Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2020, 13:17   #1
Tomil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2018
Model: MondeGO MK4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 07'
Postów: 5
Domyślnie Manetka kierunkowskazu, wycieraczek raz działa/raz nie.

Dzień dobry,

Mam od dłuższego czasu problem z manetkami kierunków i wycieraczek.
Ostatnio dużo pada i robi się niebezpiecznie. Dlatego liczę na pomoc.

I. Manetka kierunkowskazów i świateł drogowych.
Gdy wrzucam kierunek prawy - działa, chce zmienić pas na lewy już nie załącza kierunku.
I czasami jest na odwrót, a momentami w ogóle nie załącza się żaden.
Gdy wezmę manetkę i poruszam ją szybko góra - dół to zaczynają działać obie strony dobrze.
To samo tyczy się świateł drogowych, zacina się włączanie i wyłączanie. Gdy jedzie auto z naprzeciwka czasami muszę 2,3 razy odepchnąć, aby załapało i wtedy wyłącza.

II. Manetka wycieraczek
To samo jest z manetką wycieraczek, czasami w ogóle nie działa i gdy pada deszcz robi się nerwowo. Obecnie działa tylko jedno ustawienie, wycieranie z odstępem paru sekund, reszta nie chce załączać. Przycisk spryskiwaczy to samo, nie działa, a czasami działa. Ostatnio muszę robić tak, że manetkę biorę do siebie, wciskam guzik spryskiwacza i wtedy dopiero myję szybę.

Strasznie mnie już frustrują te "humorki" manetek, czy może ktoś coś poradzić ? Nigdzie nie zaglądałem, nic nie rozbierałem, nic nie rozkręcałem.
Od czego zacząć ?

Pozdrawiam

Tomil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2020, 15:18   #2
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 125
Domyślnie Odp: Manetka kierunkowskazu, wycieraczek raz działa/raz nie.

Proponuję zacząć od wyciągnięcia obu manetek i przeczyszczenia styków. Jest to proste-obracasz kierownicą do końca w prawo i dużym płaskim śrubokrętem zwalniasz zaczep, który się ukaże. To samo robisz po obróceniu kierownicą w prawo... Następnie lekko podważasz łączenie obu plastikowych osłon kierownicy z boku i tą nad kierownicą wyciągasz do góry. Dolna osłona kolumny kierowniczej trzyma się na dwóch torx-ach-po ich odkręceniu osłona opadnie i robi się dostęp do obu manetek. Manetki trzymają się na malutkich śrubkach torx i zaczepie plastikowym-po odkręceniu śrubek należy delikatnie podważyć zaczep i wypiąć manetkę lewą i prawą. Po przeczyszczeniu składamy w odwrotnej kolejnościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2020, 20:33   #3
Tomil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-11-2018
Model: MondeGO MK4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 07'
Postów: 5
Domyślnie Odp: Manetka kierunkowskazu, wycieraczek raz działa/raz nie.

Dzięki wielkie za pomoc, styki przeczyszczone. Problem zniknął momentalnie i od razu przyjemniej się jeździ. Browar leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.