Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2010, 22:56   #1
kwiatki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: wlkp
Model: Cougar
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie VR6 wyciek płynu chłodniczego z prawej strony

Od paru dni zauwazam znaczne ubytki (ok 0.5l) dziennie plyny chlodniczego.
po otwarciu maski z prawej strony silnika ponizej 3 czujnikow jest mokro - a raczej kapie ; czy jestescie w stanie okreslic blizej co moze byc powodem wycieku, lub z czego to leci??

kwiatki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 08:37   #2
paka
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK2 kombi
Silnik: 2.0 16V + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

To chyba obudowa termostatu.
paka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 10:13   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

obudowa termostatu, ja już prawie rok zabieram się za wymianę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak koledzy doradzili w zeszłym roku nasypałem papryki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tak przetrwałem jakieś pół roku bez dolewania. Później niestety pękło bardziej i już muszę dolewać co 3 dni ze dwa litry. Najbardziej bolesne jest to, e nie można dolewać wody bo się gotuje :/
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 14:27   #4
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Jak juz sie bedziesz za to zabieral to radze wymienic (lub dokladnie przejzec) caly uklad tj.plastikowa rure idaca z pompy do tej ze obudowy (koszt 22 zl),obudowe termostatu (35 zl),termostat (50 zl) zastanow sie nad chlodica (220zl) i pompa wody (120zl)


sa to ceny tzw.zamiennikow

Ostatnio edytowane przez t nowak ; 10-10-2010 o 21:21
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 19:20   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanow sie nad chlodica (220zl) i pompa wody (120zl)
jeszcze w układzie chłodzenia są dwie nagrzewnice, kilka metrów rurek, dodatkowa pompka wody, pasek i kilka innych rzeczy które też można by wymienić - bo czemu by nie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i skąd Ty te ceny wziąłeś?? chłodnica 220???? obudowa termostatu 35?? termostat 50??? poza chłodnicą to gdyby ceny były w euro to były by bliskie prawdy.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:09   #6
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i skąd Ty te ceny wziąłeś?? chłodnica 220???? obudowa termostatu 35?? termostat 50??? poza chłodnicą to gdyby ceny były w euro to były by bliskie prawdy.

Papryka przestala spelniac swoja role i trzeba bylo przed zima zrobic porzadek.
Czesci kupilem w Lublinie w Centrum Motoryzacyjnym OLIMP sa w zlotowkach-dochodzi jaszcze koszt plynu chlodniczego (110 zl 8 litrow)...i mozna brac sie do roboty.
W moim przypadku wszystkie wymienione czesci wymagaly natychmiastowej wymiany



P.S wymienilem jeszcze czujnik temperatury (zolty 19 zl),ale po tej zamianie wariuja wentylatory
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:20   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymienilem jeszcze czujnik temperatury (zolty 19 zl),ale po tej zamianie wariuja wentylatory
wcale się nei dziwię, za 19 zeta to nawet termometru do słoików nie da się kupić.

Jak do cen plastyków nie mam nic - bo to tylko plastyk, tak termostat za 5 dych... czy termometr za 1.9... to lepiej nie naprawiać niż tak naprawiać.

a co do tematu. Ta rurka. bo też ją podejrzewam - niestety nic nie widać i tylko podejrzenia wchodzą w grę - czy była pęknięta ona czy obudowa?? czy jedno i drugie??
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:31   #8
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wcale się nei dziwię, za 19 zeta to nawet termometru do słoików nie da się kupić.

Jak do cen plastyków nie mam nic - bo to tylko plastyk, tak termostat za 5 dych... czy termometr za 1.9... to lepiej nie naprawiać niż tak naprawiać.

a co do tematu. Ta rurka. bo też ją podejrzewam - niestety nic nie widać i tylko podejrzenia wchodzą w grę - czy była pęknięta ona czy obudowa?? czy jedno i drugie??
wszystko bylo popekane,a czesci niestety nie byly dostepne w oryginale od reki wiec wybacz,samochod stal tydzien w warsztacie z powodu braku szybkiego dostepu do czesci.Termostat jest oryginalny od WAHLERA


P.S sam wiesz jak wyjazd za pasem i chce sie miec auto na chodzie,co do czesci nie mam zastrzezen tylko ten czujnik niestety
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:34   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam wiesz jak wyjazd za pasem i chce sie miec auto na chodzie,
właśnie się zastanawiam co szybciej - czy zrobić rozrząd i szklanki w audi czy ten wyciek w galaxy, w środę do polski i nie wiem które auto naprawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoją drogą to dopiero koszmar. mieć dwa tu i jeden w polsce a nie mieć czym jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał t nowak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czesci niestety nie byly dostepne w oryginale od reki
nop dobra - ja nie mam takich problemów, u mnie w VW wszystko jest od ręki
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 21:42   #10
t nowak
ford::advanced
 
Avatar t nowak
 
Zarejestrowany: 12-01-2009
Skąd: LUBELSKIE(PL)/BAD VILBEL(D)
Model: Passat B6
Silnik: Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Odp: VR6 wyciek plynu chlodniczego z prawej strony

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie w VW wszystko jest od ręki
U mnie tez tylko ze naprawa tutaj (Deutschland) mogla by znacznie przekroczyc wartosc samochodu
t nowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.