Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2013, 10:36   #1
szen
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Witam!
Mam problem ze swoim C-Max'em, po przejechaniu paru kilometrów wywala mi na wyswietlaczu komputera komunikat Usterka Silnika, z samochodem nic kompletnie sie nie dzieje, nie szarpie nie traci mocy nie gaśnie, jezdzi jak zwykle bardzo dobrze, ale martwi mnie ten komunikat bo nie wiem o co chodzi. Może ktos z was mial juz taki problem i wie o co chodzi. Prosze o pomoc!

szen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 11:21   #2
sseba79
ford::average
 
Avatar sseba79
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 162
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Sorki kolego ale tu z nas nikt nie jest wróżką.Trzeba podpiąć się pod kompa.Będziesz wiedział jakie błędy masz i dopiero pisz
sseba79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 11:33   #3
szen
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Widocznie nie zrozumiałeś treści tego tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja poprosiłem o pomoc zwracając sie do osob ktore mialy taki problem, jesli ty go nie miales to z laski swojej nie udzielaj sie bo chodzi mi o konkretna odpowiedz co moze byc przyczyna a nie bezsensowne komentarze goscia ktory nie ma pojecia co czyta, ale kolejny post do kolekcji nabityGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. GratulacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 12:08   #4
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Kolego szen, wyluzuj trochę.
Ja też uważam że sseba79 ma rację bo nikt nie będzie wróżył z fusów.
To że się zapala kontrolka może znaczyć milion różnych rzeczy i podstawą do diagnozy jest diagnostyka komputerowa - odczyt błędów i wtedy można dochodzić do tego co się dzieje.

Więc odpuść i zrób tak, jak kolega Ci doradził bo ma 100% rację, bo inaczej nikt nie będzie miał ochoty żeby Ci pomagać.
To mniej więcej tak, jakbyś zapytał "coś mi stuka w samochodzie podczas jazdy - co to może być?"
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 12:29   #5
szen
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-02-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

heheheGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja jestem bardzo wyluzowany, mi chodzi glownie o to zeby ludzie ktorzy mieli taki problem napisali mi co u nich bylo nie tak, zebym wiedzial na jaka ewentualnosc sie przygotowac w razie czegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie licze na to ze ktos zacznie mi tu czarowac, wruzyc z fusow itdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A z tego co wiem to po to jest forum zeby sie od zyczliwych ludzi dowiedziec czegos na temat o ktorym mowa.
Tak wiec uwazam ze wasze bezsensowne posty sa nie na miejscu bo ja tez wiem ze nalezalo by podlaczyc samochod do kompa, ale najpierw chcialbym sie od "życzliwych" osob dowiedziec z czym moge sie zetknac aby wiedziec ile ewentualnie musialbym przeznaczyc na to pieniedzy. Ja wyraznie w moim poscie poprosilem o pomoc a nie jej zazadalem, natomiast wasze odpowiedzi nie sa mi pomocne i jednoczesnie nic nie wnosza do tego tematu. Pozdrawiam osoby inteligentneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 15:51   #6
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Dpf
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 16:56   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,055
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Wymiana silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... albo i całego samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisany objaw jest niesłychanie niepokojący i ja bym takim samochodem nie wyjeżdżał na drogę.
Mówię poważnie i życzliwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i w dodatku wszytko w oparciu o tak pełny opis usterki!!!!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 17:12   #8
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

A to poczytaj moje posty, jest ich raptem kilka. Będzie łatwo a starzy wyjadacze nie będą na ciebie krzyczeć. Borykałam się z tym samym napisem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od DPF ale sprawdź czy masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a potem świece, przepływomierz, egr i emisja spalin. Dużo wszystkiego i trochę czytania. Zachęcam do lektury.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 22:27   #9
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Po przejechaniu paru kilometrów wyswietla komunikat usterka silnika ?

Ja dalej obstawiam przy swoim, ale zrozumiałem aluzję - wyłączam się z tematu i zostawiam sprawę do wyjaśnienia osobom życzliwym i inteligentnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia problemu!
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.