Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2007, 17:04   #1
Kristoff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2007
Postów: 14
Domyślnie Dziwna przypadłość po naprawie pompy wtryskowej

Witam, może ktoś mi będzie w stanie zasugerować przyczynę problemu. Otóż maiałem gdzieś w maju regenrowaną pompę wtryskową Lucasa oraz sprawdzane wtryskiwacze.
Pompa była w ogóle po naprawie, bo ukręcił się w niej jakiś wałek i w ogóle nie podawała paliwa.
Po naprawie pojawił się problem spadków mocy. To znaczy silnik na biało jak cholera, co spisywałem na karb niedokładnego opróżnienia zbiornika z mieszanki olej rzepakowy-ropa. Wymieniłem filtr paliwa. Oglądam silnik i widzę, że pierwszy i drugi wtryskiwacz (od strony napędu rozrządu) jest wilgotny. Wymieniłem wężyki przelewowe a problem nie zniknął. Dałem wtryski do sprawdzenia.W dalszym ciągu spadki mocy odczuwalne wten sposób:
1) gorsze działanie wspomagania
2) zwiększone zużycie paliwa (z 6,8 na 8-9 litrów na 100km)
Po sprawdzeniu jeden wtrysk przestał przeciekać, ale drugi przeciekał dalej. Znowu dałem do sprawdzenia i wtedy facet swtierdził, że tam są jakieś wżery na obudowie wtryskiwacza i on je przeszlifował i powinno być OK, a jak nie będzie, to trzeba wymienić wtrysk. Jakiś czas było OK i znowu widzę to samo. Wilgotny od ropy 2 wtryskiwacz. Co może być przyczyną tego problemu? Zasyfiona końcówka wtryskiwacza? Użyłem ze 2 razy STP. Może końcówka się zawiesza ( nie znam budowy i nie wiem czy to możliwe)? Nie chce w ciemno wymieniać całego wtryskiwacza ani końcówek. Proszę o jakieś sugestie.
Pozdr.

Kristoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 22:51   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kristoff
facet swtierdził, że tam są jakieś wżery na obudowie wtryskiwacza i on je przeszlifował i powinno być OK,
jest we wtrysku taka przekładka i może nie dolegać dobrze nawet po przeszlifowaniu jeżeli nadal ci przecieka to wtrysk do wymiany

Cytat:
Napisał Kristoff
Po naprawie pojawił się problem spadków mocy. To znaczy silnik na biało jak cholera,
tutaj obstawiał bym że ten mechanik żle ustawił ci kont wtrysku i dlatego kopci na biało dużo pali i nie ma mocy
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 17:09   #3
Kristoff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2007
Postów: 14
Domyślnie

Kąt wyprzedzenia wtrysku był OK. Ale że silnik mulił, to potem trochę go przestawił, żeby był bardziej dynamiczny.
No z tym wtryskiem to porażka. Szarpie podczas jazdy jak diabli. Rozbiorę go i dam do egalizowania u mnie w pracy, może szlifierz będzie umiał coś z tym zrobić.
Kristoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 18:37   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie

lepiej dokup drugi wtrysk jakiś uzywany załóż swoją końcówke i pwinno być oki
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2007, 12:49   #5
mbartosz
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2007
Skąd: Białystok
Postów: 146
Domyślnie

Wydaje mi się, że lekko przeciekający wtryskiwacz nie powinien być powodem spadku mocy. U mnie jeden z wtrysków przecieka minimalnie od dawna, cały czas jest wilgotny tam, gdzie się go skręca, zeszlifować się tego nie dało, więc sobie darowałem. I nie mam żadnych kłopotów z dynamiką czy dymieniem.

Z kolei podwieszająca się końcówka to hałas jak licho, człowiek ma wrażenie, ze młotkiem ktoś mu w silnik rąbie. Przy końcówkach lejących na ciepłym silniku przyspieszenie i tak było ok (u mnie wymieniałem 4 końcówki bo lały już) a jednie z tyłu zostawała piękna chmura czarnego dymu. Nie miałem problemu, że ktoś mi na zderzaku będzie siedział :fcp27

Wydaje mi się, że problem z przyspieszeniem to kwestia złego ustawienia na pompie, a nie przeciekającego lekko wtrysku.

Ps. Oczywiście zakładam, że jak miałeś wykręcane wtryski to podkładki termiczne pod nie dałeś nowe...? Sąsiad wkręcił wtrysk na starej podkładce stalowej i silniczek załatwił bo podkładka pękła czy się wyszczerbiła a jej opiłki nieco zaszkodziły gładzi cylindra :fcp3


Pozdrawiam,
Mareq
__________________
Enough is enough, more is to much...
mbartosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2007, 17:48   #6
Kristoff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2007
Postów: 14
Domyślnie

Hałas jest, po uruchomieniu klepie jak zaraza. Ale ponieważ ma nieco przyspieszony wtrysk..
A propos, czy końcówki WUZETEM oferowane na Allegro są w miare przyzwoite?

[ Dodano: 09-12-2007, 09:14 ]
Jak zauważyliście, jestem dość zielony w temacie.
Więc jak to jest z wymianą wtrysku, to znaczy ja mam Lucas LCR 6705 301 E MMF i czy można by go zastąpić LCR6734801C. Mam silnik Endura DE.
Kristoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.