Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2010, 11:06   #31
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Kolego skoro masz gwarancję ty walcz z nimi w końcu nie chodzi o 10 zł...

P.S Foka wczoraj po nocy odpaliła od strzała jak normalne auto potem stała jakieś 10 godzin i też odpaliła od strzała... Nie wiem o co chodzi.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2010, 13:07   #32
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S Foka wczoraj po nocy odpaliła od strzała jak normalne auto potem stała jakieś 10 godzin i też odpaliła od strzała... Nie wiem o co chodzi.
To chyba dobrze, ale najwiekszy problem jest pod obiazeniem i to wtedy chyba Ci wyskakiwal blad.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 17:24   #33
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Chyba tak ale pewien nie jestem. Raz to mi wyskoczyła przy lekkim tknięciu gazu na "4" we dwie osoby na pokładzie. A czasem 4 osoby, przyspieszanie na max możliwości foczki i nic się nie dzieje.
Zauważyłem taką prawidłowość że im zimniej tym gorzej pali. W zimę foka załapywała tak po 2-3 "kaszlnięciach", jak się zrobiło cieplej to jedno a teraz już normalnie. Chociaż w poprzednie lato temperatura nie miała żadnego znaczenia bo i tak zawsze źle odpalała.
Co ciekawe jak tylko kupiłem fokę to przy odpalaniu po długim postoju ze 3-4 razy gasła po odpaleniu. Potem wymieniłem filtr paliwa i gaśnięcie się skończyło zostało tylko lekkie kaszlenie(tak jakby próbował załapać na 2-3 gary ale nie mógł) a od kilku dni jest w ogóle ok.
P.S bezpośrednio po każdej wymianie filtra paliwa foczka przez około tydzień czasu odpala jak złoto.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 16:09   #34
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Witam.
No więc dzisiaj bylem u pana na bacieczkach.
Gość podlaczyl do kompa fokę i... wywalilo bląd czujnika polozenia walu korbowego...
Bledu w pompie wtryskowej nie bylo. Facet powiedzial ze ta sprężynka może oznaczać zblizające się poważne naprawy. Tyle to ja wiedzialem...
No ale problem jest taki że nie wiem co z tym czujnikiem... Czy wymieniać czy nie...
P.S odkąd wykasowalem bląd na kompie boscha czyli jakieś 2 tygodnie temu to sprężynki nie wywalilo jeszcze a ranne odpalanie jest idealne. Tylko raz delikatnie kaszlnela foczka ale przeważnie jest ok.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 16:24   #35
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Jezeli wyrzuca blad sporadycznie to najczesciej oznacza problem ze stykiem, wiec ja bym na poczatek sprawdzil zlacza. Moze od temperatury, moze od wilgoci lub wibracji czujnik traci na chwile polaczenie.
Poza tym kazde auto dla mechanika oznacza powazne naprawy, bo on z tego zyje... Ludzie ktorzy robili cos sumiennie i mieli wiedze juz wymarli. Zostalo za to mnostwo dorobkiewiczow.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 17:24   #36
Zieluchh
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Zambrw
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

a sprawdził ci te wtryski na przelewach? czy tylko podłączył pod kompa skasował błąd i zainkasował cię na około 100 zł ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zieluchh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 17:56   #37
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Koleś stwierdzil że silnik ladnie pracuje wszystko jest ok i tylko podpial do kompa. I że nie należy się narazie odzywać tylko jeździć. Poradzil żeby rozciąć filtr paliwa i sprawdzić czy nie ma opilków (dokladnie określil to jako czarna sadza - tak drobne opilki) - jeżeli są to robić pompę bo inaczej zabiję wtryski a jeżeli nie to śmigać. No i na początek kazal wymienić czujnik polożenia walu korbowego. Kolego mkaminski100 : styki i polączenia na tym czujniku wyglądaja jak nowe. Ale dzięki za trop też o tym pomyslalem.
Za kompa skasowal mnie 3 dychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S - nie bardzo chce mi się wierzyć że to wina pompy... Jak tylko kupilem fokę to jeden filtr rozciąlem i byl czyścutki. Poza tym ja już tak jeżdżę 30 tys. km i póki co to zamiast coraz gorzej on się coraz bardziej naprawia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 29-03-2010 o 18:00
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:20   #38
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

Wczoraj wieczorem wyjąłem ten czujnik i obejrzałem - na pierwszy rzut oka wygląda ok ale czy działa nie wiem. Zastanawiam się jak go sprawdzić...

Foka stała od wczorajszego popołudnia (ok 15) do dzisiaj rano - więc czas odpowiedni na problem z odpalaniem. Wsadziłem czujnika i foczka odpaliła od dotknięcia - ani nie zadymiła, ani nic nie zafalowało, wszystko jak ma być.

EDIT: pomyslalem że w najbliższym czasie zrobię sobie wlasną próbę przelewową.
Czy do tego potrzebne są nowe przewody przelewowe od wtrysków?
ILe minut ma pracować silnik i jaka ma być dopuszczalna wartość przelewów??

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 30-03-2010 o 17:32
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 13:21   #39
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: sprężynka - czy to wtryski?

A więc zrobilem próbę przelewową gdzieś w kwietniu jeżeli dobrze kojarzę. Przelewy od 13,5 ml do 18 ml. Więc w normie. Przez jakieś 2 miesiące mialem calkowity spokój ze sprężynką i odpalanie też bylo dobre. I tak... 3 dni temu jadę sobie i w pewnym momencie delikatne tknięcie gazu... SPRĘŻYNKA - tak jak zwykle czyli dotykam gaz czuję leciutkie szarpnięcie i od razu wywala sprężynkę - żadnego dymienia, żadnego szarpania, kaslania, czy czegoś podobnego. 2 dni temu to samo a wczoraj już spokój. Pewnie znowu będzie ze 2 miechy spokoju i dalej to samo... Masakra... W międzyczasie mialem problem z duuuuuuuuużym kopceniem na czarno przy przyspieszaniu - to byla blachostka - poluzowal się przewód od EGR'a. Natomiast wizja uszkodzenia pompy staje się chyba coraz bardziej realna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 19:30   #40
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Focus Mk1 sprężynka - czy to wtryski?

Dzisiaj znowu miałem sprężynkę. Z tym że dzisiaj scenariusz był trochę gorszy... Bo po wyskoczeniu sprężynki foka zgasła... Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło. Przeczytałem już dosłownie setki tematów o sprężynce i na 90% jestem przekonany że pada mi pompa CR : / Pozostaje tylko znaleźć kumatego pompiarza, a w mojej okolicy to nie łatwe...
Pozdrawiam.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.