Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2017, 19:32   #1
MICHAL2008_02
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2015
Skąd: Ostróda
Model: Ford C max
Silnik: benzyna 1,6 Duratec 16 V
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie rozładowywanie się akumulatora na postoju

Szanowni Państwo borykam się z problemem rozładowywania się akumulatora w FORD C-MAX 1,6 benzyna z 2008 r. Samochód w stanie spoczynku pobiera 56 mA a po każdym unieruchomieniu silnika i zamknięciu drzwi przez około 20 min. usypiają się moduły i wtedy pobór jest od 1,2 A potem 0,8, 0,4 aż dochodzi do 0,056 A. Jeżeli samochód użytkuję po mieście na krótkich dystansach i często dochodzi do wysiadania z niego to akumulator szybko się rozładowuje i niszczy. By temu zapobiec ładuję go co kilka dni. Ale to jakaś paranoja. Samochód mój ma bardzo rozbudowana elektronikę. Moduły pracują na szynie CAN.Ale to nie tłumaczy faktu, że sprawny alternator, nowy akumulator nie bilansował strat prądowych. Mam pytanie czy mogę coś w tym temacie zrobić.Serwisy Forda mówią, że ten typ samochodu tak ma ale to jest niedorzeczne. Sprawdzając amperomierzem ubytek prądu na postoju stwierdziłem,że zdecydowanie prąd pobierają urządzenia podpięte do bezpiecznika nr 12 a jest to zasilanie modułów systemu audio napięciem akumulatora. Mam pytanie co zżera w tym bezpieczniku aż 56 mA prądu. Czy moduły po uśpieniu jeszcze czerpią prąd. Być może radio minimalnie pobiera prąd na podtrzymanie ustawień, może immobilizer. Alarmu nie mam.Nie mam schematu elektryki, nie wiem jakie tam są podpięte moduły i czy to normalne by taki prąd był pobierany.Ładowanie mam w normie. Akumulator nowy - Warta Silver 60 AH 600 A.W samochodzie jest inteligentny system ładowania akumulatora. Może on pomimo dobrych wskazań nie ładuje akumulatora tak jak potrzeba. proszę o wypowiedzi i podpowiedzi w tym ponurym dla mnie temacie.

MICHAL2008_02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2017, 21:02   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: rozładowywanie się akumulatora na postoju

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś pewien kondycji swojego alternatora? Poczytaj ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i post #63 kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Pobór na postoju masz w normie.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.