Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2016, 20:07   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Uszkodzone koło alternatora

Witam , piszę dlatego że miałem dzisiaj problem z autem .

Natomiast już półtora miesiąca temu stwierdziłem , że coś brzęczy mi powyżej 1800-2000 obrotów . Mój zaufany mechanik zdiagnozował koło alternatora . Faktycznie dźwięk wydobywa się z tamtej strony , a podczas gaszenia silnika podobno zbyt szybko się zatrzymuje - zatarte czy coś .

Stwierdziłem że na razie będę tak jeździł , chociaż zauważyłem problem po odpaleniu - mrugające światło w podsufitce , schowku , pod lusterkami , a nawet mrugające podświetlenie panelu klimy przez pierwsze kilka minut po odpaleniu - zbyt słabe ładowanie . Że o przygasających halogenach i wstecznym nie wspomnę .

Chciałem się za to wziąć , ale wczoraj w sklepie z częściami do Forda dowiedziałem się , że samo koło nie występuje jako osobny element , tylko cały alternator !

Ale do rzeczy , dzisiaj szukałem miejsca do parkowania na ulicy , toczyłem się na dwójce na wolnych obrotach . Nagle auto mi zwolniło , zdążyłem tylko spojrzeć na obrotomierz , obroty spadły do około 500 , auto przetoczyło się jeszcze kilka metrów i zgasło zanim zdążyłem zareagować . Zapaliły się wszystkie kontrolki , ale one zapalają się raczej standardowo , gdy zgaśnie nam silnik . Odpaliłem , zaparkowałem , poszedłem załatwić sprawę . Wróciłem , odpaliłem pojechałem załatwić kolejną sprawę , bez żadnych dziwnych sytuacji .

Po załatwieniu wszystkich spraw wróciłem do domu , z 7 km , z włączonym testem zegarów i obserwowałem ładowanie . Jest bardzo duża rozbieżność zaraz po odpaleniu i czasami podczas zatrzymania na krzyżówce spadało nawet poniżej 12v , w czasie jazdy było powyżej 14v . Rozbieżność od 11,5 do 14,7 volta .

Jak robiłem test jeszcze bodajże w sierpniu , zanim pojawiło się dzwonienie , to nawet na wolnych obrotach miałem 13,8 - 14,1 .

I tu są moje dwa pytania ,

Czy faktycznie tego koła nie można dostać luzem , czy muszę zgłosić się do firmy regenerującej alternatory ?

Czy alternator może tak obciążyć silnik ( aktualnie taka pora roku , że używam xenonów + halogenów ( bo mam spalony jeden żarnik ) , podgrzewanych foteli , klimy cały czas , podgrzewanych szyb , radia , itp itd , wiadomo ) , że może spowodować znaczny wzrost spalania , pogorszenie osiągów czy nawet zatrzymanie silnika przy wolnych obrotach ?

Zastanawia mnie ta sytuacja z dzisiaj , raczej nie zwolnił i nie zgasł bez powodu , mogła to być głupota , mógł przytkać się filtr paliwa , złapać jakieś powietrze czy coś , więc muszę to zbadać , mimo póki co się nie powtórzyło . Postaram się zobaczyć co powie komputer .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0973.jpg (77.4 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0978.jpg (77.7 KB, 48 wyświetleń)

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 21:21   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałem się za to wziąć , ale wczoraj w sklepie z częściami do Forda dowiedziałem się , że samo koło nie występuje jako osobny element , tylko cały alternator !
Niech w sklepie bajek nie opowiadaja . Tu link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 21:52   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Tanie to to nie jest . A masz jakiś schemat całości ?

Da się to wymienić na aucie ? Mechanik po obejrzeniu stwierdził , że raczej alternator do wyjęcia , więc może faktycznie zrobię to w firmie regenerującej , skoro już będzie na zewnątrz , bo nie wiadomo czy słabo ładuje przez koło czy coś jeszcze .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 22:06   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Bez skruconego klucza to raczej nie sciagniesz na aucie , choc nie ktorzy dorabiaja sami klucz zeby nie wyciagac alternatora . Moze byc regulator napiecia , do sprawdzenia aku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 7e4adfab1365ccbdmed.jpg (96.2 KB, 28 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 11-11-2016 o 22:14
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 22:14   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Dobra , zobaczę jak to rozwiązać .

A co z tą drugą sprawą , to może naprawdę mocno obciążać silnik ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 22:25   #6
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,979
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Moze obciazyc ale nie sadze zeby to bylo przyczyna slabego ladowania ,zaczni od prostych i nic nie kosztujacych rzeczy np posprawdzaj kable masowe przykrecone do karoseri czy niezasniedziale i kabel na alternatorze . Na przyklad u mnie przygasaly swiatla podczas ruszania a winowajca okazaly sie kablel masowy przykrecony do belki pod filtrem powietrza byl zasniedzialy po wyczyszczeniu problem ustapil . A pierwsza mysl Alternator lub Aku

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 11-11-2016 o 22:35
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 22:41   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Uszkodzone koło alternatora a/i jednorazowy problem z silnikiem .

Sprawdzę te połączenia , może dołożę jakiś dodatkowy przewód od aku do karoserii , ale tak czy siak to koło powyżej 1800-2000 i więcej zaczyna dzwonić , słychać głośno i wyraźnie , a mechanik powiedział , że za szybko się zatrzymuje po zgaszeniu silnika .

Generalnie dzięki za informacje , kolejny wydatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.