Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2010, 22:19   #1221
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy mam pytanie
w moim galaxie 1997r 1.9tdi 90KM niema wcale dogrzewacza ani instalacji do niego.
mam na oku rozbitka w którym jest dogrzewacz i nawet włącza się go na panelu koło radia (taki przycisk auta z mgiełką w środku)
i oto moje pytanie.
czy ktoś już takie coś robił i czy da rade takie ustrojstwo przerzucić do mojego galaxiaka bo niemam zamiaru w tą zime znowu marznąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko się da!Mój kumpel wrzucił sobie taki "bajer" do Daewoo Tico!Musisz spełnic tylko kilka warunków:
-mieć dogrzewacz np.D3WZ + mocowanie + węże do wpięcia go w obieg cieczy itp.
-do niego pompkę paliwa
-założyć trójnik na wężyku paliwa z baku i podłączyć w/w pompkę
-podciągnąć instalacje zasilającą piec czyli:
1- stałe zasilanie + i - (12V)
2- impuls z alternatora (+ 12V)
3-włącznik manualny piecyka (+ 12V) lub dokupujesz sobie na szrocie/ASO czujnik temp.i on uruchamia piec-poniżej +5 stopni.
4-zasilnie z pieca do pompki paliwa.
Chyba to już wszystko by mieć ciepło w autku.
Dogrzewacz nie jest uruchamiany tym przyciskiem o którym piszesz.


Ostatnio edytowane przez doktorek35 ; 30-03-2010 o 22:21
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 22:32   #1222
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy mam pytanie
w moim galaxie 1997r 1.9tdi 90KM niema wcale dogrzewacza ani instalacji do niego.
mam na oku rozbitka w którym jest dogrzewacz i nawet włącza się go na panelu koło radia (taki przycisk auta z mgiełką w środku)
i oto moje pytanie.
czy ktoś już takie coś robił i czy da rade takie ustrojstwo przerzucić do mojego galaxiaka bo niemam zamiaru w tą zime znowu marznąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisze kolega wyzej, wszystko sie da...
Wykonuję takie instalacje dogrzewacza z opcją ogrzewania postojowego, ze sterowaniem manualnym, zegarem lub radiowym na pilota.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 23:06   #1223
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wszystko się da....
W sumie też nie miałem w swoim furaku dogrzewacza.Postanowiłem pewnego dnia go założyć...Nie miałem o tym zielonego pojęcia...Poradziłem sobie z tym bez problemu-choc nie ukrywam że Forum dużo mi pomogło!Teraz już mam w planie przerobić go na zdalne sterowanie i to jest kwestia killku dni!Na pewno sobie dasz rade - tylko czytaj z uwagą posty w tym temacie!Powodzenia!
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 21:11   #1224
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Czy to się nada do sterowania dogrzewaczem w MK2 2001
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 07:00   #1225
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Tak, jesli zasilany jest na 12 V, dopytaj sprzedawcy, bo to mi wygłada jak od ciezarowej Scani, a tam jest 24 V.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 11:19   #1226
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

koledzy ja znowu z zapytaniem.
w moim galaxiaku 1997r 1.9tdi 90KM niema dogrzewacza ani instalacji pod niego.
Mam tu alhambre 1998r 1.9tdi która idzie na części i ma dogrzewacz a raczej webasto bo ma juz ten monitorek którym sie manipuluje ogrzewaniem postojowym.
i tu moje pytanie bo mam zamiar na miejscu przełożyć z alhambry do mojego wszystko tak zeby mi to działało i teraz powiedzcie czy to bedzie pasowało i co mam poprzekładać zebym o czyms nie zapomniał ?
Pozdrawiam
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 19:54   #1227
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

przekladaj wszystko co sie wiaze z webasto dogrzewacz ,sterownik,rurki ,zegar ,kable weze,gumowe,aluminiowe ,popatrz co gzie idzie po rurkach i kablach i bedziesz wiedzial co rozebrac moze ktos ma z kolegow schemat zETKi to wstawi zdjecie i bedziesz wiedzial
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 21:45   #1228
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

własnie tak bede musiał zrobić
ale jeśli ktoś ma schemat albo fotki Panowie to byłbym wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 23:12   #1229
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy ja znowu z zapytaniem.
w moim galaxiaku 1997r 1.9tdi 90KM niema dogrzewacza ani instalacji pod niego.
Mam tu alhambre 1998r 1.9tdi która idzie na części i ma dogrzewacz a raczej webasto bo ma juz ten monitorek którym sie manipuluje ogrzewaniem postojowym.
i tu moje pytanie bo mam zamiar na miejscu przełożyć z alhambry do mojego wszystko tak zeby mi to działało i teraz powiedzcie czy to bedzie pasowało i co mam poprzekładać zebym o czyms nie zapomniał ?
Pozdrawiam
Były takie wersje SGA w starej budzie bez dogrzewacza, pewnie dla E, P czy gdzieś do południowych cieplejszych krajów i ty pewnie na taka trafiłeś. Przełożenie całej instalcji nie bedzie takie proste, masz chyba rurki z płynem wdłuz podłogi do tylnej nagrzewnicy. to tam nie bedzie problemu z wpieciem sie wten obwód. Po stronie elektrycznej czeka cie kawał roboty, bo ty masz inną wiazkę i trzeba ciagnąć nowe dodatkowe przewody do dogrzewacza, czujnika temp. pompki paliwa i wodnej, a i jeszcze zegar i sterownik postrojowego, Będzie troche myslenia.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 23:38   #1230
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Stefano tak jak mówisz rurki mi idą pod fotelem kierowcy nad tylne koło czyli do tylnej nagrzewnicy.
Ale nie mam pompki paliwa ani dogrzewacza ani żadnej instalacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Alhambra z której chce wyciągnąć sprzęt ma wszystko włącznie z monitorkiem ogrzewania postojowego w aucie.
Musze napewno wyciągnąć przewody i rurki pod autem,podpiąć się do baku żeby ciągnąć ropke do dogrzewacza.
Ale czy jest jeszcze coś gdzieś o czym musze pamiętać zeby przełożyć ?
i czy napewno te wszystkie blachy trzymające dogrzewacz przymocowane do progu będą pasowały do galaxa?
Kurcze dużo niewiadomych ale musze coś zrobić bo w zimie marzłem a mam naprawde dobry egzemplarz galaxiaka,pali na dotyk nawet w największe mrozy, nie bierze oleju i od czasu jak mi przewody turbiny dobrze pozakładali bo były pomieszane to śmiga jaktalala, spokojnie z 5 pasażerami na pokładzie rozkulałem go do 195km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (oczywiście według wskazań prędkościomierza i tylko na chwilke w celu sprawdzenia ile poleci)
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.