Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2009, 20:57   #1
Art92
ford::amateur
 
Avatar Art92
 
Zarejestrowany: 24-07-2009
Skąd: Sierakowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 115
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

mam zamiar kupic olej do Mondka 2.0 tdci 115KM,wiem ze musi byc 5W30 jakie macie zdanie na teamt olejow firmy Valvoline?Mondek ma przebieg nieco ponad 140tys km.

Art92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 21:15   #2
Langi_84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2007
Skąd: Choczewo/ 3 Miasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

Ja mam Valvoline. W sumie olej jak olej, do opakowania jest dołączona fajna kartka, którą można na druciku gdzieś podwiesić i wpisać datę następnej wymiany;-)

Nie, wiem co Ci powiedzieć o nim. Poprzednio był olej Forda, powinienem powiedzieć, że po wymianie na "lepszy" jest ciszej, auto lepiej jedzie, równiej pracuje. Guzik! Gdybym wlał coś innego pewnie tez bym tak myślał. To tak jest z efektem placebo;-)

Napewno bym nie zalał rozlewanego w PL jakiegoś Castrola, czy innego Mobila. Jeszcze najlepiej z allegro, 150zł za 6l (4+2x1)

Z tego co czytałem i słyszałem na innych forach to Motul jest bardzo dobry. Po wymianie na niego najwięcej osób stwierdza, że jest super, fajnie i w ogóle.
Langi_84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 21:32   #3
michau81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 24
Domyślnie Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

Ja tam polecam właśnie tego motula, nic Innego. Tylko oczywiście tego o najwyższej dopuszczalnej czy tam rekomendowanej przez forda normy: FORD WSS M2C 934. Nazywa się on Motul 8100 ECO-CLEAN PLUS c1.
__________________
--------------------------------------------------------------------------------
Mnóstwo małych problemów ale dzięki nim jeszcze bardziej kocham swoje MK3
michau81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2009, 21:45   #4
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

mało tematów o olejach ??
poszukać trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 05:14   #5
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

Polecam Liqui Molly syntetyczny. Jest z dodatkiem molibdenu. jeżdzę na takim od kilku lat w różnych samochodach. Na pewno różnica pomiędzy tym a innymi jest taka, że silnik trochę ciszej pracuje.(to zasługa cząstek molibdenu). Poza tym to olej 100% niemiecki. rozlewany w Niemczech. Ma fioletową bańkę 4litrową i 1 litrową. Są też 2 l. Bardzo ciekawy jest też półsyntetyk Liqui Molly w srebrnym opakowaniu. Sam wygląd oleju super- jest po prostu szary. Też na nim jeździłem jak miałe Vovo 240. Inter cars to ma. Cena jak za mobil czy castrol edge. może ciutkie większa. ja z czystym sumieniem polecam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 05:37   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: jaki olej silnikowy do 2.0 tdci

Ja swojego też polecęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Motul V300 5w30 power racing. Najlepszy z dostępnych komercyjnie, jednak jego cena jest dużo wyższa o najlepszego castrola mobila itd
Kwestia posiadanych funduszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.