Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2011, 17:59   #1
Guzi84
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Witam zakupiłem niedawno Mondeo 2.0 TDCI z 2003r. Wszystko jest ok tylko chlapie olejem z pod okrągłej uszczelki przy wtrysku paliwa. Jest to dokładnie miejsce gdzie wchodzi wtrysk do górnej pokrywy silnika i znajduje się tam taka okrągła jakby uszczelka. Jeden z mechaników powiedział mi że to może być walnięta głowica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ze koszt naprawy to około 2000zł. Nie jestem ekspertem ale co ma do tego głowica? Drugi stwierdził że to tylko uszczelka od wtrysku i trzeba ja wymienić razem z uszczelką pod klawiaturą. Spotkał się ktoś może już z czymś takim?
Najgorzej że z mechanikami to jak z lekarzami, każdy wie lepiej od poprzedniego i w dodatku każdy wie co innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam tylko nadzieję że ten drugi miał rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Guzi84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 18:10   #2
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Wymień głowice, wtryski i pompę !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, miałem to samo, kup se taką uszczelkę w ASO, jakieś naprawdę grosze kosztuję i każdy mechanik Ci to zrobi albo sam. Odkręcasz te metalowe przewody z szyny CR do wtryskiwacza, odpinasz te kostki, wężyk przelewowy i wyciągasz uszczelkę, bez wykręcania wtrysków. Nową nakładasz i wszystko składasz do kupy. Nie zajmie Ci to więcej jak 15 minut.
Jeżeli dalej będzie to samo to będziemy się martwić...po co chore robić koszta na początek.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 21:12   #3
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Co jeden to lepszy. Co ma uszczelka pod klawiaturą z uszczelniaczem (simeringiem) wtrysku....????
Nie ma porzadnych fachowców w tym Lublinie. Naciągacze niezli. Wymienili by sam uszczelniacz a wzieli kase za coś innego .....Oj, oj oj ....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 19:06   #4
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

No dokładnie, dlatego niech najpierw zmieni samą tę uszczelkę w okół wtrysku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 19:26   #5
mirafuri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: PL
Model: Mondeo MK3
Silnik: 130 km
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Określ kolego czy to na 100% olej. Ja też tak myślałem a okazało się że to ropa była bo wtrysk już mówił dobranoc. Zaworek do wymiany, po regeneracji sucho.
__________________
MÓJ PIERWSZY KLEKOT A ON PRAWIE 6 PLN
mirafuri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 19:54   #6
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Do wymiany uszczelniacz wtrysku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 13:24   #7
Guzi84
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 09-12-2011
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Zgadzam się że jest tu trochę naciągaczy. Sprawdzałem i jest to olej. Na początku też myślałem że to ropa ale nie. No nic jutro wymieniam uszczelkę pod wtryskiem i zobaczymy co będzie się działo dalej. Dzięki za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Guzi84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 17:45   #8
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Wyciek oleju z uszczelki pod wtryskiem?

Szkoda ze dalego mieszkasz bo bys podjechał i za browara bym Ci wymienił te uszczelniacze hehe
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.