Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2009, 12:07   #101
GrzesiekW
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-08-2008
Skąd: Mazury
Model: Ford Mondeo mk III
Silnik: 2.0 tdci 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Koledzy
Pare dni temu uporalem sie z tym tematem.
Byc moze kazdy podobnie brzmiacy temat jest rozny ale u mnie byla peknieta gumowa rura, ktora idzie z zaworu egr w dol do interkulera(w druga strone za egr idzie rura gumowa do turbiny). Czasowe zaklejenie tasma izolacyjna pomoglo i jest OK.
Teraz zostaje kupic nowa gumowa rure i po klopocie na dluzszy czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Na forum juz gdzies ktos opisywal ta usterke i zamiescil zdjecie.
Pozdr

GrzesiekW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 09:59   #102
bodek007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Re: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał arkady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie mi panowie, bo bardzo mnie to zastanawia, czy ta przypadłość, o której tak dyskutujemy ma miejsce tylko w silnikach 115 konnych tddi :fcp9
Mam MK 3 , 130 KM TDCI i objaw jest identyczny , szarpie w granicach 1800-2000 obr.
Wymieniłem uszczelki pod kolektorem dolotowym (były mocno wydeptane) i objaw się zmniejszył .
Wcześniej powymieniałem wszystkie węże ciśnieniowe od intercoolera , zaworu EGR itd.
Objaw ewidentnie się zwiększa w momencie , kiedy robią się dziury w wężach .
Z początku nieznacznie , potem coraz mocniej , aż w końcu nie daje się jeździć i silnik dymi .
bodek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2009, 10:40   #103
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam wszystkich posiadaczy Mondziaków, a w szczególności tych, którzy mają problemy z szarpaniem.
Jako, że też do takich należę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i doszedłem do do ciekawych wniosków, chcę się nimi podzielić.
Jakiś czas temu szukając pomocy / sugestii rozpocząłem temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niby odpuściłem sobie, jednak nie mam w zwyczaju zamykać spraw niezałatwionych, więc oto co zrobiłem.
1. Dwukrotnie rozkręcałem, wyjmowałem i bardzo dokładnie sprawdzałem całą szynę powietrza od filtra poprzez intercooler do egr'a. Wszystko ok. Żadnych pęknięć, nieszczelności nie stwierdziłem.
2. Byłem u innych mechów w celu analizy / diagnostyki. Bez żadnych rezultatów.
3. Chociaż sprawdzałem również intercooler, postanowiłem go ... usunąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na jego miejsce wstawiłem kawałek rury. To chyba rozmiar 1,5''. Odpowiednio ją przygotowałem. Jak ktoś będzie zainteresowany, może kiedyś prześlę jakieś fotki. Podczas próbnej jazdy doszedłem do wniosku, że coś tu jest nie tak. Podczas drugiej, dłuższej jazdy to coś się potwierdziło. Poszarpywania ustały. Płynna jazda bez bardzo znanych szarpnięć. Podłączyłem znów egr, na czas próby odłączyłem jego podciśnienie i poszarpywanie, już w ledwo wyczuwalnym stopniu, wróciło. Ponowne zaślepienie - poszarpywania brak. Ciekawe, co ?
Wnioski do jakich doszedłem.
TDCI jest bardzo wrażliwy na zaburzenia składu mieszanki paliwowo powietrznej i minimalny "wyciek" sprężonego powietrza jest winny (powtarzam - szczególnie w moim przypadku) szarpaniu podczas jazdy na stałych obrotach. Mój Mondek spotkał kiedyś na drodze zająca, co spowodowało najwidoczniej rozszczelnienie intercooler'a. Nic nie było widać, ale to jest logiczne i wytłumaczalne.
Co zamierzam ?
Ostatnia deska ratunku dla starego intercooler'a - zaklejenie łącznikowych miejsc i ostatnia próba. Jeżeli będzie b.z., wymiana na nowy.
Jeżeli pozwolił ten post komukolwiek na inne spojrzenie na poszarpywanie, będzie suuper. Jeżeli nie, powodzenia w indywidualnych poszukiwaniach.
Pozdr.
slazdu
P.S. Pozdrowienia dla kol. okomar'a, z którym w poprzednim post'ie wymienialiśmy się wiadomościami.
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2009, 18:21   #104
tomsky
ford::beginner
 
Avatar tomsky
 
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Częstochowa
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Troszeczkę odświeżę temat.
Gdzieś wyczytałem, że przyczyną może być czujnik podciśnienia paliwa.
Czy jest to możliwe?
Co to jest?
Ile to kosztuje ? Nie mogę tego wyszukać w żadnym sklepie w internecie.

Może ktoś kto miał takie szarpanie wymieniał taki czujnik.
Pozdrawiam
__________________
Fiat 125p
Fiat 126p
Ford Sierra 2.3D MK1 86' 3D Hatchback - wóz malina
Daewoo Lanos 1.5 DOHC - wspominam bardzo mile
Ford MKIII 2.0 TDDI Kombi - cóż pisać bajka
tomsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 16:43   #105
mabro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Poddębice
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam u mnie jest podobnie z tym poszarpywaniem najwięcej odczuwalne jest na 1,2,3 biegu a nawet na czwartym przy 1700 obr. zaczyna się aż do 2000 obr. do tego w okresie zimowym przy temperaturze poniżej +5 stopni Celsjusza przy uruchamianiu silnika pojawia się falowanie obrotów między 920 a 1050 obr. tak około 1 min sobie falują a później jest wszystko oki.
Ostatnio, czyli jakieś 1000 km, (czyli dwa tygodnie temu) wymieniłem wtryski na nowe w Bradford w Radomiu, ale wcześniej miałem byłem u super fachowca niby od regeneracji wtrysków, bo zakładałem, że przyczyną tego falowania są wytryski, to ten super warsztat zrobił mi tzw. przyuczenie wtrysków, po których silnik pracował jak traktor a średnie spalanie miałem na poziomie 8,5L/100km i tak się skończyło wymianą wtrysków.
Niestety wymiana wtrysków nic nie pomogła jedynie, co się zmieniło to, że przy starcie falowanie obrotów się minimalnie zmieniło to znaczy, że zakres się zmniejszył między 920 a 1000 obr. i trwa około 30 sek., a poszarpywanie przy 1700 obr. znacznie łatwiej jest teraz wyczuć niż wcześniej.
Byłem w poniedziałek u jednego elektromechanika i podłączył oscyloskop pod listwę tą, co z niej wychodzą rurki do wtrysków i zauważył jeno, że napięcie na tej listwie skaka o 1V, co 30sek a powinno być cały czas stałe, nie powinno być żadnych wahnięć napięcia.
Wahnięcia były zauważalne w całej rozpiętości obr. czyli od 920 obr. do samego końca tylko w momentach kiedy wchodził silnik gwałtownie na obroty lub z chodził z nich linia była w miarę prosta i skoków napięcia wówczas nie było. Gościu wykonał parę telefonów i jego diagnoza to, że pompa ciśnienia jest do regeneracji lub wymiana na nową lub czujnik, który znajduje się na tej listwie od wtrysków.
Po świętach jadę do kolejnego super speca od fordów, który niby pracował w fordzie i ma mi sprawdzić ciśnienie na tej listwie czy rzeczywiście jest to pompa czy może coś innego, bo sam przez telefon mówił, że może to być jeszcze coś z zaworem EGR.

Jak ktoś z kolegów może sprawdzić czy też ma takie zmienne napięcie na tej listwie i opisać na forum będę serdecznie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich i Życzę Zdrowych i Mokrych Świąt
mabro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2009, 12:15   #106
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

witam i odświeżam temat
Kłopoty z uruchomieniem silnika, emisja niebieskich spalin po uruchomieniu lub czarnych Đ podczas przyspieszania, dławienie się silnika przy przyspieszaniu, nierozwijanie mocy czy nierówna praca na biegu jałowym, mogą być wywołane uszkodzeniem zaworu EGR, elektropneumatycznego przetwornika lub nieszczelnością przewodów i połączeń takie jest moje zdanie od sprawdzenia tych rzeczy bym zaczął
JARZAB777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2009, 20:48   #107
babiczekM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam Panowie

Miałem identyczny problem z poszarpywaniem moim mondziakiem. Przestraszyłem się kiedy pewnym razem z samego szarpania powstał kolejny problem, mianowicie dziwny dzwiek przy wyrzucaniu na luz mojego autka i niecofanie sie pedału sprzęgła. Oddałem autko do mechanika. diagnoza była na poczatku jedna sprzęgło do wymiany. Wycena ok 1500zł po rozebraniu autka okazało sie dodatkowo ze do wymiany kolo dwumasowe i wysprzeglik czyli generalnie kąpletne sprzegło + koło wycena 2500zł ok jak trzeba to trudno zrobiłem problemu nie ma sprzegło działa mondziak się odpycha a szarpanie pozostało. Przeczytałem wszystkie wasze posty sprawdziłem wszystkie połączenia odwiedziłęm 2 mechaników straciłem 500zł i co ..... szarpie nadal. Więc co pozostaje ?? chyba tylko go sprzedać bo muszę powiedzieć że strasznie mnie to irytuje. W dodatku załamałem się że przy udokumentowanym przegladzie 17400km moze wysiąść sprzegło?? Nie mam pojęcia o co chodzi z tym autkiem. Daje mu jeszcze jedną szanse u jednego mechanika podobno dobry zobaczymy co on poradzi na szarpanie napewno was poinformuję co i jak. Dodam tylko że szkoda mi sprzedać to auto bo się w nim zakochałem
babiczekM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 09:09   #108
Pakula
ford::average
 
Avatar Pakula
 
Zarejestrowany: 07-12-2007
Skąd: Swarzędz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2011
Postów: 125
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam,Byłem u fachowca w Poznaniu który naprawia tylko Fordy i stwierdził,że ten typ tak ma i już. Mówi ,że szkoda forsy na jakiekolwiek naprawy bo to i tak nic nie da.Dla mnie to dziwne nawet bardzo...
Pakula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 13:47   #109
Papas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 16
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Witam ponownie.
Chciałem zameldować, że od kilku tygodni testuję paliwo V-Power z syntetycznym GTL i... No właśnie - przestał silnik rzęzić, stal się cichszy, nieco bardziej dynamiczny i elastyczny. O szarpnięciach też jakbym zapomniał, no chyba że się tak już do nich przyzwyczaiłem. ale nie wydaje mi się. Ale - uwaga - poprawa nie nastąpiła od razu, tylko po przejechaniu około 300 km na tym nowym paliwie, kiedy już chciałem na nie machnąć ręką jak na przereklamowane badziewie.
Może jednak moja wcześniejsza teoria o znaczeniu paliwa na nasz problem i pracę silników forda nie jest taka zupełnie bez sensu? Jednak góry zaznaczam, że to wciąż tylko robocza hipoteza. Ale - jak to mówią - najciemniej bywa pod latarnią. Rozkręcamy silniki, wymieniamy wtryski, męczymy sie niemiłosiernie - a tu proszę, winne polskie paliwo?

Swoją drogą ciekawe, czy ktoś miał takie problemy jak my jeżdżąc mondkiem dłużej po Europie Zachodniej i tam tankując paliwo????
Papas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 16:01   #110
viruss21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: [mk3] TDDI szarpnięcie przy ok 2 tyś obrotów

Cytat:
Napisał Papas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie.
Chciałem zameldować, że od kilku tygodni testuję paliwo V-Power z syntetycznym GTL i... No właśnie - przestał silnik rzęzić, stal się cichszy, nieco bardziej dynamiczny i elastyczny. O szarpnięciach też jakbym zapomniał, no chyba że się tak już do nich przyzwyczaiłem. ale nie wydaje mi się. Ale - uwaga - poprawa nie nastąpiła od razu, tylko po przejechaniu około 300 km na tym nowym paliwie, kiedy już chciałem na nie machnąć ręką jak na przereklamowane badziewie.
Może jednak moja wcześniejsza teoria o znaczeniu paliwa na nasz problem i pracę silników forda nie jest taka zupełnie bez sensu? Jednak góry zaznaczam, że to wciąż tylko robocza hipoteza. Ale - jak to mówią - najciemniej bywa pod latarnią. Rozkręcamy silniki, wymieniamy wtryski, męczymy sie niemiłosiernie - a tu proszę, winne polskie paliwo?

Swoją drogą ciekawe, czy ktoś miał takie problemy jak my jeżdżąc mondkiem dłużej po Europie Zachodniej i tam tankując paliwo????
Jakie paliwo tankowałeś wcześniej? Bardzo możliwe, że zaobsrwowałem coś podobnego. Z tym, że ja leje Ultimate .
__________________
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM
viruss21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.