Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2013, 18:09   #1
Mirroxxx
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus X100
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Question Przewód wspomagania (Przekładnia - Układ kierowniczy)

Witam.

Mam problem ze znalezieniem przewodu wspomagania między Przekładnią a układem kierowniczym do Focusa MK1. Problem polega na tym że przewody które kupowałem nie pasują. Benzynka 1.6 100KM z czujnikiem ciśnienia w pompie.

Poszukuje przewodu do tego samochodu w serwisie krzyknęli cenę kuriozalną 780 zł... + 60 za złącze ciśnieniowe.

Z tego co się zorientowałem przewód jest cały nie dzielony na 2 części ( posiadam podzielny) Serwisant mówił też że kiedyś było takie rozwiązanie ale nie jest już dostępne.

Posiadam taki przewód ale potrzebuje końcówkę bez czujnika macie jakieś pomysły?

Dzięki za odpowiedź

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mirroxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 20:45   #2
Rafał-Focus
ford::beginner
 
Avatar Rafał-Focus
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Piastów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania (Przekładnia - Układ kierowniczy)

Ja mam taki pomysł, że posiadam taki przewód. Tyle, że należałoby go oddać do zakucia (jest w Piastowie firma, która zajmuje się zakuwaniem węży hydraulicznych). Sam w wakacje miałem problem, bo pękł mi właśnie ten przewód od wspomagania, ale udało mi się okazyjnie kupić oryginalny leżak magazynowy w korzystnej cenie. Niestety zamienniki nie występują, też śpiewali mi cenę po 700zł. Jak jesteś zainteresowany to mogę jutro podjechać i zapytać ile będzie kosztować uzdrowienie mojego starego węża. I wtedy zrobimy transakcje.
Rafał-Focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 16:14   #3
Mirroxxx
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-04-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus X100
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania (Przekładnia - Układ kierowniczy)

To nasuwa sie kolejne pytanie. Jak zachowuja sie w uzyciu zakowane przewody. Jeszcze jestem w trakcie szukania tego pzewodu a dolkadnie 2 czesci ktora wchodzi do maglownicy bo czesc od pompy mam sprawna. Maja mi w poniedzialek jeszcze na szrocie poszukac tego kawalka. Mozesz Sie zorietowac Rafale ile kosztuje przekucie i czas oczekiwania. Bo jezeli bedzie duzo kosztowal to juz bardziej bede sklonny kupic nowy poniewaz przynajmniej bedzie na niego gwarancja. Dzieki za odp
Mirroxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 21:29   #4
Rafał-Focus
ford::beginner
 
Avatar Rafał-Focus
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Piastów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Przewód wspomagania (Przekładnia - Układ kierowniczy)

Słuchaj, myślę, że sprawują się tak samo dobrze jak nowe. Przecież w taki sam sposób zakuwają węże hydrauliczne np. do koparek a tam jest dużo większe ciśnienie niż w przewodach wspomagania. Po niedzieli zorientuję się jaka kwota za taki zabieg.
Tu dodam zdjęcie przewodu, powiedz czy takiego dokładnie potrzebujesz.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał-Focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.