Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2022, 19:59   #1
yendrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: z Kielc
Model: cmax
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie demontaż airbagu kierowcy

dobry wieczór,

W moim fordzie brak jest klaksonu. Z uwagi zbliżającego się przeglądu postanowiłem się zająć problemem. Podłączony na krótko trąbi bezpiecznik i przekaźnik też ok. Podejrzanym jest zwijacz airbagu, zakupiłem zamiennik SKV.
Przystępuje do demontażu airbagu kierowcy w celu wymainy taśmy wg. informacji znalezionych w necie należy płaski wkrętak włożyć w 3 owalne dość duże otwory z tyłu kierownicy by zwolnić sprężynę trzymającą poduszkę. Po oględzinach stwierdzam, że u mnie brak jest tych trzech owalnych otworów za to jest mały otworek tak na 5mm i obok niego jest śruba torx, która na tutorialach, które obejrzałem nie występuje. Moje pytanie czy mam jakieś nietypowe mocowane obudowy airbagu na tę śrubę torx i po jej odkręceniu poducha wyjdzie. cmax z 2008 roku jest. Pozdrawiam Andrzej.

yendrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2022, 23:20   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: demontaż airbagu kierowcy

Cytat:
Napisał yendrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Moje pytanie czy mam jakieś nietypowe mocowane obudowy airbagu na tę śrubę torx i po jej odkręceniu poducha wyjdzie. cmax z 2008 roku jest. Pozdrawiam Andrzej.
Kolejny Kolega, któremu "Allegro się popsuło"...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wystarczy popatrzeć i wszystko jest "na swoim miejscu". Kierownica od C-maxa/Kugi JEST INNA niż od Focusa MK2. Wspomniane tutoriale zapewne dotyczyły FF2.
Torxów "broń Boże" NIE RUSZAĆ!!!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2022, 19:50   #3
yendrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: z Kielc
Model: cmax
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: demontaż airbagu kierowcy

Dzięki za sugestię pomogło. Pojawił się tymczasem nowy problem, otóż kupiony zwijacz poduszki ( zamiennik SKV te same numery co na orginalnym) nie posiada jednego gniazdka i nie miałem do czego wetknąć wtyczki. Przesyłam w załączniku zdjęcie oryginalnego i nowego zwijacza widać na nim dokładnie gniazdko. Po lewej stary po prawej nowy zwijacz. Dodam, że ford jest w wersji Ghia z tempomatem i sterowaniem radia z kierownicy ma też bluetooth i voice command. Czy ktoś wie co to za moduł jest z tym gniazkiem białym i jak szukać taśmy odpowiedniej skoro nr części są te same.
pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220825_194539.jpg (87.3 KB, 20 wyświetleń)
yendrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 09:21   #4
yendrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: z Kielc
Model: cmax
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: demontaż airbagu kierowcy

Dzień Dobry,
W temacie zrobiłem następująco ze starej taśmy odczepiłem ten moduł z białym gniazdkiem, o którym wyżej napisałem i doczepiłem go do nowej taśmy. To jest demontowalne na zatrzaskach się trzyma a sam moduł to jest czujnik kąta skrętu tak myślę. w załąaczeniu zdjęcie modułu jest nr częśści forda nie ustalałem po nim na razie nic.

Mój problem jednak nie został wyleczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po zamontowaniu nowej taśmy uzbrojonej w stary czujnik nadal brak klaksonu. Już spraawdzone raczej wszystko bo jest nowa taśma, przekaźnik sprawny zamieniłem go nawet z przekaźnikiem obowdu klimy są identyczne i nic a klima na obu działa, bezpiecznik 15A ze skrzynki bezpieczników odpowidzialny za klakson ten w komorze silnika też zamieniony i nic. A podłączony na krótko klaskson działa.

Proszę Was o wskazówki co jeszcze sprawdzić. Jest ewidentnie problem z zasilaniem/ wysterowaniem przekaźnika R2.
Mój pomysł na teraz to że nie zamyka się obwód w kierownicy tzn. że te styki obok poduszki nie łączą się z masą w kierownicy, bo ten przekaźnik jest sterowany masą tak mi się wydaje.
I jeszcze jedna prośba o schemat obwodu elektrycznego klaksonu w tym samochodzie.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220827_082824.jpg (84.6 KB, 14 wyświetleń)
yendrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 15:12   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: demontaż airbagu kierowcy

Cytat:
Napisał yendrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... prośba o schemat obwodu elektrycznego klaksonu w tym samochodzie...
Schematy były wielokrotnie linkowane. Całe.
Są te same, co dla FF2 po lifcie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 19:53   #6
yendrek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: z Kielc
Model: cmax
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: demontaż airbagu kierowcy

Dobry wieczór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki Tedi_K za link do schematu elektrycznego pomogło.
Naprawa braku działającego klaksonu nie wymagała demontażu airbagu kierowcy dlatego temat wątku jest nie najszczęsliwszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Awaria polegała na przerwaniu przewodu ( na załączonym schemacie oznaczony jako 91S-GJ7 czarno- niebieski) sterującego przekaźnik R2, a jest to przekaźnik klaksonu w skrzynce bezpieczników w komorze silnika.

Podejrzewam że przerwa przewodu masowego u mnie nastąpiła w miejscu które zaznaczyłem czerwoną ramką na schemacie. Tylko podejrzewam to miejsce dlatego, że naprawilem to robiąc by pass od wtyczki przy taśmie zwijacza airbagu do przekaźnika R2 po prostu zastąpiłem całą linię czarno- niebieską bez ingerencji w całą wiązkę elektryczną. Naprawa całej wiązki to ogrom czasu i demontaż masy rzeczy, dostęp w c maxie jest okrutny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś wie co to za element zaznaczony czerwoną ramką na schemacie załączonym do tego postu. Może to jakieś złącze na grodzi silnikowej? druga mozliwość awarii to wypadniętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaśniedziały styk masy bezpośrednio przy przekaźniku R2. Inaczej tego nie widzę.

Pozdrawiam
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Focus FF2_MY09 Klakson.pdf (25.5 KB, 7 wyświetleń)
yendrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.