Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2014, 17:48   #1
barolo_92
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Ostrołęka
Model: Focus
Silnik: TDI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie wariacje z napięciem

Witam drodzy forumowicze .Mam problemik ze swoją foką;/ 2007rok 1.6. diesel...otóż jade pewnej nocy i zauważyłem że przy skręcie kołami pzygasają mi lekko światła....ale tylko troszke wiec jeździłem dalej..(.Auto ma elektryczne wspomaganie.)dodam ze do tej pory lecialo mi paliwo po silniku z wtrysków... Zas ktoregoś dnia jade i patrze wyskoczylo ładowanie...zaraz po tym abs i usterka ukladu wspomagania;/;/ wiec zgasilem silnik (bylem juz na swojej posesji) i chcialem odpalic a tu nic zero;/;/lekke pstrykanie i wcale nie mialknął...Więc przelozylem akumulator z innego dzialającego auta ...i to samo;/;/;/podładowałem prostownikiem i odpalił ....po odlączeniu prostownika (kontrolki pogasły)gdy pochodzil troszke silnik i znow to samo ....;/ znow podladowalem i odpalil i jezdzilem tak z 4 dni potem znow to samo...Dziwię się, że nawet jak by to była wina alternatora to tak szybko by padał akumulator????kurde to możliwe??? poradźcie coś...proszę was .Dodam jeszcze że miernikiem mierzyłem naapięcie jak je ździłem te 4 dni i było 14,4 nieaz spadało jak cos załączyłem do 13,8,wiecej nie.

barolo_92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 17:57   #2
+/-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Model: x
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: wariacje z napięciem

kilka dni tak jeździłeś? Siła spokoju :-)
a tak poważnie to mogły paść diody w alternatorze. nawet jak masz wyłaczony silnik duża część prądu idzie spać. Jakie jest napięcie ładowania. Jeżeli nie masz wiedzy z elektryki to biegusiem do warsztatu, szkoda foki
+/- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 18:01   #3
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: wariacje z napięciem

Wygląda na to, że twoje autko chyba gubi minus na masie. Trzeba by najpierw sprawdzic i oczyścic połączenia masowe w komorze silnika. Może któryś kabel jest przełamany, albo skorodowała śruba od umasowienia.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2014, 18:03   #4
barolo_92
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Ostrołęka
Model: Focus
Silnik: TDI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: wariacje z napięciem

jezdzile ta 4 dni ale wtedy problem ustal po tych paru ladowaniach....bylo wszystko ok a teraz lipa
barolo_92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.