Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2006, 11:44   #1
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Ford mondeo (130koni) a skrzynia tiptronic?

Chcialem zapytac obecnych na forum ludzi czy ktos ma z was mondeo z jednostka 130 konna z przekladnia tiptronic, jak sie tym jezdzi, jak spalanie(nie to ktore podaje producent, tylko realne) i ogolenie jakies informacje na temat tego jak ta jednostka sie sprawuje. Obecnie jezdze Carisma, ale mam ochote na zmiane na Mondeo, wiec jesli ktos moglby mi powiedzic cos wiecej na temat poruszony wczesniej bede b. wdzieczny.

__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2006, 17:03   #2
sowator
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2006
Model: Transit
Silnik: 2,5TD
Rocznik: 1999
Postów: 22
Domyślnie

Chodzi o ten silnik 2,0 TDCI to jezdzi sie bardzo przyjemnie!w zimie spalanie dochodzi do 8-9 l/100km w miescie!w trasie odpowiednio mniej dokladnie nie wim,ale tak 6 moze mniej jezeli ktos jezdzi jak kapelusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie jestem dokladnie pewien tego spalania!musial bym sie zapytac ojczulka jezeli naprawde na konkretnych danych komus zalezy!to jest furka taty a on smiga praktycznie po miescie caly czas,wiec spalanie jest wieksze no a automat to marzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...wygodne i komfortowe!ma ladne odejscie i praktycznie nie ma tzw. turbo dziury!naprawde polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. warte grzechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sowator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2006, 11:20   #3
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie

Wczoraj kupilem, teraz stoi u blacharza(zderzak + przedni pas, belka i chlodnica i auto gotowe - dobrze ze ksenonow nie musze kupowac), jak juz bede jezdzil to udziele i innym informacji co i jak z tym autkiem - przeraza mnie to spalanie bo obenie jezdze Carisma i pali w zime mas 7.0 l/100, a w lato schodzi do 5.4l na 100 w miescie przy normalnej nie "kapeluszowej jezdzie". Zastanawiam sie ile jest warta ta bryka (czyt. ford)bo ogladajac ceny to rozbieznosc siega 17 tys zlotych.
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 10:37   #4
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie

Witam,
Widzę że to temacik dla mnie :fcp1
Ja kupiłem w tym miesiącu Mondeo 2003 TDCI 130 KM w wersji Ghia skrzynia tiptronic.
Samochód sprowadziłem z Belgii, jeśli chodzi o spalanie to przez całe Niemcy pokazywał mi 6,2/6,3 na 100 km. Po dwóch tygodniach jazdy po mieście (Warszawa - przerąbane korki) pokazuje na dzień dzisiejszy 7,4/100 km.
Samochód jest super, prowadzi się bardzo przyjemnie i szybko sie rozpędzić też można :fcp1
Na niemieckiej autostradzie miałem 208 km/h (udokumentowane zdjęciem prędkościomierza) :fcp2
Ale mam jeden problem, mam nadzieję że nic poważnego - co jakiś czas podczas jazdy słyszalny jest jakiś chrobot moim zdaniem ze skrzyni, czuć w tym momencie też to pod pedałem gazu, mam wrażenie że występuje przy redukcjach. Odgłos jest taki jak by się wjechało na te biały pasy na szosie które powodują nieprzyjemny odgłos pod oponami.
Może macie jakąś wiedzę i pomysł co to może być ?
Pozdrawiam
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 10:47   #5
Muchor
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-05-2005
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: TDCi 130KM
Rocznik: 2011
Postów: 94
Domyślnie

Stanisz,

Wrzuć to pytanie na forum o Mondeo, będziesz miał większą szansę że przeczyta to ktoś, kto będzie umiał poradzić.

Skoro kupiłeś w Belgii - czy możesz dać jakieś namiary na dobre belgijskie serwisy internetowe z używanymi samochodami? Coś jak mobile.de albo autoscout24.de?

Pozdrawiam i życzę dużo radości z jazdy Mondziakiem!
Muchor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 11:01   #6
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie

Dzięki Muchor za radę :fcp1
Te serwisy które wymieniłeś też przeglądałem swojego czasu, ale samochód kupiłem w BE bo tam pod Brukselą mieszka mój kuzyn i jego kumpel sprzedawał. Tak więc nie bardzo mogę polecić jakieś inne serwisy internetowe.

Pozdrawiam
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.