Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2009, 08:59   #891
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Ja wczoraj zauważyłem że ma jakby nacięty pas bezpieczeństwa z tyłu za kierowcą, dziwnie to wygląda ,jest w dwóch miejscach. Tym bardziej dziwne że mało kto jeździ z tyłu ,był tam zapinany fotelik dziecka ,ale może z pięć razy , zresztą jest z atestem i akurat nie jest to w miejscach których się go przeplata. Tak to wygląda...
moto0254.jpg

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 13-07-2009 o 21:03
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2009, 06:47   #892
mm22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Witam.
Koledzy jestem nowym użytkownikiem forda Mondeo Mk4 z silnikiem diesla 1.8 TDCI.
Chciałbym zapytać się Was, gdyż przejechałem samochodem dopiero ok. 1000 km i mam wielki kłopot.
A mianowicie, podczas wciśnięcia pedału sprzęgła do połowy zaczyna być słyszalny szum, który ustaje podczas gdy wcisnę pedał sprzęgła do podłogi.
Szum jest najbardziej słyszalny przy zimnym silniku.
Dodam jeszcze, że przy wyłączaniu silnika, na biegu jałowym, gdy nie dotykam sprzęgła, słychać z kolei metaliczny dźwięk wydobywający się z komory silnika (przynajmniej tak mi się zdaje).
Byłem w ASO, i pierwsza diagnoza to uszkodzone koło dwumasowe. Wymienili i jest to samo. Następnie rozebrali nawet skrzynię biegów ale i tu nie stwierdzili żandych luzów.
Auto nadal jest w serwisie i nie wiadomo co mu jest.
Może ktoś z Was miał podobny problem.
Proszę o pomoc co w tej kwestii robić.
Pozdrawiam.
mm22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 16:07   #893
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Po dłuższej trasie (1000 km) moje wypasione radio SONY 6CD MP3 z Voice i BT ma humory. Po powrocie z trasy rano radio nie dawało głosu, widziało telefon przez BT, zmieniało płyty, wyświetlało, że gra ale z głośników płynęła - CISZAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Voice commands też nie działały, nawet nie PIKAŁO po wciśnięciu przycisku VOICE, jakby totalnie wycięło głośniki...
RADIO nie działało - nie wyświetlało stacji tylko samą godzinę...

Pojechałem na spotkanie i po 4 godzinach - po włączeniu auta - radio gra jakby nic...stacje sie wyświetlają i działa poprawnie.

PS
Jak wyłączyć migające TP podczas słuchania radia? I co to jest TP?
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu

Ostatnio edytowane przez ernestpierwszy ; 28-07-2009 o 16:11
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 16:20   #894
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Z innej strony...

O funkcjach
Zarówno funkcja TP jak i TA przydają się głównie w samochodzie. Sygnał Traffic Announcement (TA) nadawany jest przez stacje radiowe w momencie nadawania informacji drogowych. Dzięki temu - jeśli tylko słuchacz sobie tego zażyczy - istnieje możliwość automatycznego przełączenia się odbiornika z trybu TAPE lub CD na radio na czas trwania komunikatów o korkach i objazdach. Niektóre odbiorniki mogą też samoczynnie zmieniać głośność, a nawet brzmienie dźwięku w taki sposób, aby mowa była bardziej zrozumiała. Dotyczy to zarówno odbiorników samochodowych jak i niektórych wykorzystywanych w domach.
Przy użyciu funkcji Traffic Programme (TP) stacja radiowa informuje swoich słuchaczy, że nadaje wiadomości dla kierowców wraz z sygnałem TA. Informowanie jest realizowane poprzez odpowiedni napis pojawiający się na wyświetlaczu odbiornika. Słuchacze widząc wskazanie TP powinni mieć pewność, że o bliżej nieokreślonej porze - w trakcie informacji o ruchu drogowym - wybrana stacja radiowa nada sygnał TA. Po odpowiednim ustawieniu odbiornika mogą więc słuchać ulubionej kasety lub płyty i pozostawać z wiadomościami na bieżąco.


TP i TA w Polsce
Tak się złożyło, że w Polsce nadawanie sygnału TP zazwyczaj nie wiąże się w żaden sposób z nadawaniem sygnału TA. W ogóle polskie stacje radiowe nadające sygnał TA można policzyć na palcach. Mimo to zdecydowana większość dostępnych na skali programów sygnał TP nadaje... Co więcej, zdarzają się nawet stacje radiowe, które nadają sygnał TP pomimo, iż w ogóle nie mają w ramówce informacji dla kierowców...
Na szczęście zdarzają się polskie stacje radiowe, które nadają TP i TA zgodnie z założeniami. Można do nich zaliczyć np. Radio Merkury z Poznania i Radio Opole. Na upartego do tej listy można dodać Radio Zet i RMF FM - tu sygnał TA owszem się pojawia, ale zazwyczaj nie częściej niż raz w roku - 1 listopada (w Radiu Zet nawet nie zawsze). Najbardziej rozwinięte RDS-owe informacje dla kierowców miał RMF FM w czasach rozszczepiania programu na regiony. W tym miejscu warto dodać, że w naszym eterze zdarzają się też stacje radiowe, które sygnał TA nadają 24 godziny na dobę - i nie jest to równoznaczne z tym, że radio to nadaje przez cały czas traffiki...

Kiedyś rmf nadawał co 30 minut info dla kierowców,ale im zakazano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 19:11   #895
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do ciszy w radiu ma ktoś pomysły?
Jak znowu zamilknie to podjadę do ASO...
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 07:46   #896
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

K....mać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś pisał o trzeszczącej konsoli środkowej, u mnie wszystko cacy do momentu gdy zachciało mi się zmienić radio na nawigacje i musiałem zdejmować konsolkę ze 3 razy w sumie żeby sie dostać do radyjka. Dzisiaj jadę do pracy a tu trzeszczy konsola (na dole koło popielniczki -tam są zaczepy)) jak cholera , mam wprawę w rozkręcaniu jej więc to nie problem ,ale co tam zrobić żeby nie trzeszczało ?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 10:05   #897
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
K....mać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ktoś pisał o trzeszczącej konsoli środkowej, u mnie wszystko cacy do momentu gdy zachciało mi się zmienić radio na nawigacje i musiałem zdejmować konsolkę ze 3 razy w sumie żeby sie dostać do radyjka. Dzisiaj jadę do pracy a tu trzeszczy konsola (na dole koło popielniczki -tam są zaczepy)) jak cholera , mam wprawę w rozkręcaniu jej więc to nie problem ,ale co tam zrobić żeby nie trzeszczało ?
Popsikaj silikonem do uszczelek wzdłuż krawędzi zdejmowanej części konsoli i wmiejscach wkręcania śrub. U mnie po takim zabiegu nie trzeszczy.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 10:08   #898
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Okej, dzięki spróbuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2009, 19:45   #899
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

1. Jeśli chodzi o trzeszczenie to lekko trzeszczy mi tylna lewa szyba (akurat przy moim uchu), szczególnie przy skręcaniu na wybojach.
2. Tylna wycieraczka czasami sama się włącza przy cofaniu mimo, że dźwignia biegów wycieraczek jest w pozycji wyłączonej (nie automatycznej).
3. Raz wyłączył się totalnie dźwięk w radiu (samo przeszło).
4. Raz sam otworzył się bagażnik, chyba nie domknąłem dokładnie.
5. Co jakiś czas wylatuje mieszek z dźwigni biegów (2 razy wyleciał, ale dokręciłem i siedzi).

Jak komuś coś brzęczy w prawym, przednim słupku to niech najpierw sprawdzi czy ma okulary w schowku w podsufitce lub śmietnik w schowku pasażeraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukałem, szukałem i okazało się, że to okulary stukają... ech jak emeryt.

Ogólnie za trzeszczenie odpowiedzialne są nasze ch...we drogi i niski profil opon. Już 3 razy przestraszyłem się odgłosem dziury w drodzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2 razy na remontowanym odcinku - frez ok 4-5 cm na prostej drodze przy prędkości ok 60 i 80 km - w nocy - ****o widać, raz studzienka - zapadnięta - ok 60 km/h (akurat po 3 dniach wyremontowali ulicę)...

Teraz jeżdżę w nocy na przeciwmgielnych, wsio widać tuż przed autem i można przyhamować do 10 km/h.

Mam nadzieję, że zawieszenie mondeo wytrzyma 4 lata jazdy po w kółko remontowanych dorgach bez napraw zawieszenia.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2009, 19:58   #900
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak komuś coś brzęczy w prawym, przednim słupku to niech najpierw sprawdzi czy ma okulary w schowku w podsufitce lub śmietnik w schowku pasażeraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szukałem, szukałem i okazało się, że to okulary stukają... ech jak emeryt.
Dokładnie jest tak jak mówisz 3 dni szukałem skąd coś mi brzęczy i brzęczy i okazało się że okulary w schowku na górze, co dziwne brzęczą zwykłe a przeciwsłoneczne już nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ps. teraz nadal czasem brzęczą gdy ich nie używam ,ale wiem że to one więc śpię spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.