Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2015, 09:22   #1
hitman44
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 03-02-2015
Skąd: proszowice
Model: ford transit
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Czy pompa podająca dedykowana do tego silnika znajduje się w zbiorniku paliwa czy nie

witam,jestem tutaj swiezakiem.proszę o pomoc. kupiłem silnik do swojego transita z całym osprzętem oznaczenie silnika 4ca 90r.silnik nie posiada pompy zasilającej na silniku.W swoim silniku miałem. Mam pytanie czy pompa podajaca dedykowana do tego silnika znajduje się w zbiorniku paliwa a czy nie wystepuje?//////

Bump: w silniku jest pompa bosch


Ostatnio edytowane przez jvc ; 05-02-2015 o 11:55
hitman44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2015, 10:11   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie

Cytat:
Napisał hitman44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem tutaj swiezakiem
Trzeba było nowy wątek założyć, bo to nie na temat...

Wg mojej wiedzy silnik bez pompy podającej to silnik 4AB z lat 1986-1992 z w pełni mechanicznym układem wtryskowym CAV Lucas (nie mylić z Lucas EPIC). Tu pompa sama zasysała paliwo ze zbiornika.

Z kolei silnik 4CA to silnik z elektronicznie sterowanym układem Lucas EPIC o mocy 85KM, na pewno miał pompę podającą.

Więc coś tu się nie zgadza - albo moje informacje, albo oznaczenie silnika jakie podałeś...

Generalnie spotykałem już silniki bez pompy podającej z zamontowana pompą Boscha i poprawnie działały. Pompa Boscha ma własną pompkę skrzydełkową i ma własności samozasysania. Jedyny problem w tym, że jeżeli układ zasilania nie jest idealnie szczelny, to pracując na podciśnieniu łatwo się zapowietrzy. Dodatkowo pompa podająca ma podwójne zaworki, działające jak zawór zwrotny, nie pozwalający na cofanie się paliwa z pompy do zbiornika podczas postoju samochodu. Paliwo cofając się zapowietrza układ.

Ja bym raczej unikał takiego silnika.

Jeżeli jednak mam złe wiadomości i silnik 4CA jest silnikiem pod układ Lucas EPIC, to z kolei te silniki są z turbiną i są lekko odprężone w stosunku do wolnossących. Też niedobrze - bez turbiny z Boschem byłby on nieco słabszy...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2015, 11:54   #3
os-car
ford::beginner
 
Avatar os-car
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Bałtów
Model: Transit
Silnik: 3.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy pompa podająca dedykowana do tego silnika znajduje się w zbiorniku paliwa cz

Witam.W zamierzchłej przeszłości miałem Transita 1990 r z pompą Bosch i bez dodatkowej pompki zasilającej.Wszystko działa do tej pory jak należy,ponieważ widuję ten samochód jak jeszcze jeżdziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
os-car jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2015, 12:47   #4
hitman44
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 03-02-2015
Skąd: proszowice
Model: ford transit
Silnik: 2,5d
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czy pompa podająca dedykowana do tego silnika znajduje się w zbiorniku paliwa cz

dzięki za odp
hitman44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.