Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2017, 10:47   #1041
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał boruch13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety chyba już wszystkie nowe chodzą na ad blue i nie ma już silnika 2,2 czy tak jest czy się mylę? A może nowy silnik i ad blue będzie lepszy?
Silnik 2,0 EcoBlue ma właśnie kolejną akcję serwisową - wymieniają koło zębate pompy wtryskowej w rozrządzie... Są kolejne akcje serwisowe związane z sygnalizacją wymiany oleju.
Nie wszystkie Mk8 (nowe duże Transity) mają silnik 2,0 EcoBlue, jeszcze nadal w wersjach Bus montowane są silniki 2,2 Puma, ale przystosowane są do AdBlue (norma Euro6). Ale ty szukasz blaszaka, tu są tylko nowe silniki 2,0. Ja bym na twoim miejscu na razie odpuścił sobie silnik 2,0 EcoBlue. trzeba odczekać niemowlęcy okres, to co teraz opisują użytkownicy co się dzieje w serwisach, to woła o pomstę do nieba...

Ten Custom wg VIN to wersja na Polskę, ale... pierwsza rejstracja samochodu była na zachodzie. Nie wiem o co tu chodzi - czy w końcu jest z polskiego salonu, czy przywieziony...



Transit/Tourneo Custom 2012, 2.2L CR TC I4 DSL 125 PS, Frozen White

Numer VIN: WF0YXXTTGYEA25967
Numer rejestracyjny: DH-AN501
Data pierwszej rejestracji: 19.01.2015
Kraj zarejestrowania: DE
Główne funkcje
Data produkcji: 10.11.2014
Model pojazdu: Transit/Tourneo Custom 2012
Rodzaj kabiny: Furgon Do Paczek
Seria: Seria 290L
Silnik: 2.2L CR TC I4 DSL 125 PS
Przekładnia: 6-bieg. przekł. ręczn. - VMT6
Napęd: LHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: Przeł. przekł. głównej 4,188/3,045
Norma emisji spalin: Emisja Euro V LDT3
Klimatyzacja: Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
Obszar: (+)"PL"
Lakier: Frozen White
Materiał we wnętrzu: Lane/Max Charcoal czarny


Sprawdź go w ASO Forda pod kątem przebiegu serwisowania, to fajne autko. Jeżeli rzeczywiście ma ten przebieg, to będziesz miał prawie nowe auto... Ceną może trochę zbijesz jeszcze, zwłaszcza jeżeli w przebiegu serwisowania znajdziesz jakiś przysłowiowy "włos w zupie".

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-04-2017 o 10:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 18:28   #1042
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dostałem zdjęcie książki serwisowej Customa (szok, interwał co 50kk?), muszę przetrawić przez święta ten temat. Na początek wycieczka do Warszawy i pooglądam tego WF0XXXTTFXDU74780.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170412_094707.jpg (89.5 KB, 13 wyświetleń)
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 18:30   #1043
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

No tak maja..

Ps. odpusc te ecoblue poki co!!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 18:40   #1044
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Macie Panowie racje z tym 2,0 nie ma sensu póki to jeszcze niemowlaki.
Czekam więc cierpliwie, a te dwa powyżej sprawdzę spokojnie po świętach.
No początek ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
WF0XXXTTFXDU74780 jak będzie prawdą to co napisali w ogłoszeniu, to się mocno zastanowię.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 12:57   #1045
canmanski
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Hej,

Ciąg dalszy moich przygód
Cytat:
Napisał canmanski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym kupić minibusa, najchętniej Transit 2000-2006 2,0, 9 osobowego, długiego z podwyższonym dachem. Chciałbym przerobić go sobie na kampera we własnym zakresie.
Tym razem taki:
http://allegro.pl/ford-transit-9-oso...763843704.html

Strasznie daleko, więc poprosilem o zdjęcia podwozia:
https://drive.google.com/open?id=0B2...XRkQlVGMmIyTkU

Jak dla mnie to to jest wszystko mocno skorodowane... ale w sumie sie nie znam. Może to jest OK, wystarczy tylko przeczyścić i zakonserwować?

Komentarz właściciela: "Tak jak mówiłem dziur raczej nie ma. Trzeba raczej zrobić tylko poprawki i dobrą konserwację."

VIN: WF0PXXTTFP4L35076

Z ciekawości, czy jest szansa kupić coś rozsądnego w kwocie do 15k PLN, czy powinienem sobie dać spokój?

Pozdrawiam
Bartek
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 15:36   #1046
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Jak na 2004 rok ten spód nie wygląda tragicznie, myślę, że jest lepszy od mojego (pierwsza rejestracja też 2004 rok). Na pewno przy dokładnym sprawdzeniu coś tam wyjdzie, trzeba także sprawdzić progi i stopnie z przodu - które było ponoć robione. Trzeba wejść pod auto, oczyścić, zabezpieczyć, w profilach zamkniętych także.
W tej cenie za Mk6 nic dużo lepszego nie znajdziesz. Na przeróbkę na kampera nadaje się, to kawał bryki jest - długi i wysoki, szału przy 85KM nie będzie, ale 120 km/godz ze stałą prędkością w trasie będziesz pomykać.
Tam wyjdzie jeszcze wiele innych rzeczy - ale to przecież samochód 13-to letni. Np to co opisuje właściciel - wymiana uszczelki pod pokrywą rozrządu - to nie jest takie myk - myk, to jest większa robota dla kumatego mechanika.
Trzeba nabić klimę - no, ale dlaczego? Wiadomo - jest nieszczelna. Ja z tą klimą walczyłem kilka lat, co roku nabijałem łatając układ, w końcu wszystkie przewody tak zabezpieczyłem, że teraz już czwarty rok trzyma ciśnienie. A ten kto wymyślił u Forda sposób prowadzenia przewodów na tył do parownika klimy i do nagrzewnicy, jest technicznym kretynem...

Czyli reasumując: wg mnie auto jest warte tych pieniędzy, ale wymaga wkładu pracy i nieco gotówki. Jeżeli jesteś gotów na to, to jedź go obejrzeć i sprawdzić. Ale musisz być wyrozumiały - to jest auto 13-to letnie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-04-2017 o 15:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 16:51   #1047
canmanski
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki Zgredzik,

Widać miałem inne wyobrażenie na temat rdzy na ramie. Ale tak jak pisałem, na tym się akurat nie znam.

Znalazłem jeszcze jednego - tym razem dodatkowo podwyższony.

Zdjęcia podeslane przez wlasciciela : https://drive.google.com/open?id=0B2...2NVQ0dCRXpoQXc

Ogloszenie: https://sprzedajemy.pl/ford-transit-nr50982432

VIN: WF0PXXTTFP4C52892

Nie ma klimy... ale trudno, to jestem w stanie przeżyć. Podoba mi się, że fotele można montować dowolnie. Podwozie też jakby lepiej wygląda. No i dlugi i wysoki.

Jedyne co, to wlasciciel mowil o problemach z wtryskami, ktore w koncu udalo mu sie rozwiazac, ale ponoc mial jakies ostatnio przygody. Mowil, ze chyba tańsze paliwo lał, a teraz tylko Orlen Verva leje...

Bartek
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2017, 18:10   #1048
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przede wszystkim inny układ wtryskowy silnika jest. Ten poprzedni to tradycyjny (obecnie już nigdzie nie stosowany) tddi na pompie rotacyjnej Boscha. Natomiast ten to tdci, czyli common rail (firmy Delphi), jest to najsilniejszy w Mk6 silnik 2,0l. Facet podał 130 KM, ale nominalnie ma 125KM. Ten układ uchodzi (może uchodził) za najgorszy układ wtryskowy świata, ale... ja taki mam i uważam, że ma także zalety. Problem polega na tym, że kompletna regeneracja pompy i wtryskiwaczy to koszt ok. 5.000 żł. Ale ja np o wtryskiwacze dbam w ten sposób, że raz na rok robię próbę przelewową - mówi bardzo dużo o kondycji wtryskiwaczy. Jeżeli któryś przelewa za mocno, sam wymieniam zaworek (dosłownie na... stole w kuchni). Właśnie trzy dni temu wymieniłem jeden, koszt zakupu oryginalnego zaworka Delphi to 250 zł. Natomiast pompa zrobiona w dobrym zakładzie powinna wytrzymać ok. 200 kkm.
iem, ze to wszystko wygląda niezbyt dobrze, ale modele tddi - uchodzące za bardziej niezawodny - też są kosztowne w naprawie układu wtryskowego. Może nieco taniej od tdci, ale jednak...
Ten samochód ostro przegoniony po szosie z dużą prędkością z pedałem w podłodze, nie może wchodzić w tryb awaryjny. Ja bym - niezależnie od takiej próby - pojechał z nim do dobrego zakładu i zrobił próbę przelewową - skoro gość wspomina coś o problemach z wtryskiwaczami. To koszt do 100 zł.
Przynajmniej będziesz wiedział, czy ominie cię ich regeneracja.

Ze sprawnym układem wtryskowym łatwo można mu podnieść moc, nawet do 160 KM, ale to nadmiar szczęścia (można uszkodzić silnik mając... ciężką nogę), ja mam ustawiony silnik na 140 KM i jest super.

Spód auta wygląda lepiej niż w tym poprzednim. Ten układ siedzeń to jakiś dziwoląg jest, ale jeżeli chcesz go przerabiać na kampera, to i tak to nic nie robi (chyba).
Brak klimy to duża wada...
Ogrzewanie postojowe ma, ale pytanie jakie: czy wodne (super! - bo w zimie auto jest niedogrzane - i silnik i wnętrze), czy powietrzne (gorsze rozwiązanie).
Brak tylnych wycieraczek - spora wada.

Ma rzadko spotykane dwoje przesuwnych drzwi, nie wiem czy to zaleta, czy wada. To był chyba samochód socjalny dla inwalidów i dlatego ma takie rozwiązanie, ale w przypadku rodzinnego auta (dzieci) jest chyba niebezpieczne...
Wnętrze wygląda na zadbane, nieskatowane, moim zdaniem wygląda na to, że przebieg jest rzeczywisty. Może uda się sprawdzić w ASO, może był tam serwisowany.

Wg VIN ma ogrzewany fotel kierowcy - ciekawe, czy ma, czy to pomyłka (wejdź na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kliknij zakładkę "pojazd" i wprowadź VIN w ramkę. Aby uzyskać pełne info kliknij na tekst "Dostępnych jest więcej mniej ważnych funkcji danego pojazdu, kliknij, aby rozwinąć listę.:")

Jako oferta Transita z 2004 roku jest... zachęcający. Ale zawsze to rok 2004. No i... duży jest.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-04-2017 o 18:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 19:26   #1049
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam Panowie dorzuca się do zapytania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tu mam ogłoszenie. Na forum transita często zaglądam lecz na temat tego silnika 2.4 TDci w nowszej budzie za dużo nie widziałem narzekania i teraz pytanie czy nie mamy takich użytkowników czy auto jest mniej awaryjne niż jego poprzednik z przed liftu. Z tego co słyszałem, że w aucie poprawili układ wtryskowy podajże delphi zamienili na siemensa lecz zaczęły tam pękać tłoki. Ile tu jest faktów ile prawdy ? Bo cena tego jumbo jest całkiem całkiem.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 20:44   #1050
canmanski
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Hej,

Więc pytałem się o kupno nowszego Transita, żeby przerobić na kampera... a kupiłem starego Transita Nugget i przerabiać nie muszę.
https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=262768

Dzięki jeszcze raz Zgredzik za porady.

Bartek
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.