Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2021, 09:35   #1
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Witam wszystkich,
Mam problem ze sprzęgłem – pedał często odbija do połowy raz lepiej raz gorzej w Mondeo MK4 2.0TDCI UFBB 2014r . Samochód po przekładce PS na manual AG9R-7002-KA.
Pierwotnie założyłem używany komplet skrzynia+dwumasa+sprzęgło i nowy wysprzęglik Sachs.
Teraz mam już nowe
1. Dwumasę 415 0610 10
2. Wysprzęglik 510 0230 10
3. Sprzęgło 624 3297 09
Wszystko LUK

Generalnie było już 3 pompki, 3 wysprzęgliki ,
Odpowietrzałem pod ciśnieniem urządzeniem ATE wtłaczając płyn przez zbiorniczek, przez odpowietrznik. Strzykawką przez odpowietrznik, pompując pedałem.
Płyn oczywiście nowy 03.9901-6411.2 ATE, przy odpowietrzaniu powietrza nie widać.
Po demontażu skrzyni wszystko wygląda prawidłowo, wycieków brak płynu nie ubywa.
Zaworek na przewodzie rozbierałem czyściłem a nawet pomijałem.
Dmuchałem ustami przez przewody – swobodnie.
Pomysłów brak.
Pedał na początku wpada niemal bez oporu, potem pojawia się opór chyba nawet dość mocny. Jak odbije do połowy to po np. 3 nadepnięciach zaczyna jakby inaczej chodzić i odbija lepiej.
Sprzęgło działa, biegi wchodzą lekko bez zgrzytów , podczas jazdy się nie ślizga.
Docisk przed montażem miał maksymalnie cofniętą regulację, przy kolejnym ściąganiu skrzyni był przestawiony o kilka mm.
Ma ktoś jakiś pomysł?

W załączniku fotki nowego sprzęgła i starej dwumasy (teraz dwumas już nowy)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG20211222101703.jpg (96.4 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG20211129133338.jpg (94.8 KB, 49 wyświetleń)

Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 14:32   #2
Kaytec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2021
Skąd: Biskupiec
Model: EDGE
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Pisałeś (w temacie o przekładce), że pedał masz ok, to znaczy od wersji ze sprężyną do diesla. On bez założonej pompki nie utrzyma się w połowie - sprężyna albo go dociska, albo odbija.

Masz skrzynie z okresu 2010-2012 AG9R-7002-KA. Jaki ona ma nr obudowy? U siebie po przekładce mam obudowę 6M2R-7F096-EC - sprawdzę jeszcze na 100 procent jaka jest u mnie skrzynia (ta naklejka od dołu). Nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem, działa w szerokim zakresie, bez zmian od ilości naciśnięć.

Jedyne co przychodzi do głowy to niepasująca skrzynia - inna odległość do wysprzęglika.

Pisałeś też:
Cytat:
Napisał Dariusz7105 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pedał mam ok, i pompkę też zmieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne że podczas zmiany pompki ze zbiorniczka, po ściągnięciu przewodu nie wydostawał się płyn z króćca (do pompki) , dopiero po odkręceniu korka wlewowego. Ciekawe czy nie powinno być jakiegoś kanału doprowadzającego powietrze.
Skoro już wszystko sprawdzałeś to może coś jest nie tak w zbiorniczku - skoro samo nie leci to pompka może tego nie pociągnąć.
Kaytec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2022, 16:25   #3
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Porównywałem z innym Mondeo który miał skrzynię taką jak ja (AG9R-7002-KA) soft fabryczny -DP, sprzęgło działało ok. Moja obudowa to 6M2R-7F096-ED jeśli dobrze pamiętam. Mam wrażenie że w wysprzęgliku zostało ciut powietrza które nie chce wyjść.
Zakres wysprzęglika musi dawać radę bo sprzęgło się rozłącza, łożysko na pewno sprężyna dociska do "słoneczka".
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2022, 17:43   #4
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Problem rozwiązany
Przyczyną była pompa sprzęgła(w sumie to pompki), znalazłem na jakimś rosyjskim forum że sprawdzają się tylko FTE - ktoś walczył z problemem 3 lata.
Bez przekonania kupiłem nową FTE i założyłem.
Teraz jest wszystko OK,
A myślałem że Sachs jest OK, a tu lipa. Dopiero za czwartym razem trafiłem.
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 07:07   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,007
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

no ja w zeszłym tyg też wywaliłem prawienowego sachsa do śmietnika, nie wiedziałem o FTE i teraz mam TRW, zobaczymy ile podziała...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 15:14   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,558
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Cytat:
Napisał Dariusz7105 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A myślałem że Sachs jest OK, a tu lipa. Dopiero za czwartym razem trafiłem.
Ja właśnie sachsa założyłem i też mi jakoś słabo odbija. Chyba będę musiał zmienić na FTE. Przyjeli Ci reklamację bez problemu?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2022, 17:39   #7
Dariusz7105
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 20-05-2020
Skąd: LEGNICA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Sprzęgło bierze bardzo nisko odbija do połowy

Ciekawostka widziałem niedawno pompkę do Volvo chyba V40, prawie identyczna - inne było połączenie tłoka z pedałem - w pudełku Sachsa była pompka ze znaczkiem FTE, na mojej wygrawerowane było SACHS i symbol.
Intercars uznał reklamacje na obie pompki (SACHS i LPR) . Pierwszą miałem używkę , potem nowy sachs ponieważ było źle zaryzykowałem po taniości LPR bo nie byłem pewien, na każdej było tak samo źle. Niepotrzebnie zmieniłem sprzęgło z dwumasą i wysprzęglikiem. No ale wreszcie działa.
Widać coraz więcej firm to pakowacze (chińszczyzny). FTE w Mondeo jest w oryginale.
Dariusz7105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2024, 19:23   #8
Adiin400
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 30-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie sprzegło nie odbija do końca

Dzień dobry, mam problem z swoim Mondeo MK4 2.0tdci 140km polift.
Jestem po wymiane dwóch kompletów sprzegła.
Pierwsze (stare co było na aucie) nie było żadnych objawów, pednego dnia nie można było wbić biegu na odpalonym silniku pedał nie reagował mimo, że dało się go wciskać. Po wbiciu biegu na zgaszonym silniku i odpaleniu sprzegło się rozsypało. Popękał docisk oraz tarcza sprzegła w miejscach sprężyn amortyzujących.
Drugie sprzęgło pojeździło 8-9mc ale doszedły nowe objawy:
Pierwszy taki, że słychać stukanie jak przy dwumasie, po wciśnieniu sprzegła stukanie ustaje i nie nie słychać go za każdym razem.
Drugi - pedał przestał wracać do końca - zatrzymywał się w miejscu końca jałowej pozycji pedału, trzeba było go cofnąć nogą lub po chwilo czasami odbił sam z impetem.
Finał - znów nie można było wbić biegu z tym, że po kilku próbach wbicia biegu wszedl ale po ok. 2-3km sprzegło się rozsypało jak poprzednie - przypuszczenie wadliwego sprzęgła.
Stan obecny jest taki, że jest nowy komplet sprzęgła - od ok. 4mc nic się nie działo ale zauważyłem znów, że pedał nie zawsze się cofa. Udało mi się ustalić w jakim momencie się to dzieje mianowicie - w momencie hamowania silnikiem jadąc np. na 5 biegu przy 2000 obr. i redukcji na bieg 4 obroty leca momentalnie na ok. 900obr. i w tym momencie pedał nie wraca (sprawdzone dzieje się tak prawie zawsze) znaczenie ma też wysokość obrotów podczas redukcji jeśli jest to redukcja np. z 1500obr objaw nie występuje. Podczas przyspieszania pedał na ten moment wraca zawsze do swojej pozycji.
Stukanie jak przy poprzednim zestawie sprzęgła dalej wysępuje.

PS. sprawdziłem wiele tematów w tej tematyce jednak nie znalazłem odpwoiedzi dlatego załozyłem nowy.
Pozdrawiam.
Adiin400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.