Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2014, 17:44   #1
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Witam. Mam problem na który odpowiedzi jeszcze nie znalazłem. Podczas baaardzo wolnego i jednostajnego naciskania na pedał gazu (na postoju) obroty rosną normalnie do około 2tyś. po czym zostają w okolicach tej wartości mimo że ja cały czas naciskam pedał coraz głębiej. Potem zaczynają falować coraz mocniej jak by się dławił /bełkotał. Taka sytuacja się utrzymuje mimo dodawania gazu do momentu kiedy nagle "wystrzelą " do nawet 3tyś. i tam już są stabilne potem i wzrastają zgodnie z pedałem gazu. Sprawa nie jest prosta gdyż dolegliwość ta trwa już z 6 lat. Między czasie wymieniałem nie raz bo była taka potrzeba cewkę zapłonową, przewody WN, świece, pompę paliwową, pasek rozrządu, była też remontowana głowica, przerwa na świecach bywała 1.3 mm. innym razem 1 mm. i na przestrzeni tych lat problem nigdy nie zniknął.
Odpada więc wina źle ustawionego rozrządu bo gdyby ktoś tam kiedyś źle założył pasek to najpewniej przy remoncie głowicy należy ustawić od nowa wszystko więc problem by zniknął.
Na 100% potencjometr przepustnicy jest sprawny, krokowiec jest sprawny, przewody odpowietrzenia skrzyni korbowej szczelne, po wypięciu zaworka odpowietrzającego skrzynię korbową i zaślepieniu wężyka - bez zmian, kolektor dolotowy szczelny, przepustnica czyszczona, filtry wymieniane na czas. Dodam że aktualnie autko jeździ bardzo przyjemnie, łatwo zapala, spalanie gazu na poziomie 8,5l/100 , na benzynie dawno nie sprawdzałem gdyż jeżdżę na niej tylko tyle co do uzyskania właściwej temp. do przełączenia na gaz choć wydaje mi się że trochę za szybko mi jej w baku ubywa mimo tego że to na ssaniu. Wolne obroty stabilne, na moc nie narzekam, choć przy samym ruszaniu wydaje mi się że trochę ma za mało lekko go przydławia myślę że to może być efektem opisanego problemu. Na analizie spalin wszystko w normie, choć miałem dwa razy przypadek gdzie zapaliła się kontrolka silnika i meldowała błąd drugiej sondy lambda. Co sprawdzić co szukać ? Może te typy tak mają. Proszę niech ktoś z kolegów sprawdzi jak się jego silnik zachowuje właśnie gdy się bardzo wolno jednostajnie wciska pedał gazu. Problem był mogę powiedzieć wiecznie i to zarówno na benzynie jak i LPG na ciepłym jak i zimnym silniku. Nie przeszkadza to jakoś szczególnie ale spokoju nie daje - może jestem zbyt ciekawski.
A cha dodam tylko że na starych przewodach wysokiego napięcia (kiedy były zroszone) w momencie tej anomalii widać było przeskok iskry między przynajmniej dwoma przewodami a po dodaniu więcej gazu kiedy to obroty prawidłowo się zwiększały iskrzenia nie było, wynikało by z tego że jest jakiś utrudniony przeskok iskry na świecach w tym momencie (cewka nie jedna już była i to samo )

__________________
Marcin

Ostatnio edytowane przez oisom ; 24-01-2014 o 22:18 Powód: Dodatkowe informacje
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 20:42   #2
zbych04
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Masz kolego do wymiany pedał gazu ,pamiętaj wymień tylko na oryginalny ,parę groszy drożej ale na oryginał .
zbych04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 22:07   #3
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Pedał gazu mam na linkę więc on niema nic do tego a potencjometr przepustnicy sprawny w pełnym zakresie.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 08:18   #4
zedi82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Czy udało ci się rozwiązać ten problem? Mam to samo.
zedi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 10:43   #5
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Czy tylko mi to wygląda na ślizgające sprzęgło?
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 11:42   #6
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

To nie sprzęgło bo sprawa dotyczy problemu na postoju. Nie udało mi się rozwiązać tego problemu, choć po wymianie elementów o których pisałem wyżej problem jest nieco mniejszy.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 12:31   #7
zedi82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Ciekawe...u mnie jak gdzieś dojdzie do 2100obr. to zaczyna się to falowanie, zaczynam naciskać pedał gazu,nic nie reaguje,aż w końcu załapuje i idą obroty dalej. Najciekawsze jest to,że samochód się nie dławi tylko przestaje reagować na pedał gazu. Na zdrowy rozsądek wychodzi, że może to być czujnik położenia przepustnicy...może wytarło się kawałek ścieżki na tym odcinku i stąd ten problem...komputer dostaje błędną informację a jak naciskamy dalej pedał gazu to jak minie fragment wytartej ścieżki to załapuje i stąd taki wzrost obrotów. Podczas normalnej jazdy jest to mniej odczuwalne, bo wciskamy pedał gazu dosyć mocno i i po prostu komp. dostaje informację o wyższych obrotach i nie ma takiego problemu.
zedi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 14:59   #8
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

U siebie potencjometr przepustnicy wymieniłem - też myślałem że on może powodować takie objawy lecz nic to nie pomogło.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 16:25   #9
zedi82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Kurde...wkurzające to! Ja jutro podjadę do mechanika, niech sprawdza. Może cewka...albo przewody bądź świece. Nikt oprócz nas nie miał takich objawów?! dziwne. Najgorsze jest to,że samochód był już u dwóch mechaników którzy zajmują się fordami i nie poradzili sobie z problemem. Zazwyczaj chcą czyścić przepustnicę i tyle. Jak wymieniałeś poprzednią to kupowałeś oryginał czy zamiennik?
zedi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 18:52   #10
zedi82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podczas wolnego dodawania gazu brak reakcji w przedziale 2000 -2700 obr/min

Byłem przed chwilą przy samochodzie i popryskałem przewody zapłonowe wodą i jak dodawałem gazu to widać było w wielu miejscach przeskoki na przewodach, w kilku miejscach,za każdym razem jak dodawałem gazu to się bardziej rozświetlały...czy to może być problemem z tym dziwnym zachowaniem się silnika?. Jak chodził na jałowym nie widziałem przeskoków,ale jak tylko dodałem gazu to widać było przeskoki.
zedi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.