Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2013, 00:17   #1
mazurski10
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-10-2012
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie słaba kompresja , nieszczelność głowicy

Witam
Mój focus 1,8 TDCI 115 KM ma ostatnio straszne problemy z odpalaniem przy ujemnej temp. ledwo odpalił. Zabrałem go do mechanika aby sprawdził co się dzieje. Sprawdził świecie okazało sie ze 2 spalone, wiec wymienił komplet trochę się poprawiło ale nadal nie było to wiec sprawdził kompresje i stwierdził, że ma tylko 22 na wszystkich zaworach ( tak mówił) wiec zaproponował regulacje zaworów po wyregulowaniu ich nadal nie jest tak jak powinno być po zrobieniu próby olejowej stwierdził, że nie trzyma kompresji od góry, czyli głowica.

Teraz moje pytanie czy to na pewno musi być głowica czy może coś innego i jaki jest koszt naprawy takiego uszkodzenia ? Samochód zabrałem od niego gdyż nie miałem pieniędzy na większe naprawy i potrzebowałem samochodu.

mazurski10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2013, 15:24   #2
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: słaba kompresja , nieszczelność głowicy

Witam ,
Jeździłem Focusem z tym silnikiem i wiem że to są twarde motory, jeśli są problemy to zazwyczaj szwankuje osprzęt silnika dlatego bardzo mnie dziwi diagnoza mechanika, jeśli to prawda to oznacza że silnik nadaje się na złom dlatego że jak czytam w poradniku użytkownika Dietera Korpa już ciśnienie 2,4 MPa oznacza graniczne zużycie a ty masz jeszcze mniej, dlatego pojedz do dobrego fachowca który powie ci co mu naprawdę dolega bo coś mi tu nie pasuje i zastanawiam się czy przyczyną twoich problemów nie jest rozrusznik, ten silnik potrzebuje konkretnego kopa aby zapalić i wystarczy że rozrusznik kręci trochę wolniej i już są problemy, zresztą ja sam kiedyś przerabiałem ten temat, przez długi czas wydawało mi się że rozrusznik kręci dobrze ale ciągle były problemy z zapalaniem, w końcu wziąłem się za rozrusznik, po rozebraniu okazało się że miał luzy na tulejkach, a najlepsze jest to że za kilka złotych dałem dotoczyć nowe tulejki a po ich montażu rozrusznik dostał wigoru i problemy z niemrawym zapalaniem się skończyły, ten przykład pokazuje że ludzie często gdy mają problem z samochodem nastawiają się na drogie naprawy tymczasem często przyczyną jest drobna usterka którą można usunąć za grosze.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.