Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2023, 16:38   #181
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,639
Domyślnie Błąd P1102 podczas jazdy, diagnoza

Witaj. Co do odczytów z pidów, nie zauważyłem jakichś kolosalnych różnic. Auto jeździ poprawnie, żadnego błędu nie mam, a przejechałem od tego czasu już na prawdę sporą ilość kilometrów. U mnie jednak pojawiał się sam p1102 i brak towarzyszących mu tych o których piszesz a które to są mi również bardzo znajome. Powiem tak. Swego czasu korespondowałem z paroma osobami które miały dokładnie takie objawy jak ty - boost Ok, ale wskakiwały dokładnie te 3 błędy, czasem właśnie nawet od razu po zapłonie. Chłopaki wymieniali nawet turbiny - bezskutecznie. Skończyło się tym że sprzedali auta, problem niby u któregoś został rozwiązany ale nie dowiedziałem się jaki magiczny trik wykonał mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o akumulator i odłączanie klem - to samo zrobi ci Forscan i reset PCM. Ja miałem odłączony aku na całą noc i nic a nic to nie dało. Tak więc wg mnie to fałszywy trop.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2023, 19:28   #182
BalROCK
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2023
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (T7DB)
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Błąd P1102 podczas jazdy, diagnoza

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za info. Pogadałem dzisiaj ze znajomym, który ma S-maxa z DW10C bodajże, też miał ten problem i u niego pomogła wymiana zaworu N75. Jak rozumiem, ty pisząc o wymianie elektrozaworu turbo miałeś na myśli włąśnie N75 - tj ten
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygłuszając nadkola wczoraj dostałem się do PCMu i wobudowie brakowało dwóch śrub przez co złącza były nieco zapiaszczone, także ten trop z zaśniedziałymi stykami na PCM też może mieć sens. Póki co obserwuje - zacznę od wymiany filtra powietrza.

Apropo odłączania aku - rozumiem, że żądnych cudów w postaci kodu radia itp nie muszę się spodziewać? Generalnei zakodowanie szyb, stacji i tyle?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jeszcze jedno pytanko (bo coraz bardziej podejrzewam N75 jako odpowiedzialnego za mój problem (po wyłączeniu silnika pierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - czy w Forscanie są jakieś PIDy pokazujące pracę konkretnie tego zaworu?

Ostatnio edytowane przez BalROCK ; 06-08-2023 o 16:40 Powód: update
BalROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.