mikrofon 3m(sklep Komorowscy, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
Nota bene nie bardzo wiem czemu chcesz wymieniać od razu radio.
(kolega mi kiedyś powiedział - "Pozwól chłopie, bogatemu spokojnie żyć") ale osobiście uważam, ze nie ma to większego sensu (przynajmniej na początek) - bo cała reszta jest jakby niezależna od modelu radia, inaczej mówiąc na 6000CD tez to BT/VC pójdzie.

Warto też chyba samemu skompletować cały sprzęt - to będzie wtedy tylko montaż - i fachowiec podliczy Cię już tylko za robociznę montażu - chociaż to nieskomplikowane jak się ma manul jak bodaj pierwszy wpis w tym wątku.


A wiązki do BT/VC też i na forum... o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrowienia

bynajmniej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 09:45   #1232
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,164
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał bynajmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nota bene nie bardzo wiem czemu chcesz wymieniać od razu radio.
choćby dlatego, że kolega ckru ma radio 6000CD, które nie obsługuje USB, a Ty wymieniłeś moduł 112 czyli z USB

6000CD gra bardzo kiepsko, Soniak dużo lepiej

a co do wiązki, to moim zdaniem nie ma sensu wyrzucać w błoto 300zł na Komorowskich, bo w większości przypadków za schowkiem jest wtyczka do modułu BT, a czasami także jest podłączenie do mikrofonu (a jeśli nie ma, to dociągnięcie 2 kabelków chyba nie jest problemem)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 10:02   #1233
bynajmniej
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: W-wa
Model: Mondeło
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Oj kolego mayak...
Może dla Ciebie nie jest to jakiś specjalny problem...
natomiast nie każdy jest Alfą i Omegą.

Natomiast tam ma gotowca i tylko podpina się do wiązki i odjazd.
Nie musi też rozszyfrowywać pajączków.

Pisząc, że nie wiem czemu chce od razu wymieniać radio - po prostu o to pytam - dlaczego chce to zrobić.
Bo z tego co zrozumiałem zależy koledze ckru głównie na BT a nie USB.

Idąc Twoim tropem można wszystko w aucie powymieniać - bo lepiej gra czy chodzi niż to co jest obecnie (np. z dziedziny audio - głośniki na JBL czy MacAudio), ale nie wiem czy jest taka potrzeba na sam początek - chcąc po prostu bezpiecznie rozmawiając przez telefon (przy użyciu BT) prowadzić auto.

I chyba taka była właśnie intencja ckru pytającego o BT w kontekście Parrota i Nokii a nie o USB.

No to tyle.

Pozdrowienia
bynajmniej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 20:19   #1234
ckru
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie proszę się nie spierać, generalnie chodzi mi o BT i przy najmniejszych nakładach, byłem przekonany że bez wymiany radia się nie obejdzie ... najgorsze że dla mnie to czarna magia, byłem w 2 punktach car audio i jak na razie lipa.
Najchętniej chciałbym oddać auto i odebrać z działającym BT.
Dzięki za dotychczasową pomoc.
ckru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 19:55   #1235
kimoluki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: warszawa/Szkocja
Model: Mondeo MKIV Titanium X sport pack
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Exclamation Odp: Doinstalowanie modułu BT i usb kompatybilność poszcególnych elementów

Witam,
Panowie zwracam się z prośbą o pomoc do osób zorientowanych w temacie (do kolegi Docento szczególnie jako że cieszy się ogólnym uznaniem na tym forum).

Pacjęt:
Samochód - Mondeo titanium X rok produkcji 07-2008
Radio Sony 6cd-data produkcji 04-2008 firmware:05-04-01
Convers + firmware wersja 811
Poprzedni moduł bluetooth 7s7t-19g488-ae

Wszystko działa pięknie jak na oryginalnie zamontowany zestaw przystało.
Ostatnio pokusiłem się o wymianę modułu bluetooth na najnowszy model :cs7t-14d212-ab

Po podłączeniu moduł rozpoznaje telefony ,kod parowania wyświetla się na radiu,książka telefoniczna widoczna na conversie ,komendy głosowe działają(na głucho bo nie słyszę jak komputer mówi lub pika) rozmówcy mnie słyszą ale ja ich nie słyszę. Reasumując wszystko działa oprócz dźwięku z głośników w samochodzie.

Przestudiowałem cały wątek i wnioskuję, iż posiadam wiązkę mono a nie stereo.

Wnioskuję ze schematu zamieszczonego na tym forum, iż aby przerobić wiązkę muszę poprowadzić przewody z wiązki AUX do złącza bluetooth a konkretnie do pinów 36i 37 a trzeci przewód (który robi za gdn)do pinu 19.

Pytania:
-czy w kostce, która idzie od modułu do radia muszę jakieś piny zmieniać ?

-czy kable aux, które są obecnie bezpośrednio podłączone do radia należy wypiąć czy pozostawić tak jak są?

-czy, jeżeli zmienię radio na nowszy model po 08-2008 lub DAB usb zacznie działać jak i przesyłanie muzyki przez bluetooth?

-czy, aby a2dp i usb było widoczne na conversie będę musiał podnieść go do wersji 818 (aktualnie 811).

-czy jak zmienię radio na wersje z Dab lub nowszy model będę znów musiał coś kombinować z wiązką?

Z góry dziękuję za odpowiedz i gratuluję wszystkim forumowiczom ciężkiej pracy nad ulepszeniami samochodów.
kimoluki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 21:06   #1236
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,070
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiązkę przerabia się w ten sposób, że obecny kabel AUX tnie się w połowie i tą część z gniazdem łączy się do BT/VC na piny wejściowe (37-L i 38-R i 19-GND - masz błąd w swoim opisie nie ma sygnału na pinie 36) a tą część do radia łączy się na piny wyjściowe BT/VC (5-L, 6-R i 23-GND). Po takiej przeróbce będzie działać ze wszytkimi nowymi radiami.
Wg mojej wiedzy conversy 08xx nawet po podniesieniu do 0818 nie obsługują USB. Trzeba to ewentualnie potwierdzić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 06-09-2013 o 21:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 15:43   #1237
ckru
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czy ma ktoś namiar na kogoś w zachodniopomorskim ewentualnie lubuskim żeby ogarnąć BT jak w moim poście ?
Będę wdzięczny za informację.
ckru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2013, 12:29   #1238
bynajmniej
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2012
Skąd: W-wa
Model: Mondeło
Silnik: 2 litry
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiesz co kolego ckru...
najgorsze jest to, ze chyba i dla tych fachowców, których odwiedziłeś - to z tego co się domyślam również czarna magia, ale jakbyś miał już swój "sprzęt" to i oni zapewne nie wahali się chociaż spróbować, tym bardziej w dobie kryzysu.

Naprawdę jednak polecam samodzielny montaż (co wiem - to Ci podpowiem) - wszak do odważnych świat należy, a że to nic strasznego przekonało się, jak czytałem - wielu forumowiczów z tego wątku jak i tego wymienionego przez mnie na samym dole.

Na początek proponuję zacząć (w ramach treningu) od demontażu radyjka, czy w ogóle jesteś w stanie sprostać zagadnieniu.

Załączam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]jak zdemontować radyjko w Mondeo (wygląda skomplikowanie ale w istocie to bułka z masłem) - kilka zatrzasków i śrub.

Nie proponuję tylko wypinać tego przycisku od trakcji (tam przy awaryjnych) - tak na wszelki wypadek, zapewne nic się by nie stało, ale po co później jeździć do ASO w celu kasowania błędów?

Jak już to będzie miał "przećwiczone" no to nie musisz nawet decydować się w zasadzie na taki oryginalny BT/VC Forda (chociaż to najlepszy BT jaki znam) - czasem warto zainwestować nawet w sporo w sumie tańszy, a i łatwiejszy w montażu zestaw np. Nokii lub Parrot tak jak proponowałeś w swoim bodaj pierwszym wpisie na ten temat.

Podobnie udało się koledze o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Też mu tam ktoś (widocznie przy kasie) podpowiadał - wyrzuć to badziewie - zapłać 1000 (czy nawet więcej i będziesz miał cacy) - a zrobić się to, z tego co pisał udało za 10x mniej, no ale radyjko musiał wyjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowienia
bynajmniej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 08:30   #1239
piotrek71
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-06-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX PlatinumX
Silnik: 2.0 140KM TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam serdecznie,

od jakiegos czasu sledze ten watek i zachecony przygodami innych kolegow sprawdzilem u siebie (S-Max poliftowy, grudzien, z SONY 1CD 05-03-08 i duzym Converse+) ze za schowkiem mam wtyczke do BT, jednak kolorki kabelkow z niej wychodzacych zupelnie sie nie zgadzaja z opisami, ktore znalazem.

Poza dwoma wyjatkami - 17 i 34 zgadzaja sie natomiast numery zajetych pinow. 17 to Vbatt (chyba zdublowane na 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a 34 to Ground (chyba zdublowane na 33). Wiec moze nie trzeba ich uzupelniac.

Zajete sa obecnie takze piny mikrofonowe (3 i 4, u mnie kabel brazowy i niebieski). W schowku w podsufitce nie mam (nie umiem znalezc) jednak kabla do mikrofonu.

I teraz pytania:

1. Czy zatem ten kabel "mikrofonowy" wychodzacy z modulu BT jest gdzies podlaczony? Dokad prowadza te kable w wiazce? Czy czasem gdzies nie jest dostepna laczowka z tymi kablami? Czy jesli je odetne i w te miejsca podlacze mikrofon bedzie OK czy cos musze jeszcze mostkowac (drugi koniec obcietego)? A moze nie obcinac tylko sie wpiac w te kable ktore juz sa bez ich przcinania?

2. czy zeby dzialal BT audio musze robic te czary IDS-em (ustawienie blednej konfiguracji, ktora dziala) jak w poscie tedi_k [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

3. czy wszystkie moduły CS7T-14D212 potrafia mowic po polsku czy musza to byc jakies specyficzne moduly (ktoras wersja AA, AB, AC czy jakos inaczej oznaczone).

4. jesli nie wszyskie rozumieja polski - to czy wszystkie da sie nauczyc po polsku czy tylko jakies specyficzne (jak oznaczone?). Jesli trzeba uczyc to jak sie je uczy? Poprzez upgrade softu czy poprzez montaż w odpowiednim samochodzie na chwile? Czy w pliku firmware znajduja sie polskie komunikaty?

5. czy CS7T-14D212 jesli chodzi o peryferia jest "wymienny" z 8M5T-19C112-Ax to znaczy czy pasuje do niego mikrofon 8M5T-19A391-AB, kod Finis 1532666 oraz manetka 6G9T 13335-BD, kod Finis 1507180 czy tez musi byc do niego inny osprzet?

6. i ostanie - czy ktos wie czym roznia sie mikrofony xM5T-19A391-AB gdzie x to 8 5 albo 4? Czy tylko ksztaltem (i cena) czy specyfikacja? Ma ktos zdjecia tych mikrofonow?

Z gory dzieki za odpowiedzi i pomoc.

Pozdrowienia,

Piotrek

Ostatnio edytowane przez piotrek71 ; 25-09-2013 o 08:31 Powód: Numeracja pytan :)
piotrek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 16:54   #1240
looker
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Siedlce
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiem że temat jest przewałkowany na wszystkie strony ale nie bardzo juz wiem jak rozkminić i dlatego prosze o pomoc. S-Max poliftowy wtyczka jest w schowku podłaczyłem moduł i radio i convers widzą moduł o oznaczeniu 212 ( nie 488 nie 112) paruje sie i dzwoni i mnie slychać bo mam mikrofon ale ja nie słyszę dzwoniącego ani muzyki z USB ani z BT Audio. Czy chodzi o zmiane mono/stereo i jak to zrobić ? Czy może w szarej wtyczce pajączka u góry ? Prosze o pomoc bo już zgłupiłem ;-(
looker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.