Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2015, 20:02   #1
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Jaka to nawigacja?

Cześć,

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.

Od razu mówię, że jeszcze właścicielem Forda nie jestem (i nigdy nie byłem), ale niewykluczone, że na dniach zostanę. Samochód stoi już w moim garażu i mogę go sobie poużytkować trochę, zanim podejmę decyzję.
Sprawa dotyczy C-Maxa Hybrid (nie Energi, jak sugeruje prefix, bo prefixu Hybrid nie ma do wyboru, ale to prawie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
W każdym razie samochód jest sprowadzony ze Stanów, już przehomologowany i zarejestrowany w kraju. Nie od handlarza/cwaniaka tylko od zaufanego człowieka. Dlatego w ogóle rozważam zakup.
Pierwsza sprawa, którą należałoby się zająć to doprowadzenie nawigacji do stanu używalności. Czyli wymiana map na polskie/europejskie. I tu się zaczyna mój problem, bo absolutnie nie wiem, jak do tematu podejść. Nawet nie wiem, jak zidentyfikować urządzenie. Wygląda to następująco:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jak pojadę do ASO z hybrydą, to mi nie każą iść sobie w diabły, bo oni jeszcze hybryd nie umieją (od kwietnia chyba w kraju wchodzą C-Maxy Hybrid) i mają mnie w nosie?

Czy może są jakieś sposoby nieoficjalne na zakup map? Jak to wygląda?

Pobieżnie przejrzałem forum, ale tu za dużo wiedzy, żeby cokolwiek znaleźć.
Będę wdzięczny za wskazanie kierunku.

Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 20:32   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,992
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

może do diabła nie poślą, ale prawdopodobnie nie odpowiedzą na twoje pytanie ze względu na to, że nie mają dostępu do dokumentacji wersji USA. Wychodzi na to że kogoś znajdziesz w Polsce co temat ogarnie lub ponownie skorzystasz z usług znajomego i on w stanach się tego dowie.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2015, 20:44   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Za chwilę jest lift, więc mapy się pojawią dedykowane. A tak w ogóle, to powinny być te same co do zwykłych nawigacji MFD.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 05:40   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,534
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Witam

Przepraszam, że trochę nie na temat

Mapy to mały problem => kolego - na Twoim miejscu zacząłbym od wizyty w ASO i pytania czy mają oprogramowanie do diagnostyki takiego auta z USA

Co w przypadku problemów z autem, gdy nikt nie będzie miał softu do diagnostyki => koledzy pisali o takich problemach

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 10:12   #5
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Dzięki za odpowiedzi.

Podjadę dzisiaj albo jutro do ASO i popytam. Boję się tylko, że mnie spławią.
Lift wchodzi niebawem do salonów, ale to będzie lift, czyli wg producenta praktycznie inny samochód. I też nie jest powiedziane, że nawet jeśli będą "umieli" wersję po lifcie, to że będą chcieli się zajmować wersją przedliftową... Bo przy takim lifcie, to oprócz tego, że maska i światła inne, to często zmienia się elektronika, oprogramowanie itd... I może się okazać, że sprzęt i oprogramowanie diagnostyczne, które dostaną do nowego modelu, wcale nie będzie chciało banglać ze starszym samochodem.

Boję się trochę tego auta (w sensie ewentualnych problemów z nim związanych), chociaż przyznam, że jeździ mi się nim bardzo przyjemnie i już się pomalutku oswajam z myślą, że mógłby zostać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 10:38   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Z diagnostyką nie ma problemu, bo IDS obsługuje i modele USA i Europa. Z navi będzie większy problem, bo to wersja na USA - specjalna. Wersja 8" navi dotykowej Sony do polifta 2014 na Europę będzie się różniła i nie ma gwarancji, że mapy ruszą. Mapy od MFD z FF3 na pewno nie ruszą (MFD nie jest dotykowa).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2015, 10:51   #7
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Czyli w tej chwili nie istnieje wersja mapy Europy, która by działała z tą navi?
A co jeśli Amerykanin chciałby sobie pojechać swoim samochodem pozwiedzać Europę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaki jest w ogóle model tej navi? Co to za urządzenie? Bo może na amerykańskim rynku są dostępne mapy Europy?
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 20:15   #8
Majosa
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-01-2015
Skąd: Radom
Model: C-Max Hybrid SEL
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Cześć po dłuższym czasie. Tak gwoli ciekawostki bardziej piszę...

Samochód został, ponad półtora roku nim jeżdżę i jest super, prawie.
Nawigacji do tej pory nie zrobiłem, a ostatnio miałem kilka sytuacji, że by się przydała i zacząłem znowu przekopywać internety i trafiłem znowu tu. ;-)

Jeżeli chodzi o ASO, to stało się dokładnie tak, jak przewidywałem. To nie ich samochód, oni go nie znają, palcem się nie dotkną. A najlepsze jest to, że nie chcieli go nawet do IDSa podłączyć, bo stwierdzili, że to amerykański i że może im coś spalić w sprzęcie za tysiące złotych. Jak to usłyszałem, to mi się nogi ugięły... Podjechałem za to do zakładu nieautoryzowanego, który specjalizuje się w Fordach, i który dysponuje IDSem i tam bez problemu całą diagnostykę mi wykonali. System pobrał sobie z serwera informacje o dodatkowych modułach, które w hybrydzie doszły i wszystko poszło bez problemów.

Tylko ciągle ta nawigacja jest w lesie... Podrążyłem trochę i np. natknąłem się na sytuacje, gdzie Amerykanin zjeżdżał do Europy i chciał zabrać ze sobą swojego Forda (tam chodziło akurat o jakiegoś pickupa, typu F150 czy coś w ten deseń). Jak zgłosił się do swojego dealera w Stanach po mapy na Europę, to mu powiedzieli, że jak dojedzie na miejsce, to niech skieruje się do lokalnego dealera i tam będzie mógł sobie mapy kupić.

Więc zrobiłem to samo. Pojechałem znowu do tego swojego lokalnego nieszczęsnego ASO i trochę pomęczyłem chłopaków na salonie. Przymierzaliśmy różne karty od różnych modeli (w sumie to chyba z trzech), ale żadnej nie chciało wczytać. A w jednym Mondeo, to sam system i wygląd interfejsu był praktycznie identyczny, jak u mnie, co by sugerowało, że soft jest zbliżony. Niestety, nie poszło... I tu pytanie. Czy możliwe jest, żeby była jakaś blokada regionalna na takie mapy?
Próbowałem się dodzwonić do Ford Polska, ale na jednej infolinii nie byli w stanie mi pomóc, na drugą za cholerę nie mogę się dodzwonić. Jeszcze ruszyłem temat w firmie, która zajmuje się samochodami amerykańskimi, sprowadza dużo części, ma kontakty w USA, żeby tam jeszcze podpytali w Fordzie.

Jeżeli ktoś miałby jakiś pomysł, albo wiedzę, co można z takim fantem zrobić, dajcie znać.
Majosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 20:18   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,168
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Cytat:
Napisał Majosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety, nie poszło... I tu pytanie. Czy możliwe jest, żeby była jakaś blokada regionalna na takie mapy?
Próbowałem się dodzwonić do Ford Polska, ale na jednej infolinii nie byli w stanie mi pomóc, na drugą za cholerę nie mogę się dodzwonić. Jeszcze ruszyłem temat w firmie, która zajmuje się samochodami amerykańskimi, sprowadza dużo części, ma kontakty w USA, żeby tam jeszcze podpytali w Fordzie.
E tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
będzie działać bez bólu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masz tam SYNC2 ? Podeślij VIN na PW

bump : doczytałem od góry .... ciekawe to to co piszą koledzy powyżej . Może jednak lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 11-11-2016 o 20:31
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 20:33   #10
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,992
Domyślnie Odp: Jaka to nawigacja?

Cytat:
Napisał Majosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przymierzaliśmy różne karty od różnych modeli (w sumie to chyba z trzech), ale żadnej nie chciało wczytać.
F5 normalnie działa w C-max Energia sprawdzone na kilku autach.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.