Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2013, 12:35   #1
gorin
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Grybów
Model: Modneo
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Witam dziś byłem w powiatowym urzedzie pracy i zaparkowalem sobie na parkingu wszystko ładnie pięknie wracam i stałem na pierwszym miejscu i gosc zaparkował sobie prostopadle do mnie na alejce i przy wycofywaniu zarysowalem swoj i jego samochód (mówilem mu ze moge mu zrobic miejsce bo bede wyjezdzal a on spoko tam nikomu nie przyszkadza) no i auto mam jeszcze nie przerejstrowane i OC mam jeszcze poprzedniego wlasciciela (kupilem auto 25.12.12) i teraz pytanie bo bede auto rejestrowal z ojcem ma 60% znizki w PZU lepiej zaplacic mu z wlasnej kieszeni czy zglosic szkode prosze o szybkie odpowiedzi. jestem zalamany

gorin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 12:45   #2
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Wezmą Ci 10% zniżek, więc moim zdaniem taniej, niż z własnej kieszeni.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 13:29   #3
gorin
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Grybów
Model: Modneo
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Właśnie wróciłem od agenta PZU, i powiedział mi że ojcu odejdzie 10 procent zniżki jeśli będę z nim wlascicielem Forda, i podpowiedziała że jesli gosc bedzie chcial do 200 zł to mozna nie zglaszać szkody a gdy bedzie chcial więcej no to lepiej zrobić przez ubezpieczyciela, tylko ze w poniedziałek jade przerejestrować samochod na mnie i na ojca, i czy mogę zmienić ubezpieczyciela z MTU na PZU po kolizji bez zadnych konsekwencji, i czy PZU w razie zgloszenia szkody pokryje koszty ? Czy jednak musi cala formanlosc ogarnac MTU

Ostatnio edytowane przez gorin ; 04-01-2013 o 14:12 Powód: dodanie pytania
gorin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 19:04   #4
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Ja osobiście bym zgłosił, jak bierzesz pakiet i swojego nie będziesz robić z AC to tylko 10% z OC ci wezmą (zapłacisz następne ubezpieczenie drożej może o 40 zł) a jak dodatkowo swoje będziesz chcieć naprawić z AC to jeszcze 10% z AC (wtedy następne ubezpieczenie droższe będzie o ok 100 zł).
Wniosek jest taki że po co tracić 100 lub więcej na dogadanie się skoro kupujesz ubezpieczenie które do tego służy w takich przypadkach i taniej wychodzi zgłosić niż się dogadać.
Zmienić ubezpieczyciela napewno możesz tylko tą szkodę chyba (tak mi się wydaję) trzeba będzie załatwiać na bierzącym ubezpieczeniu czyli MTU bo PZU raczej nie będzie chcieć pokryć szkody która nie była na jej polisie. Poza tym podczas ubezpieczania robią zdjęcia więc raczej napewno PZU odmówi pokrycia tej szkody (uszkodzenie powstało przed zakupem polisy).
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 04-01-2013 o 19:14 Powód: aj tam, czy to ważne?
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 21:07   #5
gorin
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Grybów
Model: Modneo
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

dzięki @kryzys właśnnie o to pytałem a bałem się że nikt nie rozumie tego co napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeżeli aktualne ubezepieczenie na ktorym doszlo do kolizji jest na poprzedniego wlasciciela a ja się przymierzam do zmiany TU, to czy MTU nie bedzie robic problemow ze zrobilem szkode i uciekam ? i czy jesli ja zrobilem szkode to tak czy siak pokrywa to OC poprzedniego wlasciciela ? a co gdybym przerejstrowal samochod w poniedzialek, wypowiedzial OC w MTU i zglosil sie do PZU zanim tamten facet zglos w razie czego szkode? jeszcze zadne TU nie wie o szkodzie wiec narazie nie mialbym nic do stracenia dobrze mysle czy nie ?
gorin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 21:18   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,202
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Bądź mężczyzną, a nie kombinatorem. Zrobiłeś bum to odpowiedz za to. Szkodę zgłasza poszkodowany w MTU bo tam miałeś polisę w chwili powstania szkody. W tym czasie itak ubezpieczysz w pzu a musisz tam podać czy nie było szkody. Jak skłamiesz z tatusiem to pewnie wam dowalą.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 22:58   #7
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

MTU nie będzie robić problemów jeżeli poprzedni właściciel opłacił w całości składki i nie wypowiedział umowy MTU z tytułu zbycia pojazdu a mógł tak zrobić, i wtedy powinieneś zostać o tym fakcie poinformowany prędzej czy trochę później (ja przy sprzedaży zawsze wycofuje ubezpieczenie żeby nie mieć właśnie takich problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Jeżeli składka nie była zapłacona w całości to będzie musiał ją zapłacić a jeżeli poinformował ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu to pewnie Ty będziesz musiał ją zapłacić. Trochę gorzej będzie jak wycofał ubezpieczenie...ale tu nie chcę Ciebie w błąd wprowadzać więc nie będę pisać co wtedy będzie, ale kara za brak aktualnego OC nie jest niska + bonus że szkode w całości pokrywa właściciel samochodu.
Do stracenia masz w zasadzie niewiele, prawo mówi że samochód musi posiadać aktualne obowiązkowe ubezpieczenie OC i jeżeli w chwili zdarzenia posiadał to jest tylko kwestia kilku pism i problemu nie ma.
Możesz zrobić tak jak piszesz, przerejestrować samochód, przepisać ubezpieczenie MTU na Was i je wypowiedzieć (bo chyba tak trzeba) po czym ubezpieczyć w PZU. Jak poszkodowany zgłosi szkode, a szkoda będzie rozliczana z dnia w którym była kolizja (czyli i tak z MTU, bo w PZU polisa będzie aktualna od dnia wykupienia) a Ty uciekniesz już do PZU to poprostu powinno się skończyć tylko na kilku pismach.
Jak byś się ubezpieczał w PZU i niezgłosił że była kolizja w ostatnim roku (a poszkodowany ją zgłosi) to w przypadku następnej kolizji będą problemy - albo przeliczą kalkulację na swoją korzyść bo mogą wtedy lub każą Ci dopłacić pare złotych z tytułu błędnie podanych informacji o bezwypadkowości (przeliczą Ci, że wtedy składkę powinieneś był zapłacić wyższą) a w najgorszym wypadku będą chcieli uniknąć wypłaty odszkodowania. Zależy od sytuacji. Np. Allianz sprawdza przy kolizjach historie bezypadkowości i jak ktoś sobie zawyżył zniżki to nieodpuszczają - przeliczają składkę ubezpieczenia i każą dopłacać różnicę, albo w kalkulacji obcinają koszty na Twoją niekorzyść.

Ja na Twoim miejscu przerejestrowałbym samochód, przepisał polisę w MTU, potem zadzwonił do poszkodowanego czy już zgłosił a jak nie to kiedy zgłosi (może mu się odechce chodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Jak zgłosił albo dopiero zamierza to podczas wypowiedzenia umowy odrazu bym tą kwestie załatwił, czyli zgłosił tą kolizję że miała miejsce i reszte oni już będą załatwiać a Ty masz to z głowy. Potem spokojnie kupić polisę w PZU. Lepiej stracić 10% zniżki OC i niech mu ubezpieczyciel płaci kase niż wyciągać ze sojej kieszeni. Tak jak pisałem wcześniej tej zwyżki 10% przy kupnie nowej polisy pewnie i tak nie odczujesz. Popytaj może dostaniesz extra 10% zniżki za to że się do nich przyłączasz albo za lojalność, a jak kupujesz pakiet to zapytaj o "pakiety dealersie ubezpieczenia" u dealera Forda - ja jak już pisałem w innym poście od ładnych kilku lat tylko takie kupuje bo są najlepsze ofertowo, tańsze niż w budkach z ubezpieczeniami i każe auto idzie osobnym torem, jak na jednym mam szkode to na pozostałych nie tracę zniżek.
W sprawie ubezpieczenia zaglądnij też do działu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może przyda się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kto pyta ten dużo wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez kryzys ; 04-01-2013 o 23:05 Powód: literówki...
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 16:52   #8
mihau2
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-08-2009
Model: Ford Mondeo mk3 ;Clio II FL 1,6 16 V + LPG
Silnik: 1,8 125 KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zarysowanie na parkingu. Ford mondeo mk3

Cytat:
Napisał kryzys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(zapłacisz następne ubezpieczenie drożej może o 40 zł)
Nie takie 40 zł .Jesli wcześniej składka była np ponad 400 zł to teraz zniżki na ojca maleją o10 % a zwyżki za twój wiek wzrastają o 10 % i teraz składka bedzie ponad 700 zł .
Jesli u tamtego jest tylko jeden element do malowania to dogadanie sie za gotówkę było by taniej niz ściąganie kasy z polisy .Ale tamten koleś raczej weźmie sobie z ubezpieczenia ściągnie rozliczenie gotówkowe , naprawi w zwykłym warsztacie , a reszte kasy wiezmie do kieszeni albo pół samochodu sobie wyremontuje.
mihau2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.