Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2016, 15:17   #1
szeejdi
ford::average
 
Avatar szeejdi
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-08-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: Zetec 1.6 100KM
Rocznik: 1999
Postów: 77
Domyślnie Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Witam
Niedawno stojac w korku uslyszalem delikatny klekot silnika. Zaczelo dziac sie tak na pewno niedawno i nie wiem czy to przez temperature czy po prostu trzeba sprawdzic luzy zaworowe aczkolwiek wydaje mi sie ze 118tys to za wczesnie. Autko to Focus MK1 z silnikiem zetec 1.6 benzyna z 1999r. Tydzien temu wymieniany byl olej wraz z filtrem jak co roku na Formula F 5w30.
Prosze o pomoc i dziekuje z gory za zaangazowanie, pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

__________________
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
szeejdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 13:10   #2
szeejdi
ford::average
 
Avatar szeejdi
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-08-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: Zetec 1.6 100KM
Rocznik: 1999
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

@Update nagralem film z tym "klekotaniem" moze brzmi ok i mi sie wydaje tylko ze cos sie dzieje. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
szeejdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 15:58   #3
Szymon:-)
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 159
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Spróbuj wcisnąć sprzęgło, albo niech ktoś wciśnie i wtedy słuchaj czy się uciszyło.

U mnie tez jest podobnie, myślałem, że to silnik tak klekocze ale okazuje się, że jak wcisnę sprzęgło to jest cisza, pocieszam się, że może to nieobciążone łożysko wyciskowe bo sprzęgło i tak już woła o wymianę a jeśli nie to pewnie łożysko na wałku sprzęgłowym ale to okaże się przy wymianie, na razie nie hałasuje za mocno.
Szymon:-) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 16:30   #4
szeejdi
ford::average
 
Avatar szeejdi
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-08-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: Zetec 1.6 100KM
Rocznik: 1999
Postów: 77
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał Szymon:-) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj wcisnąć sprzęgło, albo niech ktoś wciśnie i wtedy słuchaj czy się uciszyło.

U mnie tez jest podobnie, myślałem, że to silnik tak klekocze ale okazuje się, że jak wcisnę sprzęgło to jest cisza, pocieszam się, że może to nieobciążone łożysko wyciskowe bo sprzęgło i tak już woła o wymianę a jeśli nie to pewnie łożysko na wałku sprzęgłowym ale to okaże się przy wymianie, na razie nie hałasuje za mocno.


Dzieki sprawdze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko dla mnie o tyle jest to problem ze to klekotanie nie wystepuje zawsze tylko najczesciej na cieplym silniku przy wcisnieciu hamulca. Ale tez od czasu do czasu. Dzis wszystko bylo ok a wczoraj juz nie.. ale dzieki sprawdze na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
szeejdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 18:44   #5
Szymon:-)
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 159
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

U mnie jest podobnie, czasem tego nie słychać a czasem klekocze całkiem głośno.
Szymon:-) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2016, 22:57   #6
VeylaN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2016
Model: focus
Silnik: Zetec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał Szymon:-) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest podobnie, czasem tego nie słychać a czasem klekocze całkiem głośno.
Mam podobne objawy. A występuje u Ciebie klekotanie przy rozpędzaniu auta na niskich obrotach?
VeylaN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 06:45   #7
Szymon:-)
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 159
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Szczerze mówiąc nic takiego nie słyszałem, klekot jest słyszalny tylko na biegu jałowym przy rozgrzanym silniku.
Szymon:-) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 10:08   #8
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Nie zaszkodzi, sprawdzić luzy na zaworach 30min roboty, jak wiesz jak to zrobić. Powiadasz 118tyś to za wcześnie hmm zastanowił bym się nad tym, tym bardziej jeśli masz instalację gazową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli auto kupne, to mógł być kręcony licznik, a w rzeczywistości może masz 218 tys.
Pozostaje pytanie tylko, jaki masz silnik i jakie są zawory. W tych starszych trzeba wymienić podkładki na popychaczach i ustawić rozrząd. Zdaje się w wersji SE jest regulacja płytkami a te powyżej 2001 regulacja popychaczami
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 13:16   #9
szeejdi
ford::average
 
Avatar szeejdi
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 03-08-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus MK1
Silnik: Zetec 1.6 100KM
Rocznik: 1999
Postów: 77
Domyślnie Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał Konani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zaszkodzi, sprawdzić luzy na zaworach 30min roboty, jak wiesz jak to zrobić. Powiadasz 118tyś to za wcześnie hmm zastanowił bym się nad tym, tym bardziej jeśli masz instalację gazową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli auto kupne, to mógł być kręcony licznik, a w rzeczywistości może masz 218 tys.
Pozostaje pytanie tylko, jaki masz silnik i jakie są zawory. W tych starszych trzeba wymienić podkładki na popychaczach i ustawić rozrząd. Zdaje się w wersji SE jest regulacja płytkami a te powyżej 2001 regulacja popychaczami


A ile za sprawdzenie Panowie mechanicy biora?

LPG nie mam a przebieg oryginalny bo auto od dziadka a on pierwszy wlasciciel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do silnika jak stwierdzic najlatwiej jego wersje? oprocz oczywiscie zerkniecia na pokrywe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo na niej mam napisane Zetec S 16V

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
szeejdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 14:05   #10
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Lekkie klekotanie silnika na wolnych obrotach

Czyli trzeba będzie wymienić podkładki bo to wersja Zetec 16v S 1999. Nie orientuję się w cenach, ale maks 15zł jedna płytka. Dostęp do zaworów nie jest ciężki, więc robocizna też nie powinna być jakaś wysoka maks 100zł z regulacją.
Mechanikiem nie jestem, ale jeśli po rozgrzanym silniku silnik stuka, to na pewno w swojej foczce zacząłbym od tego. Przez wysokie temperatury, zawory się luzują i zużywają, normalka, ale lepiej reagować za w czasu, niż potem remontować silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Możesz trochę poczytać o spalaniu stukowym, wypadaniu zapłonu i skutkach zaniechania .

Ostatnio edytowane przez Konani ; 02-12-2016 o 14:10
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.