Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2021, 20:56   #1
Marcin227
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-03-2021
Skąd: Czewa
Model: Nie mam
Silnik: Nie mam
Rocznik: Nie mam
Postów: 0
Domyślnie Kupuję Mondeo MK4

Witam,

przymierzam się do zakupu mondeo MK4 po lifcie i proszę o poradę na co uważać i na co zwracać uwagę. Głównie biorę pod uwagę benzynę 2.0 Ecoboost, chociaż nie pogardzę dieslem jeśli trafi się ładny egzemplarz. Przez długi czas jeździłem peugeotem 508 i wiem jak dobre są te silniki. TYLKO automat, jeżdżę głównie po mieście.
Powiedzcie proszę jak wypadają te benzyniaki 203-240km. Ile realnie potrafią spalić, czy są awaryjne, i czy w ogóle jest sens pakować się w ten silnik jeśli takowy zbliża się do 200k przebiegu. Druga sprawa to automat - możecie coś o Nim powiedzieć ? Od zawsze jeździłem głównie Francuzami, obecnie przesiadam się z Megane 4, który oprócz wyglądu i wyposażenia niczym więcej mi nie zaimponował. Być może ma ktoś jakieś porownanie/ doswiadczenie w temacie. Jak przystało na nowego kupującego - pytam o wszystko i o nic, więc jeśli macie jakieś spostrzeżenia, uwagi, wady czy zalety dotyczace tego samochodu, to z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam.

Przesyłam również egzemplarz, ktory spełnia moje kryteria. Proszę o opinie w miarę możliwości. Dzięki!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Marcin227 ; 16-03-2021 o 21:08
Marcin227 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2021, 22:54   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuję Mondeo MK4

Cytat:
Napisał Marcin227 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przymierzam się do zakupu mondeo MK4 po lifcie i proszę o poradę na co uważać i na co zwracać uwagę. Głównie biorę pod uwagę benzynę 2.0 Ecoboost,
w 10 letnim samochodzie od handlarza i z nalotem prawie 200k km (o ile jest prawdziwy) wszystko trzeba brać pod uwagę i na wszystko uważać. Na przykład skrzynia PowerShift, o której już wiele razy pisano na forum: może być źródłem wygody i radości z jazdy, ale może być też źródłem awarii i napraw, które zabolą (mocno) po kieszeni. W miarę możliwości trzeba by dokładnie zweryfikować pracę skrzyni oraz historię jej serwisowania (np.wymiany oleju), żeby nie zaliczyć wtopy. Bywały przypadki, że nowy nabywca kupił auto z taką skrzynią i krótko potem płacił grube tysiące za naprawę, bo skrzynia padła.

Inna sprawa to silnik. Poczytaj trochę na forum o 2.0EB, o jego wadach i zaletach. Chociaz nie ma problemów z układem chłodzenia, jak 1.6EB, to i tak nie jest to wcale bezproblemowy napęd. No i przygotuj się na częste tankowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Radziłbym doczytać, popytać, ile ten silnik średnio spala, tym bardziej w połączeniu z automatem i w ruchu miejskim, czyli tak jak w Twoim przypadku. Wszystko znajdziesz na forum. Możesz się nieźle zdziwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.