Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2017, 01:21   #3271
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: opony do felg

Cytat:
Napisał raptowny1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak własnie chciałem kupić 235/45/17 ale zacząłem czytać o mojej feldze E7.0JX17H2 ET 50 i na oponeo też coś mi tam nagadali, ze sam zgłupiałem, czyli do mojej felgi 235/45/17 bedzie git\ czy do tej opony 235 minimum to nie 7,5
Dla felgi o szer. 7" i średnicy 17" idealną oponą będzie 215/50 R17. Opona 235/45 R17 też powinna wejść (dedykowane są 7,5" lub 8"), ale wizualnie może być średnio. Dlatego na twoim miejscu kupiłbym opony 215/50 R17.

Cytat:
Napisał raptowny1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps słyszeliście o sklepie internetowym logistykaopon.pl
Tak, zazwyczaj dość długo się czeka na opony. Nie mają magazynów w PL, tylko podpisane umowy z dystrybutorami w Zach. Europie i opony odstajesz bezpośrednio z Zachodu.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 10:24   #3272
bob8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2012
Skąd: zach-pom
Model: mondeo
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam,

czy felgi z MK5 podejda do mk4 ? Czy otwor centrujacy jest ten sam?

Update:
znalazlem....podejda

Ostatnio edytowane przez bob8 ; 28-12-2017 o 10:55
bob8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2018, 08:56   #3273
gonzo884
ford::beginner
 
Avatar gonzo884
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 22-03-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 219/495
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Panowie takie pytanie dla upewnienia. Felgi 19' szeroksc 8,5j, ET40 otwór centrujący zmniejszony pierścieniem, na to gumy 235/35/19 - wejdzie do mondka bez obierania czegokolwiek ?
widziałem fotki w necie ze niby siada ale wole się upewnić bo zapewne ktoś jeździ na podobnym czymś.
__________________
FF MK2 1.8 tdci 117/298 -> 142/350
Cupra 1P 2.0 TFSI 251/325
Mondeo MK4 2.2 TDCI 179/422 -> 220/495
gonzo884 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 23:04   #3274
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Czytałem gdzieś, że 215/60/16 nie są homologowane do mondeo. Otóż są i takie wam polecam jeśli macie fabrycznie 16 calowe obręcze.
I tak zawieszenie mondeo nie pozwala na jakąś szybką jazdę i ogólnie cały samochód raczej jest kanapą, więc imho w wypadku tego auta priorytetem powinna być duża wysokość gumy, co dodaje sporo w kwestii komfortu.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 00:13   #3275
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem gdzieś, że 215/60/16 nie są homologowane do mondeo. Otóż są i takie wam polecam jeśli macie fabrycznie 16 calowe obręcze.
215/60/16 nie są homologowane patrz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Skąd informacje ze są i to jeszcze na fabryczne 16" ?

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak zawieszenie mondeo nie pozwala na jakąś szybką jazdę i ogólnie cały samochód raczej jest kanapą, więc imho w wypadku tego auta priorytetem powinna być duża wysokość gumy, co dodaje sporo w kwestii komfortu.
Mi pozwala na ciągłą jazdę w przedziale 180-220 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wolna jazda to raczej nie jest ? Na 235/45 18.
__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 03:13   #3276
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem gdzieś, że 215/60/16 nie są homologowane do mondeo. Otóż są
pytanie tylko do którego? chyba mkV
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 08:18   #3277
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
215/60/16 nie są homologowane patrz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Skąd informacje ze są i to jeszcze na fabryczne 16" ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Strona 216. Jak widać można jeździć i polecam.
Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi pozwala na ciągłą jazdę w przedziale 180-220 . Wolna jazda to raczej nie jest ? Na 235/45 18.
Bardziej chodziło mi o winklowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanie tylko do którego? chyba mkV
Jak najbardziej MKIV.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 10:16   #3278
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardziej chodziło mi o winklowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 18tkach winkluje się bardzo dobrze, właśnie Mondeo ma bardzo fajne zawieszenie bo można i dobrze lecieć po zakrętach ale nie wpływa to na komfort resorowania. Mazda 6 np. jest minimalnie lepsza w zakrętach ale zawieszenie ogółem jak w wozie drabiniastym.

A w Mondku można jeszcze poliuretan w zawieszenie, lepsze amorki i w ogóle będzie przecinak.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 10:51   #3279
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Mondeo dla mnie jest fajną kanapą, nawet rozstaw osi to pokazuje (największy w klasie), jeśli chodzi o szybszą jazdę to fajniej spisuje się passat (w autosegmencie) moim zdaniem. Lepszy układ kierowniczy, krótszy rozstaw osi i sztywniejsze zawieszenie, za to mondeo jeździ mi się jakoś tak lepiej, spokojniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mazda 6 to dla mnie auto dosyć słabe, jedynym plusem jest ładna deska rozdzielcza, dalej raczej traci względem konkurencji, szczególnie paleta silnikowa jest dla mnie sporym minusem, wolnossące benzyny są strasznie mułowate. Ale wykraczamy trochę poza temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W temacie- faktycznie w starszych mondeo 215/60/16 nie ma homo, później już ma. Od którego roku? Spróbuję sprawdzić wieczorem. Na pewno od 2013 jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Wg instrukcji obsługi dopiero od 2012 roku było homo na 215/60/16.
Polecam patrzeć na naklejkę w progu kierowcy, zamiana z 55 na 60 daje dodatkowe 21,5 mm gumy na średnicy i co za tym idzie poprawia komfort.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 11:28   #3280
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak zawieszenie mondeo nie pozwala na jakąś szybką jazdę i ogólnie cały samochód raczej jest kanapą
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo dla mnie jest fajną kanapą, nawet rozstaw osi to pokazuje (największy w klasie), jeśli chodzi o szybszą jazdę to fajniej spisuje się passat (w autosegmencie) moim zdaniem. Lepszy układ kierowniczy, krótszy rozstaw osi i sztywniejsze zawieszenie, za to mondeo jeździ mi się jakoś tak lepiej, spokojniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ładnie trolujesz... większych bzdur nie czytałem
Paskiem jeździ się jak taczką, nie znalazłem w nim niczego co by wskazywało na sztywniejsze zawieszenie i precyzyjniejszy układ kierowniczy niż jest w Mondeo. W Mondeo na spokojnie wchodzę w ostre zakręty z prędkościami, o jakich bym nawet nie pomyślał w przypadku paska, więc... trolujesz, chyba że masz kiepskie balonowate opony w Mondeo i stąd taka dziwna opinia.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.